Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

въпрос преди покупка


aleksandar.ivanov88

Recommended Posts

Здравейте всички, казвам се Алекс и съм нов във форума.

Реших да сменя марката и се насочих към шкода октавия.

Вчера попаднах на октавия 1.9 tdi, dsg auto 2005 за 2400лв с проблем в двигателя.

Пали и работи добре на място, но като се подаде газ се чува лошо чукане от задната част на мотора.

Продавача каза че е водена на механик и са му казали, че проблема е от разпределителен вал или хиддравличен повдигач.

При тест драйв-а ми направи впечатление, че освен чукането в мотора, почти няма мощност, дори и в спортен режим.

Колата е на 148k мили и е с пълна сервизна история от Шкода.

Въпроса ми е, какво е вашето мнение за повредата?

Компютърната диагностика не хваща никакви ел повреди

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не бих си взел тази кола.Ако много държиш в ЕТ правят цялостна оценка на колата или както се води там срещу съответна сума.Да кажат поне всичките болежки.Цената е съмнително ниска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да спомена че съм в Лондон. За тук е нормална цена, даже леко завишена понеже майсторите дерат кожи smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, чудя ти се на акъла, защо ти е да купуваш кола със строшен двигател? А и след като майсторите дерат кожи, за ремонт на двигателя колко кожи даваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

< Колата е на 148k мили и е с пълна сервизна история от Шкода.>

 

Кола >230 хил.км., турбо-дизел със сериозен проблем в двигателя, автоматична скоростна кутия, dsg, десен волан - все сериозни неща, които да те накарат да се откажеш от покупката, независимо от прекалено атрактивната й цена. Или си много смел или разбирач под прикритие. Според мен, не рискувай ! Поздрави !

 

P.S. О, да, в Лондон десния волан няма проблем.

post-12666-138453465236_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли, че DSG не се препоръчват? Защото определено съм се насочил към автоматик, но съм сишлно ограничен от към марки и модели заради цената на застраховката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДСГ кутията не е никак лоша - но ако е добре поддържана.

Същото важи и за мотора.

Независимо от километрите - но нещата са така.

Апропо - тия симптоми, които описваш, може да се дължат и на кутията..... Мехатроник, съединители, и така нататък.

Не дай си Боже - защото ако има проблеми с повдигач или разпределителен вал, тия проблеми са доста по-ефтини, и по-лесни за оправяне.

Докато кутията - за ремонта й или смяната й не ти мърдат 2.5-3 хиляди паунда. И то ако няма и нещо друго - което също е много вероятно.

Маховик, примерно.

Защото като казваш каква е цената на колата - явно искат да се отърват от нея.....

Но ти си решаваш, разбира се.

Аз обаче - не бих се навил. [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.