Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Национален Шкода събор 21-23.06.2013 - Програма


Recommended Posts

Уважаеми колеги,

 

Разчитайки на едно по-топло и най-вече сухо време тази година, изместих датите за провеждане на събора, което беше споменато и в съседна тема във Всеки за всичко. Пускам тук цялата информация, предвид това, че събора е вид среща и следва да е в раздел Срещи.

 

Дата на провеждане: 21-23.06.2013г.

Място: поляната пред Соколски манастир, над Етъра, Габрово.

 

Програмата на събора е ясна - 2 дена яли, пили и се веселили, в много игри участвали и надпреварата на писта Междене не пропуснали. Май го докарах в някаква стихотворна форма :) Ще има много забавления за малки и големи. Тази година реших да обърнем повече внимание на малчуганите, затова изненади ще има и за тях. Разбира се, въжето за традиционното теглене на автомобил, както и за борбата по отбори не сме го забравили.

 

И тази година събора ще се проведе с любезното съдействие на Еуратек ООД. На поляната ще има Citigo, Rapid, и новата Octavia като тестови автомобили. Всеки, който има желание ще може да кара моделите. Част от наградите също са осигурени от фирмата вносител на Шкода за България.

 

За доброто ни настроение ще се грижи отново DJ.

 

Основната автомобилна закачка и мерене на пипетки ще бъде на писта Междене. Драга, майсторското и всякакви други изпълнения ще започнат от 14:00 часа на 22.06.2013г. Така всички, които ще пристигат в събота, ще имат време да се настанят, да се видят с приятели и да стигнат до пистата. За тези, които не знаят пътя до нея, ще има поне 2 автомобила, които ще чакат събирането на група и ще водят. Потеглянето им от поляната няма да бъде по-късно от 14:20 часа, съобразете се с това. Входа за пистата е 3 лв. на човек (не на автомобил) и ще се събира на портала на Междене от собственика на съоражението. Класовете са разпределени както следва:

 

Драг задномоторни

Драг атмосферни

Драг турбинирани

Драг тунинг

 

Няма да има разделение на дизел, бензин, задно, предно, 4х4 и т.н. Който иска се пуска в съответния клас. Единственото условие е автомобила да е Шкода.

 

Входа на поляната ще бъде 25 лева за автомобил без значение от марката. Разбира се, алтернативата за тези, които не искат да платят, е паркиране пред оградата. Няма да се дължи такса за превозни средства, влезли на поляната с товаро-разтоварна цел.

 

Паркирането (подреждането) на автомобилите на поляната е свободно, на който както му е удобно. Условието е да не се паркира в непосредствена близост до обособения път, както и на мястото, на което ще редим шатрите за вечерния купон.

 

Предвид разходите, които генерира всеки един събор, тази година няма да се обърна с молба към Каменица за наливна бира. Причината е, че миналата година доста хора са пили на корем, без да пускат стотинки в обособената касичка. Съответно бирата им я платих аз... За кражбата на бутилираното пиво, предвидено за награда няма смисъл да пиша...

 

Настаняване. Благодарение на безкористната и за поредна година помощ на Марто (skodaman), всеки пристигнал на събора и имащ резервация за настаняване в манастира, следва да се обърне към него. Миналата година, с цел ваше удобство, той беше оставил ключ на всяка врата на наетите стаи. Тази година ключа ще си го взимате лично от него, защото на миналия събор е имало мишоци, които предвид дъжда са се самонастанявали, спали са и са окаляли няколко стаи, заради което Марто от собствения си джоб ги е плащал.

 

Излишно е да споменавам, но ще го напиша. Носете си чували за смет и събирайте боклука си в тях! При напълването им ги изхвърлете в предвидените за това кофи за смет срещу оградата на поляната.

 

За писта Междене ще имам нужда от помощ. Ще се радвам, ако има хора, които да се включат в подреждането на гуми и конуси. Нужни са един или двама, които да отчитат време, както и един човек, който да дава старт на майсторското.

 

Банковата сметка, по която да се превеждат парите за резервираните в Соколски манастир нощувки съм я публикувал в съседната тема на Марто (skodaman). Крайният срок за превода е 12.06.2013г. След тази дата неплатените стаи ще бъдат пуснати отново за наемане.

 

:smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 90
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • BlackPearl

    13

  • Mishelle

    9

  • Logrus

    7

  • PRO

    5

Най-много писали в темата

Може програмата да претърпи малко промени, според мен!

 

Пистата може да се измести с някой друг час, защото там ше отидат минимум 1 час за драг и 1час майсторско.

 

После ще трябва в Събота да се направи 18-19ч. състезанията:

Теглене на въже- отборно! Пак по 3ма апапи. И отделно за кефа- може и по региони една битка да се спретне!

Дърпане на автомобил- ОК!

 

И още някоя игра съм замислил, но за сега умувам!

 

Хубаво е, да има подреждане на автомобилите по модели!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още някоя игра съм замислил, но за сега умувам!

И да го мислиш, и да не го мислиш, ше ядеш бой на карти! smile004

Хубаво е, да има подреждане на автомобилите по модели!

 

Поздрави!

Напълно съгласен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подреждането на автомобилите по модели или друг критерии е нещо, което вие като гости може и сами да решите. Както се видя от миналата година, подредбата беше прилична без да бъде налагана от организатора. Но ако държите на това, не е проблем някой доброволец да бъде разпоредител и да насочва всяка кола.

