Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Octavia 2 Facelift - Шреки/Shrekie - RS spoiler.


Recommended Posts

Е как така заводски е имало и карали на надути с по 300милибара ( 1.05+0.3 е 1.35 или абсолютно 2.35), а хибрида нямало да издържи и нямало смисъл smile049

За ККК ясно каза че няма да стане, ами ако е гарет какво може да се направи? И едни 1.45-1.5 няма ли да го понесе ако се направи здрава? Сериозно питам не е само пт любопитство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 210
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • shaft

    79

  • bega4kata

    18

  • masterOne

    11

  • Цецо75

    10

Най-много писали в темата

И хибрид на основата на 16-ка ще издържи,но когато се прави хибрид е хубаво да се прави от ново турбо/ново лагерно тяло-нова средна част/.Едно време ги правих от турбините на клиентите,но сега вече им казвам че правя хибриди само от нови.Като се прави турбина която ще работи на екстремно натоварване,трябва да е нова.Понякога като се ползва стара за хибрид,след смяната на сегментите е възможно да започне да пуска масълце при увеличаване на картерното налягане.А след увеличаване на налягането в цилиндъра ,естествено то се повишава.За да си вържа аз гащите,вече правя хибриди от нови средни части.Ако искат.И за това дали ще се поръча лагерно тяло/средна част/ на Гарет 1646 или 1749 в,ва,вб-цената е една 950.Разбра ли защо няма да ти направя хибрид на твоята 1646 и да ти излезе тънко.Защото твоята може да е износена,да е прегряван ротора ,да е износена в леглото на сегмента и т.н.

Като ми дадеш твоята аз трябва да я почистя и да сложа нов сегмент на стария ти ротор и на старото легло на лагерното тяло.И тогава не винаги се получава 100% уплътняване на маслото при голям надув в двигатела.Ако преценя сменям и ротора,защото често е топлинно дебалансиран,но това го виждам на баланс машината чак.Но ротор струва 300-350 лв и то става по-изгодно да се направи от нова хибрида.Дори и да сменя ротора пак не е 100% решение,защото сегмента пак ляга в старото легло на лагерното тяло.Просто нямам време да се занимавам с недоволни и недоразбрали проблема клиенти.

Може и да ти е перфектна,но като я разглобя и видя че е на границата на допуските и ротора и лагерното тяло и ти кажа ами не е добре турбото ,а преди това съм ти казал /Давай ще я направим от твоята хибрида/,ще се дръпнеш или ще помислиш,че нещо искам да те нареждам и т.н. За това вече само с нови средни части правя хибриди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи като гледам твоя проект Цецо, само съединителя...Съединителя е ясен...

 

Де да беше толкова ясен съединителя, нямаше да го пиша въобще. Факт - в момента съм си купил стандартен двойномасов маховик LUK и планирам да махна плътния. Ако беше ясен, щях ли да го правя?

 

Не, че има гаранция, че след някоя и друга седмица няма пак да я вкарам за да махна стандартния и да върна плътния.... то хората с муха под шапката като мен не са критерии :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Венци въобще не ги слушай тея маниаци - жената ще те изгони да спиш в Шкодата, ако тръгнеш по тоя път :lol:

Слагай само едни джанти и си живей живота

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз нали това му обясних по-горе, оптичния тунинг (точно джантите) хич не са евтината част. Та жена му ако има счетоводни умения, спукана му е работата. Един от вариантите за омилостивяване е да ги подбере в тон с любимите и обувки smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съвет от мен!!!!! Никога,ама никога не трябва жената да знае колко пари се дават за колата.

Спестяваш си ги тайно,купуваш си го нещото дето си наумил.....и ако то се вижда....ииии тя го забелязва,казваш от моргата го намерих ефтино,приятел ми го даде не му трябва за без пари,или половината от цената ,ако няма накъде да се лъже.

ЩОТО ПОСЛЕ ЩЕ ТРЯБВА И ЗА НЕЯ ТОЛКОВА ДА СЕ ОТДЕЛЯ smile091 Започват да гледат за нов смартфон,нови роклички,обувчици и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фонда "и аз съм човек" е задължителен за всеки уважаващ себе си семеен мъж :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Венци, поздравления - много добре е застанал
Летите джанти както всички казват - задължителни, но не и 15, в никакъв случай. 16 или 17.
И Защо не занесе във Ветек дръжките и корубата на огледалата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Хора, някой знае ли кои са тия джантоци - марка-модел (че ги крадох с фотошопа от едно аЛуди А3)?

20130610_131844.jpg

 

Мисля, че единия бъбрек не ми трябва - ще го продам - ще ги купя тия джанти... 100% това са джантите за моята кола!!!

 

Флюбих съ'!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско, хора! Започвам да събирам и ще видиме... :) Приличат си, Монка, обаче разбрах, че с тънки спици е много по-яко май-май :) другите много затворени ми се струват...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aйде ,започна се.
Поздравления.
Със спици,без спици,дебели ,тънки...важното е теб да те кефят и да са 17-ки ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда... Даже ги намерих, обаче цената не ме кефи. Джантите са AEZ Tidore полирани... Цена в бг най-евтино ги намерих по около 300лв едната... Няма да го бъде това нещо. За 16ки по 250 нещо такова...

