Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Octavia 2 Facelift - Шреки/Shrekie - RS spoiler.


Recommended Posts

СпойУер, жанти, ауспуф, модни лампи...... сега ти трябва само малко да пипнеш и мотора и бегачката е готова :running: 

 

М/у другото накрайниците ми харесват как стоят - това дето обръщат надолу ауспусите на дизелите нещо не ме радва - така  задницата не изглежда чак толкова скучна  :PDT_Armataz_07:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 210
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • shaft

    79

  • bega4kata

    18

  • masterOne

    11

  • Цецо75

    10

Най-много писали в темата

Публикувано (Редактирано)

За мотора, като стане на 150 000км - тогава може нещо да й правя. Сега и с тия коне върви много, когато се вози още един човек с мен максимум. Пък и с толкова коне мога да се пребия, повече не искам засега.

 

Накрайниците ти са супер :) Не са като на Сиромаха.

Оригинален аксесоар от шкода за фейслифта на октавия 2. Много не кефят.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Накрайниците са ясни.Дай да видим кви ледки си сложил!

Те ти, булка: http://www.ebay.co.uk/itm/390765771708

 

Ама сега да не ги изкупиш и за нас да не останат... Супер са, да знаеш, Жоре. Малко са ги вдигнали, аз на 6 паунда ги пазарих с доставката.

 

Поздрави

 

ПП: наживо материалите изглеждат доста добре. Имат хубав вид и изглеждат здрави и качествени.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:doubleup: Хубаво светят, само че китайските 10 вата са така едни по-особени и дефакто са не повече от 5-6 :D

 

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Може, защото аз съм пробвал с 3 вата и дори на макс пуснати дават грешка, пробвал съм с 5 вата и пак дават грешка. Предполагам, че са 7 вата, тогава не би трябвало да дава грешка. По груби сметки...

 

Поздрави

 

ПП: Ама всички, които съм пробвал са били китайски ватове, затова може би и не са били 3-5 вата дори... знам ли... но тези не дават грешка, дори на 80% намалени през VCDS-a. Обаче ги пуснах на 95%, надявам се да не ги изморя преждевременно така :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Айде да се похваля... Тъй като имаме скоро празник с жената, тя решила да ме изненада и в Събота се сдобих със Skoda Bolero 1Z0 035 156F (1Z0035156F). МНОГО Е ЗАПАЗЕНО - има една чертичка на панелчето от предния собственик (от Германско е), обграждащо бутоните, което се сменя, дори и не е никакъв проблем за мен - по другите бутончета и т.н. всичко е перфектно запазено - ново направо! От много бързане и превъзбуденост не го снимах отзад, а направо го монтирах и сега не му знам HW и SW данните, както и серийни номера (в менюто ги няма, както при другите болера по нета). Нямам снимки на тази му част, но с VCDS-a ще ги извадя, като остане  малко време...
 
Направих снимки отпред (преди да залепя протектора на дисплея - перфектно гладък дисплей, без следа от използване - явно човекът много го е пазил):
20140809_134923.jpg
 
20140809_193723.jpg
 
20140809_193707.jpg
 
20140809_134925.jpg
 
20140809_134917.jpg
 
20140809_134730.jpg
 
20140809_111604.jpg
 
Много, много съм доволен от звука, от радиоприемането и от бързината на четене на SD картата (16GB) - лети направо! Пускам я и след 5 секунди виждам всички папки и песнички (към 10 гигабайта) - перфектно е за мен, просто!
 
Единственият проблем, който имам е, че включих само FM буксата за антената, защото аз съм с единична FAKRA отзад, вместо с двойна... и в момента дава грешка за АМ антената при диагностика, но и това ще го реша. Има някакви преходници по нета, но хем ги хвалят, хем казват, че радиоприемането се скапва, ако се шунтират двата тунера на една антена...
Ето така:
RNS510%20adapter%20antenowy%201%20fakra%
 
Ако пък взема двойна-към две единични, тогава трябва да включа пак антена, иначе ще има грешка...
Ето така:
RNS510%20adapter%20antenowy.jpg
 
