Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia 2 - Размисли и страсти


audi_rulzz

Recommended Posts

Здравейте пичове

 

Предстои ми покупка на Octavia 2 комби.

Та да Ви попитам за съвет.Кой мотор да избера?1.9 или 2.0?При всички положения ще е дизел и с ръчни скорости.

Също така,бих искал да помоля за ориентировъчни цени по подръжката на автомобила.Предимно ме интересуват,ремъци,филтри,масла,окачване?За какво да гледам при покупката?Общо взето всякаква информация ще ми е от полза

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за цени за ремъци виж в бял списък-гюнтер сервиз

дали е 1.9 или 2.0 подръжката е единтична,само едната върви много-повече и е с по-големи и здрави скоростна кутия,съединител,маховик,притискател,карета,спирачки,амортисьори,но пък може да пукне глава-но това е 1 на 1000 вероятност

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двата мотора вършат чудесна работа - просто ти си прецени какво търсиш, и за какво ще я ползваш колата.

Ако си свикнал много да я товариш - твоят избор е двулитровия мотор. 140 коня все пак са си 140 коня..... Няма какво да си говорим. Пък и 6 степенната кутия - си е предимство, в някаква степен.

А ако държиш на много ниската консумация, и ако не обичаш да товариш возилото до упор - и 105 коня, тоест 1.9 литра - също ще ти свършат добра работа. 5 степенната кутия обаче, както е отбелязал колегата - е малко по-проблемна, и съответно при високи обороти, като нямаш шеста - това води до по-висок шум, и до повече разход.

Иначе комбито вдига товар 550-620 кг, съответно обем 580 литра - което е цяла къща! smile035

Иначе и двата мотора излизат на едни пари при поддръжката, а и шасито е якичко, и стига колата да е била гледана - без значение какви са километрите - ще те ползва дълго!

Като цяло - много добър избор, ако не си фен на разни известни марки, като Ауди, Мерцедес и БМВ.

Не че искам да кажа нещо лошо за тях - но при тях поддръжката ще ти е в пъти по-скъпа. А няма да получиш в пъти повече кола - ако ме разбираш какво искам да кажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам,че в другата тема посочена от бегачката се споменават номера на глави.Интересувам се къде да го търся този номер на главата и всъщност кои са проблемните глави?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледай подробно цялата тема, някой колега беше пуснал снимка с точно обяснения къде и как да се гледа за номера на главата. Иначе ако се разровиш подробно в същата тема, ще видиш, че проблемните глави са с номера 125, 130 и 330

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шанса да намериш О2 2.0 TDI PD с номер на главата извън проблемната серия е доста малък. Това обаче съвсем не значи, че като е от тая серия ще гръмне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Масова истерия са главите, да. Дори хора, които никога не са имали допир до автомобил от VAG групата са ме предупреждавали за главата как щяла да се пукне... Има вероятност, да. Вероятност има да се случи и какво ли още не, това е механична машина, която може да се повреди винаги. Лично аз мисля, че компромиса на цели 35 коня пред страха от пукване на глава е неоправдан. Но всеки с преценката си. И да... двулитровия дизел върви доста добре, липса на мощност не съм усетил, освен веднъж когато се опитвах да догоня една А6 - ца с V6 3.0 TDI ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз исках 2.0,ама имаше читава 1,9.Преглъщам 35 коня за сметка на 4х4.Не е толкова слаба върви си като за спецификациите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето хвърлих око на това.Така като гледате по снимките ( доколкото е възможно ) някакви забележки да намирате?

 

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=2y9ek4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хем външнио изглежда лъскава.... Хем волана ми се вижда позитрит....(моя е на 164к и няма грам протрито). Малко спорен въпрос. Двигатела е мит на 100%.... :idea: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това, че е мит двигателя е пределно ясно, придобил е търговски вид дето се вика, нищо ново. А за волана... моя е от "гумените" и наистина е протрит само на едно място в долния ляв ъгъл или по-точно казано "на 8 часа" за всичките 85 000 навъртяни километра. :) И то заради маневрирането, ръката ми е все там... Този обаче е кожен, не съм сигурен тяхното протриване кога как се проявява. Все пак пробега естествено ми се вижда благородно снижен. :mrgreen:

Прави ми впечатление, че е написано "високо ниво на оборудване", а липсата на задни ел. стъкла силно спори за такова. :D Иначе колата може и да е добра и да си струва, ама паричките ми се струват малко в повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следващ въпрос.... Ако взема от ЕТ върната от лизинг кола,това означава ли че тя ще бъде прегледана,обслужена и всичко което е тръгнало да се предава заменено?

 

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details

 

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следващ въпрос.... Ако взема от ЕТ върната от лизинг кола,това означава ли че тя ще бъде прегледана,обслужена и всичко което е тръгнало да се предава заменено?

 

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details

 

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details

 

 

Прегледана... горе-долу, обслужена... едва ли, а тръгналите детайли да са заменени... изключено. Получаваш я измита и ако имаш късмет с още действаща гражданска или технически преглед...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

padrino +1

Ако предишния собственик на колата е бил съвестен, имаш шанс колата да е добра. Но на ЕТ не разчитай за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казаха колегите по - горе, не очаквай нищо повече от всяка друга автокъща....Единственото според мен хувато там е, че предлаганите автомобили са регистрирани, респективно можеш спокойно да ги покараш, и разбирасе ти спестяват някой дребни предварителни разходи. Поздрави и лек ден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казаха колегите по - горе, не очаквай нищо повече от всяка друга автокъща....Единственото според мен хувато там е, че предлаганите автомобили са регистрирани, респективно можеш спокойно да ги покараш, и разбирасе ти спестяват някой дребни предварителни разходи. Поздрави и лек ден
Друг плюс на ЕТ е, че не връщат километражите.

А на тази, първата обява само на мен ли ми е странен волана - аз такъв волан на О2 не съм виждал!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

първа кола от обявата изглежда страхотно, както вътре, така и отвън. Може и да е мита, може и да си е така, пише че е внос от швейцария, а там пътищата не са като при нас. Но дори и да е мита - прави добро впечатление.

 

Единственото странно за мен е, че цената на кола 125к км и 200к+ км (тези от Еуратек) е сходна. Аз ако бях на твое място щях да я закарам в еуратек да ми направят един пълен преглед, да си кажат мнението по двигател и ходова част. Виж и климатроника дали работи, че доколкото знам им е слабо място, а нов си е една торба пари...

 

Успех и пиши какво си избрал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво да я закара,ама не е регистрирана.Дали ще се навият от сервиза...Цената не е лоша.Миналия Юли взех моята на 93000 от Автотехника за 14500.С климатик и без модерен Шкодовски касетофон :lol:.Волана обаче наистина е много странен(поне аз не съм виждал такъв)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мчи кво му й на волана бре? Пакет "спорт" не сте ли скивали? Вижте, че и седалките са като на РС-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казаха колегите по - горе, не очаквай нищо повече от всяка друга автокъща....

 

Доколкото знам дават някаква гаранция. А все пак те са вносителя и оторизирания сервиз smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне по спомен от преди няколко месеца, когато гледах няколко фабии за мой близък нищо не ми казаха за каквато и да е гаранция....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.