 

За часа на пистата въпроса е малко спорен. Ако той се изтегли по-рано, примерно в 12, ще хванем най-голямата жега. Ако е преди 12, гостите на събора, които ще пътуват в събота сутринта, няма да успеят за гонките. Затова, може би, най-удачния вариант е 15:00ч. До към 18:00ч. ще сме приключили. Деня е дълъг, а надявам се и времето да е топло. Което ще ни позволи да отделим 3 часа за игри, а защо не и повече. Ако пък мнозинството реши, можем да направим компромисен вариант - пистата да е от 14:00ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата и по-миналата година аз се бях ангажирал с подреждането на колите, а по-миналата година давах стартовете. Ако прецените, че мога да се справя с тези дейности - насреща съм от 20.06.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не редактирам на Юли мнението искам да внеса следните подробности!

 

ПИСТА МЕЖДЕНЕ:

 

Винаги на пистата е имало интерес, но искам тази година да има и обособяване на класове:

За всеки клас ще има награди за 1/2/3 място!

1място- купа

2/3място- медали

 

Предлагам:

1. Клас- Задмоторни Шкоди (с Шкода двигатели- Анастасе???)

2. Клас- Атмосферни.

3. Клас- Турбинирани.

4. Клас- Тунинг-Модифицирани :) (Анастасе, ти си за тука)

 

 

П.С: За автомобил гост на събора се подразбира , че има отделна награда!

 

Мисля, че това допълнително ще стимулира колегите? А може и да греша. Преди малко се чух с Юли, понахвърлихме нещата ( и от финансовата страна), въпреки че се очакват около има-няма ................... за сега сме 30 коли само!

 

След приключване на класовете - свободни пускания: Всеки със всеки.

 

Така ще изключим замерванията и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подреждане на колите е безмислено, това е някакво показно за петъка и после кой къде свари. Да не говорим, че поради запълване на местата, като се появи някой с определен модел и няма места, после всички се сгъстяват с преместване на 0.5-1 м наляво надясно. За мен е безмислено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от София - търсете ми достоен заместник за дърпането на въже,понеже няма да съм на събора - трябва да се защитава титлата от 2011г.,когато бяха брутално смазани Бургас и Пловдив! smile096

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти къде бе? Не те пускаме в "отпуска"......

Ися,нема начин,отдавна планирано пътуване,което не е за изпускане! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от София - търсете ми достоен заместник за дърпането на въже,понеже няма да съм на събора - трябва да се защитава титлата от 2011г.,когато бяха брутално смазани Бургас и Пловдив! smile096

Минало,заминало,кажи един от наще с кво го подкупи?

smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от София - търсете ми достоен заместник за дърпането на въже,понеже няма да съм на събора - трябва да се защитава титлата от 2011г.,когато бяха брутално смазани Бургас и Пловдив! smile096

Минало,заминало,кажи един от наще с кво го подкупи?

smile021

БУРГАС НЕ ГУБИМ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже не съм присъствал досега, как стои въпроса с палатките?

 

Поляната е голяма и има достатъчно място да си опънеш палатка до колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БУРГАС НЕ ГУБИМ!

Не се заричай - Ники може и да го няма, ама и другите софиянци не сме за подценяване.

ЩЕ ВИ ОТНЕСЕМ smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее.."Fat boy slim" си е класика... Не може ли да е отдавна планувано пропуснато пътуване smile048 ?

Аз ако намеря с какво да дойда ще е супер..Ако не - пожелавам страхотно изкарване на всички (да не си лягате преди да сте се прибрали) s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде бе, Васе!!! На къде без теб!

 

Ела да си видиш бившата пуканка! Маджо да те вземе.....хем да му тежиш :)

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стягайте се софиянци - да покажем на бургаските гларуси, колко боли като паднеш от софийски кестен. smile150

Они мое да са с тен, ма нии сме шопе - че ги скинем smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че сменихме датата на събора, защото щяхме пак да се давим!

И аз това си помислих онзи ден :smt017

Стягайте се софиянци - да покажем на бургаските гларуси, колко боли като паднеш от софийски кестен. smile150

Они мое да са с тен, ма нии сме шопе - че ги скинем smile004

Повечето нямат тен, защото като местни не обичат да ходят на плаж. Като свалят блуза и шорти са като нас - с аграрен, все едно са копали цяло лято нивата smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее.."Fat boy slim" си е класика... Не може ли да е отдавна планувано пропуснато пътуване smile048 ?

Аз ако намеря с какво да дойда ще е супер..Ако не - пожелавам страхотно изкарване на всички (да не си лягате преди да сте се прибрали) s_flag

 

Аз ще пътувам в събота ако не ти е късно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че сменихме датата на събора, защото щяхме пак да се давим!

И аз това си помислих онзи ден :smt017

Стягайте се софиянци - да покажем на бургаските гларуси, колко боли като паднеш от софийски кестен. smile150

Они мое да са с тен, ма нии сме шопе - че ги скинем smile004

Повечето нямат тен, защото като местни не обичат да ходят на плаж. Като свалят блуза и шорти са като нас - с аграрен, все едно са копали цяло лято нивата smile152

Ако искате с Косата да се сравнявате?Той дотогава ще е като Боб Марли!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искате с Косата да се сравнявате?Той дотогава ще е като Боб Марли!

 

Ако не е вече smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.