Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със серво


f1reblade

Recommended Posts

Здравейте,

Нова съм във форума, та моля да ме извините, ако има нещо..

 

Започвам направо с проблема - имам Фабия 1.9 sdi и започна да ми светка лампата за сервото. Още като я взех преди няколко месеца светна няколко пъти, но после спря и много рядко се случваше, но последните 2 дни светва по 5-6 пъти на ден. Преди като загасях и запалех отново спираше да свети, но сега не винаги става. Като светне лампата, волана става по-твърд, всеки път различно, някой път е много тегав. Проверихме я с диагностика и излезе датчик, че е, обаче се зачетох в нета и при мен го има и проблема със светлините - цялото табло ми мъжделее на моменти, както и фаровете (светлината намалява), не се влияе от оборотите. Другото, което се сещам е, че алармата ми е вързана за фаровете (като я пускам и светват няколко пъти) и я сложих веднага като купих колата, а също точно тези дни като се пипна за вратата и ме удря леко ток (не ми се смейте), акумулатора не ми пада, пали си от раз, та въпроса ми е дали може да се размина с купуване на този датчик? Да пробваме да дръпнем кабелите на алармата, радиото.. какво друго да се провери?

 

Междудругото, докато проверявахме грешката, дойде още един човек със същия проблем, само че при него и колата не искаше да пали

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мойта барака е Fabia SDI със същите проблеми и ми направи впечатление , че като я карам малко ми светва ламБата :) когато я карам почти всеки ден него прави...но мина вече доста време кога я карам кога не и не е светвала лампата . Не съм я водил на майстор някой ден като почне да свети постоянно ще посетя някой сервиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Значи при мен още не могат да открият проблема, сменихме и релето на алтернатора, но от тогава започанаха да се бъзикат и оборотите, интересното е, че в мига в който светне лампата на сервото, фаровете и таблото спират да мигат.

Някакви идеи?

(оборотите в момента яко надолу-нагоре едни тракания, чудеса...)

а грешката на датчика казва: open or close to plus , ако на някой нещо му говори...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сервото - ще се разминеш със смяна на датчика, който не е много евтин, а за оборотите си нямам идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сервото - ще се разминеш със смяна на датчика, който не е много евтин, а за оборотите си нямам идея.

 

Както каза и Сами защо? Щом е пипал тоците и проблема остава силова част на сервото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Исках да кажа, че трябва да се купува датчик и че ще се размине само с това .... smile159

Проблема е, че според повечето хора с които говоря, не датчика е прецкан, а нещо по тоците, от там им промяна в напрежението - нагоре-надолу, в резултат на което светва датчика, защото е електронен и чувствителен, защо мислиш, че е той, случвало ли се е при теб и оправи ли се със смяна на датчика?

Писна ми да сменям работещи части...

Иначе засега не е и от зареждането, чакам жичкаджия след празниците

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко кофти се вижда, но под платката се вижда стопеният силикон. Там е силовата част. В повечето случаи не се възтановява.

 

030572871.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

И мойта фабиана беше така. Сменяха всичко по аштернатора, но проблема остана. Мисля че след като се затопли времето и спря проблема. Нз дали е това но нали подгревните свещи не се включват след дадена температура. Тоест един консуматор по малко и нещата са за сега ок. Поне така си го обяснявам. На зима ще видим пак как са нещата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.