Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 2 FL 1,9 TDI-проблем с климатика


klarnetko

Recommended Posts

http://www.bgmaps.com/old/map.aspx?sid= ... c8d3&tip=1

 

Мястото, означено като паркинг е един двор. Влизаш там и търсиш Стенли. В рамките на 2 седмици оправи климатиците на трима приятели и е доста компетентен.

 

Станислав Москов (Стенли) тел. 956 90 96; моб. 0888 892305

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, двора е този. Но снощи по случайност разбрах,че Стенли е починал миналата година. Лека му пръст на човека. Но сервиза продължава да си работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма стружки в системата, се сменя само компресора за около 600 лв

Ако има стружки - плюс дехидратор, който е в предния радиатор комплект - цената отива с труда над 1000 лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПРОБЛЕМА Е РЕШЕН-срещу 210 лв.оказа се че е превъртял шлица на шайбата.случайно намерих един сервиз-Бул.Сливница 80-обадих се по телефона ,казах им диагнозата от ЕТ и те ми казаха да не вярвам на това и да отида да погледнат колата.Така и направих.Свалиха компресора и ми показаха заоблените шлици на шайбата и оста. В този сервиз имат части за всички компресори.смениха всичко ,направиха пълна профилактика на системата и всичко 210лв.Компресора ми е перфектен.Климатика работи вече. smile035 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че крайният резултат е такъв :) :smt017

 

А за ЕТ, ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, официалният вносител се занимава само с търговия, не се занимава с ремонтиране на частите :) Не знам официален вносител, който ще отвори компресора и ще го оправя и ще каже - готово, вместо да каже "не става - сменяме с нов за 5 милиона лв+". та...

 

Браво, че си го оправил, значи не е бил проблема в модула... Супер :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То това е едната страна на проблема, че ЕТ не искат да му ремонтират компресора е нормално.

 

Ама това, че го пускат по пързалката със стружките и смяна на радиатор и ала-бала... Е това е дразнещото. Или е нарочно (в което се съмнявам) или просто толкова си могат. Ама какво им пука, то там колите или са в гаранция или са служебни, демек сменяй квото ти е пред очите, има кой да плаща....

 

Но това не важи само за ЕТ де. Всички "официални" са така. Клиента има пари, дери....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забравих да ви кажа,за едноминутната фалшива диагностика в ЕТ ми струваше 58 лева,които аз не платих разбира се.Жалко аз се кълнях в хората от ЕТ .При тях само за гаранционно обслужване и някой дребни части и аксесоари.Но все пак се радвам че климатика работи и се разминах с толкова пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забравих да ви кажа,за едноминутната фалшива диагностика в ЕТ ми струваше 58 лева,които аз не платих разбира се.Жалко аз се кълнях в хората от ЕТ .При тях само за гаранционно обслужване и някой дребни части и аксесоари.Но все пак се радвам че климатика работи и се разминах с толкова пари.

 

Предупредих те :D Добре, че модула не се смени...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
забравих да ви кажа,за едноминутната фалшива диагностика в ЕТ ми струваше 58 лева,които аз не платих разбира се.Жалко аз се кълнях в хората от ЕТ .При тях само за гаранционно обслужване и някой дребни части и аксесоари.Но все пак се радвам че климатика работи и се разминах с толкова пари.

 

Обслужването им на климатици е под всякаква критика... направо е скандално даже. Че не работи и аз мога да се ориентирам, обожават лафа и че "компресорът е за смяна", което е стандартно заучена фраза. И мен ме пуснаха по пързалката да сменям компресор заради един блокирал клапан, който може да се подмени. Много е трудно да кажат - може да се отремонтира, но ние не можем. Много е трудно... ще им падне реномето ](*,)

 

Като цяло съм доволен от всичките им специалисти, без тези (този) по климатиците, който е нечовешки аматьор - говоря за Надежда в Сф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами има още новини около историята с моя климатик.бях споменал че след диагностиката в ЕТ ми казаха че понеже ремонта ще е много скъп и колата е обслужвана само при тях,ще направят запитване до чехите дали могат да направят отстъпка на частите.аз като всеки българин не очаквах нещо подобно да се случи,но чудото стана.на 07.05 ми се обади приемчика и ми съобщи че чехите поемат на 100% подмяната на компресора.ще трябва да си заплатя само труда който е около 200лв.толкова дадох и аз в сервиза за климатици.аз му казвам че съм си оправил климатика и че на компресора нищо му няма а е превъртяла шайбата.е да де -казва приемчика-то това им се чупи на тях ама ние сменяме целия компресор.ама защо казвам не ми го обяснихте това ами ми казахте че компресора е смлян от вътре ,че родиатора и дифузера са пълни със стружки и 2500 лв. ремонт.на баба им хварчилото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеци по-късно...

Да вдигна малко темата. Аз също се наредих със "заминал компресор". Повече информация тук:

http://skodaclub-bg.org/forum/index.php?/topic/47482-%D0%B0%D1%83%D1%82%D0%BE-%D1%84%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%82-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D1%84%D0%BE%D1%80%D1%82-%D0%BE%D0%BE%D0%B4-%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8-%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B8/

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ще му го сменят японския компресор с румънски :smt018

По-нагоре в темата се мъдри една снимка с надпис Made in Hungary. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

Дайте читав сервиз за климатици за Шкоди в Пловдив. Всяко лято зареждане, взе да ми писва. Като го пусна сега и вие на умряло, чак сърцето ми се къса.

А за ЕТ преди 1 година и аз бях при тях за климатика с това виене, оказа се, че нямало фреон и процент масло в самия фреон. Мина замина платих го, барабар с паразитната ролка.

 

Та искам да си имам сервиз и за това. Виенето се чува само в купето...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях отворил и аз тема миналото лято,но не я намирам...:)Колегата joro_kem ми препоръча някакъв сервиз на Рогошко Шосе имало и в Тракия друг.Аз обаче се разминах само с фреонче(смени ми го познат в Карлово)  и да чукам на дърво още бачка.Може също да се обърнеш и към сервиз Люси-дори и да не се занимават с климатици ще те насочат безплатно...Направо може да им звъннеш за да не се разкарваш излишно.Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.