Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Първа питанка от мен за смазка по главините


Bacila

Recommended Posts

Здравейте,
Чета отдавна чудесния ви форум, но понеже под капака на моята Octavia II, 1.9 TDI за мен е тъмна Индия, само попивам от вас и не се обаждам. Сега обаче ще питам - па макар и да се изложа. Наскоро смених зимните гуми с летни (защо толкова късно е друг въпрос), та като свалих предните - ми се наби в очите ДОСТА смазка по главините на двете предни колела. Това човърка лайшката ми душа - не ми се струва нормално, започнах да се хвърлям в разни филми “...ами ако хвърли на диска и т.н.“. При шофиране всичко е нормално, няма необичайно поведение. Преди известно време, понеже съм заклет рибар - скочих в една голяма локва с предницата и въртене, въртене, та на на края - ме дръпнаха. Възможно ли е това да е причината - прегряване от въртенето в гьола, респективно втечняване и омазване.
Предварително ви благодаря, ако ми отговорите и ме извинете, ако съм се изказал глуповато.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-вероятно е да се е скъсал някой маншон на каре и да хвърля грес. Колега, щом не си толкова добре запознат с автомобила, отиди при познат майстор да прегледа какво става. Ако е това, за което се сещам, може да доведе до повреда на карето, което не е много евтино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не си скъсал маншоните, ако е така, те трябва да се сменят с нови веднага, за да не влиза вода вътре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско за бързите отговори. Явно там е проблема и ще се водим на сервиз. От чисто любопитство - възможно ли е аз да съм виновника за това, като съм буксувал на воля или просто си е дошло времето на маншоните. След като се случи случката с буксуването из калта, все пак реших да отида до един сервиз - ей така да я погледнат предницата. Може би защото минах между запазени часове предпразнично, само погледнаха набързо отдолу и ми казаха, че всичко изглежда ОК, само където съм я напълнил с кал до уши. Надали са погледнали обаче в бързината пустите маншони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и ти да си причината.... Но може и да не си.

Обаче занапред - все пак внимавай.

Това не е Тойота Лендкрузер.... И не е много добра при скокове през локвите и калищаците. [-X

А другото - го виж по-бързо.

Че едно каре, както каза колегата....си е цифра. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.