Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Някъде правят ли черен хром в България?


masterOne

Recommended Posts

Здравейте, интересува ме дали има фабрика/цех или каквато и да е фирма в България, която прави хромиране с черен хром? Моля ако някой е чувал, да сподели мнение.

 

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, интересува ме дали има фабрика/цех или каквато и да е фирма в България, която прави хромиране с черен хром? Моля ако някой е чувал, да сподели мнение.

 

smile027

 

Къв тоа черен хром , бре брадъре ? За пръв път чувам .Хромът е метал и е с метален цвят . Да не би да искаш оксидиране ?

За бяло злато съм чувал, ама за черен хром - не .

 

п.п. Може би Жоро - 120 ...? smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали ще съм много от полза, понеже не знам дали хромират в черно, но хромират и пластмаса, рафлектори на фарове и т.н. Може да ги питаш каквото те интересува.

 

Успех!!! :smt017

 

http://ewertlak.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://blastirane.com/bg/gallery/11.html - виж тук

http://galvanikabg.com/service.html - или тук (предлагат "Черен никел")

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къв тоа черен хром , бре брадъре ? За пръв път чувам .Хромът е метал и е с метален цвят . Да не би да искаш оксидиране ?

За бяло злато съм чувал, ама за черен хром - не .

 

 

Димо, сега няма да изясняваме как е правилно и т.н., както има нормално хромиране на детайли, така има и същата процедура с ефект "черен хром" може и да не е правилно наречено или е жаргон, но има такова нещо :mrgreen:

 

Ето как изглеждат джанти с черен хром:post-4130-138453466115_thumb.jpg

post-4130-138453466109_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....п.п. Може би Жоро - 120 ...? smile159

Димчо, съжалявам, не мога да помогна за черното

 

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OFF: Ааааа, абе мислех аз, че нещо такова ама... smile049 Кои джанти ще правиш - белите или Sparco-то?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OFF: Ааааа, абе мислех аз, че нещо такова ама... smile049 Кои джанти ще правиш - белите или Sparco-то?

 

Споко, не е за мен :lol: Един уникален чопър, ще ходи на изложение и трябва да стане с такава рама :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооооо, много интересно звучи. Дано да се намери такава голяма вана...че доколкото знам са доста малки.

Ако не е голяма тайна проекта пусни снимки като стане...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, интересува ме дали има фабрика/цех или каквато и да е фирма в България, която прави хромиране с черен хром? Моля ако някой е чувал, да сподели мнение.

 

smile027

 

Къв тоа черен хром , бре брадъре ? За пръв път чувам .Хромът е метал и е с метален цвят . Да не би да искаш оксидиране ?

За бяло злато съм чувал, ама за черен хром - не .

 

п.п. Може би Жоро - 120 ...? smile159

Цялата каша идва от там, че понятието "хром" се използва да покаже нещо лъскаво или гланцово (хромова хартия, хромови ботуши и т.н.).

Иначе хрома си е хром smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бащата скоро ми показва снимки на един калник, специално боядисан за демонстрация с 4-5 цвята хром. Като се започнеше от бял, жълт червен, син и черен, а и сив май. Това когато си избирах цвят за джантите си, ама ме застреля с цена на литър и направо ме отказа smile048 Нещо към 1500лв беше. Та иди в Глазурит в София 100% имат такава боя/лак :smt017

 

Пп. ако трябва пиши ми на лично да го питам за подробности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми така бях разбрал... Сега говорих по подробно с бащата, заблудил съм се че ми е казал хром, никел било. Цената била 15хх лв за кило, но давали и разливно (преди е можело само кило). Цената включвала абсолютно всичко по пръскането. Другата седмица имало някакъв надъхан пич да му боядисват джантите на някакво БМВ, та ще му кажа да снима ако може.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... заблудил съм се че ми е казал хром, никел било......

А да си чул нещо за хром-никел?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... заблудил съм се че ми е казал хром, никел било......

А да си чул нещо за хром-никел?

smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да си чул нещо за хром-никел?

smile049

Покритието /чрез галванизация/ на бронята на този автомобил......и не само на него

 

post-4842-138453466736_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.