Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странен звук - хъркане(свистене) след отпускане на газта


ggeorgieev

Recommended Posts

Здравейте, колеги, от скоро сложих на Октавията(1.8Т, 2000 г.) газов инжекцион Фобос( както си му е реда - голям изпарител заради турбото, система за защита на клапаните и т.н.). От скоро обаче при рязко пускане на газта по време на движение се чува едно хъркане/свистене. Та въпроса ми е дали е възможно това да има връзка с газовата и въобще дали това представлява някакъв проблем или си въобразявам?

Благодаря предварително, поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не зная какво разбираш под хъркане, но ако ти е бедна сместа като дадеш газ и вдигнеш по-високи обороти и после пуснеш газта, се чува едно като пат-пат-пат.

А на бензин прави ли го или само на газ? Защото ако на бензин е добре, означава, че има връзка с газовата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте, колеги, от скоро сложих на Октавията(1.8Т, 2000 г.) газов инжекцион Фобос( както си му е реда - голям изпарител заради турбото, система за защита на клапаните и т.н.). От скоро обаче при рязко пускане на газта по време на движение се чува едно хъркане/свистене. Та въпроса ми е дали е възможно това да има връзка с газовата и въобще дали това представлява някакъв проблем или си въобразявам?

Благодаря предварително, поздрави! :)

Имах същия "проблем" в началото, оказа се че не са били добре уплътнени някакви въздуховоди, които са пипани или слагани при монтажа, ама точни кои и за какво- не съм специалист и не мога да ти кажа! Отидох на следващия ден в сервиза и им казах за проблема и те си го пипнаха веднага (по -скоро недоглеждане). Във "въздуха" е проблема, "върти ми се в главата"- студен въздух/ топъл въздух.

Редактирано от todormk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.