 

Поздрави

 

ПП: Мони, абе ти си ги пуснал в линк номер 3... Б@си... Сега ги видях! Благодаря! Също и другите, абе нещо съм кьорав тази вечер... Сори!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези които си ги пуснал са ТООRA.

 

Модел : T670-C

 

Много са грозни! Мое мнение!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...
Публикувано (Редактирано)

Айде, да са ми честити! Обух се с много зор, пък да видим! Така и така трябваше да купувам нови гуми, защото старите за моето спортно каране не стават вече (за по-спокоен човек - стават), та след дълги премеждия - най-накрая ги взех.

 

И ето как изглежда - за мене се получи много повече от перфектно и по външният вид на колата, единствено една RS броня някога и това ще й е:

 

20140309_144241.jpg

 

20140309_144255.jpg

 

20140309_144311.jpg

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Много по-завършена изглежда така и спойлера вече не седи като "насаден" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря, момчета!

 

Още не съм й се нарадвал, защото имам много работа. Но утре със сигурност ще тествам малко повече - днес само 20км покарах и не ми се струва толкова много по-твърдо да вози (16ки са).

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еееее , айде честити да са ти ! Винаги е много приятно да сложиш нещо по колата , което си искал и чакал .... :eusa_clap: :eusa_clap:

Джантите изглеждат много добре и определено й "тичат" на колата :doubleup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! :)

 

Обаче, много обичам тая боя!!! Не си личи, че задният калник и бронята са одрани/ударени :) Една с едно "Режо" (така го написа тя в двустранният протокол) достатъчно ме жулна при престрояване - към 30 см и много леееко веждата е кривната навътре, но ще я оправям лятото - сега няма време. Също и задната броня вляво посредата е с една дълбока над 1мм черта дълга от порядъка на 7-8см... и колата не е мита от преди дъждовете а съм я карал в дъжда и е на капки цялата. Но на снимките нищо не си личи - само наживо се вижда. Уникално :)

 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, добре са застанали джантите. Някой ден ако я караш за боя на някой детайл, помисли за дръжките на вратите и огледалата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това вече е друга работа. Браво, добре са застанали джантоците .И наистина се замисли за дръжките и огледалата - по спомен и преди го бяхме коментирали :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...
Публикувано (Редактирано)

Днес беше още един хубав ден, защото от Еуратек ми се обадиха, че са ми пристигнали накрайниците за ауспуха, които поръчах преди празниците - супер, че по Европа не почиваха, за да дойдат по-бързо накрайниците!

 

Поръчах оригинален аксесоар: FDC610 001 - за 1.9TDI с фи 50мм тръби излизащи от гърнето. Днес ги взех и веднага при мой човек да ги монтираме. Стана чудно - чудно - като за мен!!!

 

Накрайниците: Много ми хареса, че са се сетили да ги захванат един към друг, за да се монтират без проблеми, бързо и лесно, а най-вече и да стане като заводско! Без грешка са!

20140513_113827.jpg

 

Преди (снимки от днес):

20140513_113627.jpg

 

РЪЖДАААА!!! Едвам я гледах вече!!! Затова и се отървах от нея заедно с тръбите!

20140513_113647.jpg

 

Много грозно й ръждясваха "кюнците":

20140513_112832.jpg

 

 

След:

20140513_142153.jpg

 

20140513_142206.jpg

 

20140513_142224.jpg

 

20140513_142305.jpg

 

20140513_142416.jpg

 

20140513_142443.jpg

 

На дневните сложих диодни 1156 цокъл, защото p21w или иначе казано "Тези за стоповете" 21-ватовите направо си стопяват цокъла и спират да светят, а също и фасунгата е тръгнала да се изпича - много греят стандартните! Тези са диодни, 10 вата всяка, CREE технлогия (15лв двете от китайско дойдоха за 2 седмици - вече ще стане месец откакто са на колата) - светят повече от красиво, не синеят, може би на живо леко лилавеят, но много слабо и то отблизо - едва доловимо е, обаче са много яки и се виждат от много много далеч - страшно силни са, каквато ми беше и целта и нямат грешка на таблото, защото са 10 вата всяка (нямат "Stop error" съпротивления)! Насилил съм ги на 95% да светят през VCDS-a.

 

20140513_142329.jpg

 

Малко по-отблизо - снимки от преди няколко дни:

20140508_095712.jpg

 

20140508_095742.jpg

 

 

И един майтап, който видях сега, че се е получил - хаха... Номер 1 - за мен, разбира се, е НОМЕР 1!!!

20140508_095727.jpg

 

Мисля, че точно такава си я представям колата, като завършена! Много ме кефи как се получи!

 

 

Поздрави

 

ПП: За да няма пак "огледалата" - "дръжките" - остават черни! Така ме кефят максимално! Гледал съм много боядисани с моя цвят - супер безлични са ми!

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.