Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

"Радиал", бул. Шипченски проход


bulsun

Recommended Posts

Здравейте,

Рядко пиша, повече чета, но този път ще се опитам да бъда в услуга на съфорумците с малко актуална информация относно гумаджийница „Радиал“ на бул. Шипченски проход („Тайърс Сървиз Груп“ ООД).

 

Карам чисто нов джип на под 5000 км, на който веднъж са сменяни гуми Continental на няколко километра с други чисто нови зимни Bridgestone при покупката на атомобила. Края на миналата седмица смених зимните с летни на гумаджийница „Радиал“ на бул. Шипченски проход („Тайърс Сървиз Груп“ ООД).

 

Служителят на „Радиал“ миришеше на алкохол. Докато сваляше първата гума, се опита да ме убеди да сменя винтилите с метални (10 лв. единият), защото иначе другите били за смяна при всяка смяна на гуми. Благодарих му за предложението и уточних, че всичко е на малко километри, и ще оставя смяната на винтилите за следващия път.

 

Тъй като на „Радиал“ на бул. Шипченски проход („Тайърс Сървиз Груп“ ООД) няма кафене или друго място, където да застанеш, се налага да стоиш около автомобила и чакаш на крак. В това не виждам нищо лошо, ако не беше наглостта на служителя на „Радиал“. Присъствието ми не го притесни нито за миг и общото време на смяната на гуми удари 1 час и 15 мин. Нямаше да има никакъв проблем, ако общото времетраене на ремонта не възлизаше на около 25 мин.

 

През останалото време гумаджията на „Радиал“ си говореше с колеги, някакъв негов приятел мина да се видят замалко, обърна предълго внимание на „спешен“ клиент, с когото явно се познаваха добре, но на когото явно не му се чакаше. В интерес на истината друг гумаджия обслужваше автомобила до мен със същото темпо.

 

На финала помолих служителя на „Радиал“ на бул. Шипченски проход („Тайърс Сървиз Груп“ ООД) за фактура, на която бе написано единствено „СМЯНА ГУМИ“ и цената вдясно. Тъй като сумата, която бях изчислил по ценоразписа им, се различаваше от тази във фактурата, попитах как са калкулирани тези 10 лв. отгоре. Оказа се, че били за тежести. Направи ми някаква сметка, така че тежестите да излязат 10 лв. и с това реши, че въпросът е приключил. Щеше да е приключил, ако тези 10 лв. разлика не бяха от сумата без ДДС във фактурата, докато цените, по които ми смяташе от ценовата им листа, бяха с ДДС. Този трик работи учудващо често. Накратко – скалъпи ми някаква сметка, колкото да кажа „Аха, ОК“. Лъжа и измама.

 

За съжаление гумаджийница „Радиал“ на бул. Шипченски проход („Тайърс Сървиз Груп“ ООД) напомни за себе си отново на следващия ден. Качих се на магистралата към Перник и при скорост от около 100 кмч. воланът и автомобилът започнаха да вибрират, а когато стигнах 120, имах чувството, че ще се разпаднат на съставните си части. Още същия ден се придвижих до друга гумаджийница, където гумаджията ми каза, че балансът ми е ужасен. Резултатът – допълнителни 120 гр. (!) тежести и тотал от 44 лв. допълнителен разход.

 

Уточнявам, че в нито един момент не съм давал зор и не съм влизал в конфликт със служителя на „Радиал“ на бул. Шипченски проход („Тайърс Сървиз Груп“ ООД) за нито едно от нещата, за които пиша в този пост, защото съм си патил от репчене срещу хора, в чиито ръце съм поверил 5-цифрено имущество и, много по-важното, живота ми и този на семейството ми.

 

Рисковете от евентуална рекламация също тежат повече от допълнителните разходи и поради тази причина не съм се връщал там. Единственото градивно, което мога да направя и правя, е да не стъпвам повече там и да предупредя възможно най-много хора за непрофесионализма на служителите в гумаджийница „Радиал“ на бул. Шипченски проход („Тайърс Сървиз Груп“ ООД). Хора, които не си дават сметка, че с безотговорността си застрашават индиректно здравето и живота на клиентите си. Честотата на използваните в текста тук име на фирма и адрес не е случайна.

 

Желая на всички повече късмет и по-малко нерви и загубено време, когато става въпрос за елементарни общоремонтни услуги по автомобилите ни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти случка....за съжаление и в твоя случай, както и в много други сфери на бизнеса и услугите масово се наемат абсолютно некомпетентни и квалифицирани кадри, просто защото техния труд е евтин, текучеството е голямо и на никой не му пука. И кой е потърпевш - ние позлвателите. Да не говорим, че зорлем ни съсипват техниката. Поздрави и лек ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също не съм с добри впечатления от въпросната гумаджийница

Освен с дежурното "криви са ти джантите, трябва да ги изправим" си тръгнах преди време с изкривен праг, вследствие на това че "колата била изгнила", при положение, че няма точица ръжда

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходете при Маджо,бре. smile004

 

Иначе, аз няколко пъти "инцидентно" съм посещавал въпросната гумаджийница на Шипченски, че ми е наблизо, и винаги съм оставал доволен. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.