Затова още го мисля - може би ще си намеря цяла инсталация за АМ антената и ще я бодна някъде зад болерото, колкото да е перфектно, да не дава грешка. Също така знам, че са направили двата тунера да си помагат при радиоприемането - би трябвало да няма нито грам "пръщене", когато са включени и двете антени... Ще поживея така малко засега и после ще го бъзна и това, за да е перфектно! :)
 
Искам да благодаря на хората от AVAL, които ми обърнаха най-много внимание с най-много обяснения, мейли, телефони и т.н. Питах ги за двойната ФАКРА/FAKRA за антената - едно момче ми каза ПО ТЕЛЕФОНА, без да ме е виждал никога, че не ми трябва двойната букса, защото FM е стандарт и моята букса на антената ще си стане на 100% и да не купувам нищо предварително. Също така се постараха да потърсят по техните доставчици такъв преходник, но не намериха за съжаление.
 
И искам да изкажа своето разочарование от AVITEL в които се кълнях, че ще свършат работата с буксата веднага и ще забравя - обаче директно ме отсвириха, дори в сайтът им гледам, че има такива двойни факра букси, които можеха да ми преправят към две единични или направо към една единична и да кажат някаква цена - те ми отговориха "Щом сте си купили оригинално радио, вадите едното и слагате другото, отидете в Шкода и си го монтирайте там, търсете там преходник, ние тук продаваме само за нашите модели радиа и не можем да преправяме..." имаше и още, но не го запомних, че се нервирах. Ами успех - така не се прави според мен :) 
 
Най-важното да благодаря на милото за изненадата! Както и на баджо, който за пореден път откликна при монтирането, което се оказа просто "plug and play" и после слушахме почти цял ден музика!
 
Голям кеф е - цяла събота съм седял в колата на едно място да го слушам как пее :D
 
Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря момчета! Много му се кефя!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, Венци! Хубава придобивка! Все повече да те радва!

   

То, ако "Болеро"-то имаше USB, и аз щях да "изгоря" с едни 1400 лв. още от завода...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

 

Мда, на мен не ми трябва USB, също. SD картата върши същото, че и по-удобна ми се струва, защото не стърчи като флашката. Побира се в портфейла и не ми пречи. Може би, защото флашка не съм свикнал да нося...

 

Иначе, има болеро-та ЧИСТО НОВИ за 260€ от чешки сайт http://www.cars-equipment.com/www/en/shop/skoda/oem-1z0035156f-skoda-octavia-1z-yeti/

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брaво, нaпрaво е убиец! Aбе друго си е с големио телевизор у колaтa ;) Вече ми е любопитно, кaкъв ще е следвaщия подaрък, че с товa болеро летвaтa е у небето :D

 

Поздрaви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мухаха... няма да има друго скоро... единствено оня проблем с десния прозорец, който много ме дразни, но след този подарък едва ли ще имам възможност да кажа нещо за колата скоро. Хаха! :P

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубав подарък! Честито!

Интересно ми е - преди време се беше оплакал, че имаш проблем с радиоприема... Дали се оправи с тази смяна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправи се - перфектно е сега, спрямо преди нищо общо :) Има елементарни супер малки смущения тук-там, но през 99% от времето радиоприемането е перфектно! Не се налага, както при предното, да се местя по 1 метър назад-напред, за да хване хубав сигнал, когато съм спрял на светофар... Онзи ден, нарочно минах покрай телевизионната кула, там старото радио губеше и ума и дума - пращеше много, никакви станции не хващаше - с болерото минах, сякаш не съм там - перфектен сигнал, без грам смущения и т.н. Сякаш слушам от диск. Не успях да повярвам... Предполагам, че ако са включени и двете антени, респективно и двата тунера на радиото имат антена отзад, няма да има никакво пращене, говоря за този 1%, който се чува тук-там за кратко време. Иначе по някакъв начин успява да компенсира загубата на сигнала и се чува слабо припукване и след това се оправя веднага - говоря за в София. Ходих до гр. Сливница, и в полето след Божурище, изгуби сигнал за няколко стотин метра и след това го хвана перфектно чисто... Общо взето - спрямо преди е слънце! Аз съм много доволен.

 

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, благодаря много! Днес и вчера не съм го пускал, но утре ще го пусна със сигурност :D Много ме сърби, но не съм я карал колата тези дни, че имам много работа точно в най-отпускарския месец.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.