Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Променлив сервизен интервал?


iamphand

Recommended Posts

Здравейте, колеги,

 

Машината е с променлив сервизен интервал, купена октомври 2011 г., на 16800 км, гаранционна, лична, а не служебна, гаражна, гледана, карана спокойно, дори кротко. Компютърът показва, че трябва да вляза в сервиз след 13200 км или след 150 дни.

Планирам в началото на юли да попътувам из Европа. Очаквам да мина 6500-7000 км и да се върна до края юли на около 25000 км.

Чудя се: Първо, Каква е вероятността компът да ме вкара в сервиз по-рано - докато съм в чужбина? Второ, Ако това стане, трябва ли да тичам да ми отрежат главата в някой немски или френски сервиз или може да се върна в България?

 

(Знам, че според мнозина от вас първата смяна трябва да се прави по-рано. Сигурно е така, не споря, но предпочитам да следвам предписанията на производителя, когато ми е по-изгодно финансово.)

 

Благодаря за всяко конкретно мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако пише че имат 13200, а ти ще минеш 7000 и ти след 5 месеца (5 х 30 = 150дни) ще си тука, то компа не може да те вкара по-рано в сервизен режим. Реално това не е вкарване, а индикация ти се показва на таблото. Ти може да караш и дори след това, но не е хубаво да се прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, извинявам се, че се бъркам в темата на колегата, но точно мислех да ви питам по подобен казус - в момента на борда показва Service 1000 км, или 100 дни....., но реално по сервизна книга имам още 4-5000 до смяна. Това се получава от това, че предния собственик е сменял масло не на 15000 а на 10000, та какво се прави в случая...занулява се компютъра (Vagcom предполагам) или.... :-k . Благодаря ви предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Service може да почне да ти го дава и по-рано - в зависимост от стила на каране, от това колко често я палиш или гасиш колата, и така нататък.

Ти може да си мислиш, че имаш още 5000 км - но реално компът може да е преценил, че при тоя стил на каране трябва да сменяваш маслото по-рано.

Датчикът засича наличието на повече сажди в маслото - мисля, че по тоя начин се установяваше оставащият му ресурс - и подава сигнал към компа, че е време за смяна.

Тъй че не занулявай компютъра - а просто помисли кога да планираш време и пари за смяната на маслото.

И чак тогава можеш да занулиш и компютъра.

Това, впрочем, могат и в сервиза да ти го направят - където сменяват маслото.

А и ти можеш да го направиш - в книжката пише как става.

Пък думите на предишния собственик - ги забрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

На кола 2ра ръка се сменят консумативите след покупка, ако ще да имаш документ, че са сменени преди 15 минути.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай си спокойно,няма да те вкара в сервиза по-рано.Аз на Супърба го смених на около 27хил.км.

Нали, затова е лонг-лайф маслото!Няма смисъл да влизаш в излишни разходи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.