Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Octavia I - "Окито" - Pepino Racing Team


mRt

Recommended Posts

  • Отговори 146
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • mRt

    38

  • Logrus

    7

  • sharpshooter_

    7

  • niki

    6

Най-много писали в темата

  • 2 седмици по-късно...

Марто не съм писал много време, но ти си превърнал тази кола в красавица. Поздравления...

Скоро и аз ще има с какво да се похваля ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Преди месец и нещо (края на Юни) , Окито реши да покаже малко "характер" ...  и си "поиска" малко "ъпдейт" на някои части  :fiu: . Карайки си по един столичен булевард , видях зад мен пушек ... то , хубаво , ама не беше "стандартния" черен , а достааа по-светъл. :sorry:  Работата беше ясна .... 

 

Качих Окито малко да се повози ....

037308772.jpg?r=0

 

И след кратко време , диагнозата беше потвърдена .... Bye , Bye  :crazy:

037308773.jpg?r=0

 

След разглобяването , логично дойде дилемата за мен ... дали да търся друго по-голямо турбо или да остана със същото , но ново ...

Кратък размисъл и консултация с Пепи и реших ... да НЕ влизам "във филми" с друго турбо "2ра ръка" и поръчах всичко необходимо.

037308774.jpg?r=0

 

037308775.jpg?r=0

 

037308776.jpg?r=0

 

Някакви "странни" механизми   :tongue_1:

037308777.jpg?r=0

 

037308778.jpg?r=0

 

Новичко и лъскаво ....  :fiu:

037308779.jpg?r=0

 

Я , то готово бре 

037308780.jpg?r=0

 

037308781.jpg?r=0

 

 

И така , вече месец и нещо и 3000+ км , всичко е перфектно и безпроблемно. 

 

Тук е момента да изкажа за пореден път ОГРОМНИ БЛАГОДАРНОСТИ на Пепи (Pepino) , за всичко с което ми помогна Окито да е във форма за няколко дни. Като се започне от това , че дойде за 20 мин след като Окито "спря" , през поръчката на частите , разглобяване на всичко , настройка , сглобяване , съвети и отговори на всички въпроси ... абе всичко от - до !

Благодаря ти Приятелю !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е баш за честитене, ама е много яко да отвориш кашонче с чисто новички части за любимата  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да , 1749v е. 

Чаво , хич не е лошо наистина да отвориш кашончето  :tongue_1:

Андро ... можеше и още  :fiu: , 

Пепи , мислих го , ама накрая си заложих на сток и ново. Знаеш ... с друго турбо следват и други неща .... На този етап , колата е ОК като динамика , а за в бъдеще ще видим  :banger_2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кулера смени ли? Перките на турбината в насипно състояние ли бяха? Предполагам яко чистене е паднало на пътищата и всмукателната генерация...

И, освен че "кефа цена няма", "енде гут, алес гут" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди месец и нещо (края на Юни) , Окито реши да покаже малко "характер" ...  и си "поиска" малко "ъпдейт" на някои части  :fiu: . Карайки си по един столичен булевард , видах зад мен пушек ... то , хубаво , ама не беше "стандартния" черен , а достааа по-светъл. :sorry:  Работата беше ясна .... 

 

Би ли казал и на по-неразбиращите какво купува като части и какви пари излезна всичко?

*И на колко км хвърли турбината?

Редактирано от jorojoro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще е добре ако споделиш инфо какво точно стана с турбината, имаше ли части от нея в цилинстрите, в кулера, какво си купил, колко ти излезе и как протече ремонта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марто, аз се интересувам от повече подробности, защото малкият ми шкодаджия, след повече от година неуморни и непрестанни усилия най-накрая успя да строши турбото на Октавията. Както си карал спокойно с над 230 и изведнъж колата спряла да върви и отзад - димна завеса......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накратко ...

Колата на два пъти влиза в авариен режим (след рязко ускорение) , след рестарт на двигателя се оправяше . Грешки нямаше никакви.

На третия път просто изгуби мощност и изпуши яко бял (светло сив) дим  . Веднага я изгасих (безпроблемно) и към сервиза.

