Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с лампата за налягане на маслото


SawBass

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Изчетох доста по форума за проблем с лампата/налягането на маслото, но ми се струва, че всички теми бяха за други модели на марката. Предполагам, че положението не е много по-различно сравнение с моята кола, но все пак искам да се допитам до малко по-професионално мнение/съвет за моя конкретен случай, тъй като на мен лично ми се струва малко странно държанието на автомобила ми.

Та... по празниците решихме с приятели да идем до Велинград (съветвам всеки който не е ходил задължително да посети града и околните забележителности). Пътуваме си по магистралата и някъде на 40 км от София ми светна лампата за налягането на маслото. Започна едно "ровене" под капака (никой от нас не е специалист, но все пак не сме и идиоти :D ), звънене на бащи, приятели, майстори и т.н. Датчика не го знам точно къде се намира и за съжаление не можехме да проверим дали той е наред и дали проблема не е в липса на контакт и т.н., но неща като ниво на масло (дори при загрял двигател нивото беше над минимума), дали пръска при свалена капачка за наливане на маслото (тествахме с парцал, но нямаше и капка по него) си бяха ОК.

След едно 30 минути седене на магистралата разговори по телефони и т.н. решихме да се пробваме да продължим пътя си като наблюдаваме движението на колата (не се наблюдаваха придърпвания при подаване на газ, нито почукване от двигателя, абе работи си нормално). За нещастие след няма и километър отново светна същата лампа и отново същата процедура описана по-горе. След много чудене какво точно да направим, реших да направим последен опит да стигнем до там до където се бяхме запътили. Паля си колата... лампа няма... тръгваме и реших да не вдигам повече от 80 км/ч и не повече от 2000 оборота... При това положение от лампата ни стон ни вопъл. Точно преди да стигнем града обаче (след около 90 км изминати по описания горе начин), се наложи да изпреваря един камион... в момента в който оборотомера показа над 3000 оборота лампата отново светна... Спряхме за малко, изчаках 5 мин, дадох на контакт и отново нито лампа нито аларма. Слава богу стигнахме живи и здрави във Велинград и веселбата започна (това се случва на 2-ри вечерта). На 4 решихме да отидем до крепост Цепина (една от най-хубавите гледки, който съм виждал в нашата прекрасна страна, а не бих казал, че съм видял малко). Това са около 20 км. в едната посока. Запалих си колата и изминахме въпросното разстояние по гореописания начин (80 км/ч, 2000 оборота), отново без абсолютно никакъв проблем. На връщане към София на финалната права на магистралата с оглед на това, че сме вече близо реших да покарам колата си така както всички шофират на магистралата и в продължение на 5 мин и повече, вече и в по високите обороти нямах проблеми. Вчера вечерта минах и през автомивка и вече съвсем се реших да "изпържа" колата, за да видя дали ще има писукане... 2, 3 и 4 скорост до 4000 оборота и отново нищо...

Та колата така и така ще иде на сервиз за проверка, но искам да попитам, на какво може да се дължи това странно поведение, в един ден да алармира няколко пъти, а след ден почивка да кажем при нормална експлоатация да не го направи.

 

П.П. Колата е Octavia 1.8 20V Combi... Масло, маслен филтър и цял ангренажен комплект са сменяни втората половина на Февруари месец... С това масло съм изминал (след разходката до Велинград) по-малко и от 1000 км... Маслото, ако не се лъжа беше Мотул 10W40 и съжалявам за дългия пост, но просто не видях по какъв друг начин да опиша изчерпателно естеството на проблема.

 

П.П.2 Забравих да спомена... само Шкода s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.