Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Регистрация на мпс със стари номера


turbobiit

Recommended Posts

Навремето бях притежател на авторемърке,което беше с жълтите номера,но при масовата смяна на регистрационни табели през 2007г прециних,че няма да ми е неоходимо за напред и го бракувах.Това беше грешка от моя страна,която чак сега осъзнах и поради невъзможноста да се регистрира наново,започнах да търся друо ремърке.Повечето са с върнати табели,ама такова и и аз си имам в двора.Днес попаднах на много запазен ензекпляр,но и тои е с жълтите номера.Някаде бях чел ,че всички не сменени табели преди 2007 година са служебно заличени от регистрите на кат и тези мпс-та все едно нямат номер и не могат да бъдат пререгестрирани.Така ли е наистина или може да бъде регистрирано,без да се минава през техно тес или декра,защото не вярвам да успее да мине.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.kat.mvr.bg/act_I-45.htm - тази наредба е по твоя въпрос, поогледай я, имаше в членове 44 и 45 нещо подобно на твоя въпрос. и ремаркето не е мпс :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година оправях точно такова ремърке,със стария жълт номер но небеше сваляно от отчет.Небеше плащан данъка за доста години.Накратко прави се договор между копувач и продавач нямя нужда от нотариална заверка,образец може да намериш в нета.Платени данаци и застраховка и в кат.След като минеш в кат тябва да го минеш на технически преглет отделно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.kat.mvr.bg/act_I-45.htm - тази наредба е по твоя въпрос, поогледай я, имаше в членове 44 и 45 нещо подобно на твоя въпрос. и ремаркето не е мпс :)

 

 

Вярно,че не е мпс.Но това ми роди първо главата.Засега няма да променям заглавието,за да може други колеги които не са следили темата от начало да се запознаят с материала,от начало а да не четат с недоумение.Ако модератора реши,че заглавието е подвеждащо,което си е така и за което предварително се извенявам,ще го промени.Прочетох наредбата до край,но вътре не се споменава за стари регистрациони табели.Единсвеното ми претеснение е да не се наложи да се минава през декра или технотест.

 

Всъщност сега видях ето това:

 

Чл. 144.

(1) Собствеността на моторните превозни средства се прехвърля с писмен договор.

(2) При прехвърляне на собствеността на регистрирани автомобили, на регистрирани ремаркета с товароносимост над 10 тона и на регистрирани мотоциклети с работен обем на двигателя над 350 куб. см подписите на страните трябва да бъдат нотариално заверени.

 

 

Колегата над мен бе написал,че не се ходи при нотариус за изповядане на зделката и маи ще се окаже прав.А стария собственик как ще отпише ремъркето от даначна слуйба без договор.

 

Малко извън темата-днес мой приятел ми разказа как успял да регистрира мотопед Балкан от 70 години.Искали му платени данаци за 5 години и гражданска и в кат са го регистрирали,без да се търси договор със старият собственик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Договора се прави в два екземпляра един за продавача и един за копувача.При мен се наложи да снимам големия талон ида го пращам на продавача ,че го искали в даначното в Пловдив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес бях в кат Пловдив.Прехвърлянето става по описаният по горе начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

При последното ми посешение в кат,служителката ме уверяваше,че е възможно докарването на ремаркето може да стане на самоход,тоест да се дърпа нищо че е с жълтите номера без да имам проблеми от страна на пътна полиция.Това истина ли е или да търся приятели с бус да го транспортират до там,за да бъде сменен номера?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моето ремърке го повлякох на риск. Има си гражданска,данак ,изправни светлини.Най добре като видиш полицаи да вардят спираш и питаш.Поне да свършат някаква работа. smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.