Турбината беше на 270 000 км , оригиналната , не е сменяно нищо по нея и не е жалена ...

 След демонтажа и разглобяването ...перките бяха сериозно деформирани , но нямаше откъснати парчета , оста беше крива , както и част от "лопатките" на геометрията. Нямаше частици в цилиндри , кулер и т.н.

post-4899-0-21513900-1471455496_thumb.jpg post-4899-0-24295000-1471455509_thumb.jpg

 

Кулер не съм сменял , просто сериозно почистен , както и всички пътища и т.н. (да , яко чистене беше  :sorry: )

Като части бяха сменени с чисто нови (Melett и Garrett) : ядро , актуатор , геометрия , както и прилежащите болтчета , скоби и т.н.

Чугунения колектор и "охлюва" бяха минати на песъкоструйка и боядисани , като колектора също го смених , че моя се "счупи" ,а в актуатора направо стана дупка , че беше поизгнил и затова нов ... Това е стария   :crazy:

post-4899-0-84323400-1471456086_thumb.jpg

 

Като цяло , май това беше ... естествено и маслото беше сменено .

Всичко по разглобяване , преглед , части , настройка , баланс , сглобяване и т.н. беше направено от Пепи (Pepino) 

За цените ... ще се въздържа от мнение , защото "бяха на промоция"  и няма да са много обективни  ;)  :sorry:

 

П.С. Бат Стефчо , дано при вас да е "средния дявол" така да се каже , като при мен , т.е да е само турбината. Няма нищо страшно или сложно 

 

П.С 2 ... Мисля следващия ми пост в тази тема да е за някоя нова придобивка , да кажем доста по-приятна от смяната на турбо .... даже май ще е съвсем скоро ....  :fiu:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

П.С 2 ... Мисля следващия ми пост в тази тема да е за някоя нова придобивка , да кажем доста по-приятна от смяната на турбо .... даже май ще е съвсем скоро ....  :fiu:

:doubleup: А така!

Много благодаря за информацията!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...................

 

П.С 2 ... Мисля следващия ми пост в тази тема да е за някоя нова придобивка , да кажем доста по-приятна от смяната на турбо .... даже май ще е съвсем скоро ....  :fiu:

 

Ето я и нея ... 

 

Преди 10-на дни , за моя огромна изненада получих неочакван и много готин подарък  :crazy: . Излишно е да казвам какви емоции имаше , след като отворих "пакета" ...  :wacko_2: , мога да кажа само едно голямо - БЛАГОДАРЯ !

 

Та ... "шах с пешката" 

037330359.jpg?r=0

 

Още на следващия ден (че търпение нямаше) всичко беше монтирано и готово за употреба . Специални благодарности на Патрик (SKODA 105 RS) , за това че се отзова бързо и за съдействието по демонтаж и монтаж  :friends:

Набързо започна разглобяването

037330365.jpg?r=0

 

037330367.jpg?r=0

 

037330368.jpg?r=0

 

И сглобяването ...

037330370.jpg?r=0

 

И "крайния продукт" ...

037330371.jpg?r=0

 

037330375.jpg?r=0

 

037330376.jpg?r=0

 

ПРЕДИ...

037330363.jpg?r=0

 

СЛЕД...

037330373.jpg?r=0

 

А тук , "малкия sharpshooter_ " си припомни едно приятно усещане ... "Татииии , ама това е по-бързо от Корадото..."  :tongue_1:

037330360.jpg?r=0

 

 

И така , всичко си пасна идеално и отне около 1 час.

Усещането е страхотно , друго си е "с кожения" и съм много доволен и щастлив от промените.

Отново Благодаря на всички замесени !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е станало всичко. Браво момчета!!! :cheers:

П.С - тези джаджи задължават РС салон :D

Редактирано от BlackSpot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво,че кой прави такива хубави подаръци :)

Запознай ме,завижда благородно.

Супер са заспали.

Следващото си пожелай за подарък броня:)

Без да ставаш мн.нахален.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен беше удоволствие да участвам в ъпгрейда! :)

 

Сами, ама комплект с фарове, нали?! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.