Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

FSI на ОК 02


markoni120

Recommended Posts

Колеги някой можели да даде мнение за двата двигателя 1.6 и 2.0 FSI

 

Много са хубави, но се срещат рядко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам лични впечатления, но...

 

"Това, което липсва на 1,6-литровия двигател под формата на въртящ момент, той опитва да го компенсира с шум при работа..."

 

"И в действителност на 1,6 FSI му липсват мощностни резерви. Особено при пълно натоварване Octavia прави впечатление на доста муден автомобил. Така, че трябва често да боравите с 5-степенната предавателна кутия, балансирайки оборотите на двигателя. По принцип едно нелошо решение, което обаче значително повишава разхода на бензин и шума на двигателя. Още повече, че липсва 6-та предавка..."

 

"Иначе високооктановия бензин (А98Н) не превръщаше Skoda в по-добър автомобил. Разходът бе 8 литра на 100 км..."

сп. Auto Bild бр. 8 (17-30 април 2008)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз забележки нямам никакви, почти 5 години вече :)

Вярно, че по-мощен двигател не съм карал и нямам база за сравнение все пак smile049

Определено е най-икономичния бензинов двигател, поне преди появата на 1.2TSI...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Софииско градско, в трафик, но без драстични тапи: 8.3-8.7/100.

Съботно/Неделно градско: 6-7/100.

 

Извънградско без магистрала: 5.4-5.8/100,

Смесено извънградско вкл. 50% магистрала: 6.2-6.8/100.

Само магистрала около 7-7.2/100

 

Средно-годишно ми дава разход около 7.3/100 при 50-50 градско-извънградско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Нямам лични впечатления, но...

 

"Това, което липсва на 1,6-литровия двигател под формата на въртящ момент, той опитва да го компенсира с шум при работа..."

 

"И в действителност на 1,6 FSI му липсват мощностни резерви. Особено при пълно натоварване Octavia прави впечатление на доста муден автомобил. Така, че трябва често да боравите с 5-степенната предавателна кутия, балансирайки оборотите на двигателя. По принцип едно нелошо решение, което обаче значително повишава разхода на бензин и шума на двигателя. Още повече, че липсва 6-та предавка..."

 

"Иначе високооктановия бензин (А98Н) не превръщаше Skoda в по-добър автомобил. Разходът бе 8 литра на 100 км..."

сп. Auto Bild бр. 8 (17-30 април 2008)

 

 

Хахаха smile091

Не мога просто! Не бях писал известно време, но това като го прочетох не можах да се сдържа. Няма да се впускам в подробности, с Чавдар сме писали вече достатъчно за двигателя. Но това за шума е най-голямата смешка EVER! На пазара сигурно няма по-тих двигател! 6 години го карам и продължава да ми се случва да въртя ключа при запален двигател. На практика единствения "шум" от FSI е подобно на ръчен часовник цъкане от директното впръскване. На 4+ хил оборота "шума" е пренебрежително нисък, а в ниските е почти бешумен (ако не се казваш Димон, разбира се).

Описаната "честа" работа със скоростите е необходима само ако искаш макс мощност във всеки момент. Просто иска оборои като всеки бензин. При нормално шофиране (не охлюв, а съвсем адекватно движение с трафика) смяната на скорости е много по-рядка от повечето двигатели. Спокойно се завива на 90 градуса на 4-та без да тресе или гасне. Директното впръскване осигурява гориво във всеки един момент и се кара изключително лесно к приятно. В по-малък град се кара като автоматик - трета и минавам от край до край. Шеста не ти трябва на 115 коня. На по-високите обороти гори по-малко.

За разхода Чавдар е написал. При мен е сходен. Кара се с 98. Върви колкото върви всеки съвременен 1.6 мотор.

 

И четете AMS, тия от Билд са много смешни явно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4+ хил оборота "шума" е пренебрежително нисък

 

Така е , ако караш с постоянни обороти. Когато обаче ускоряваш шумът е равен на помпа-дюза поставен в същите условия. Бая се дере мотора след 4000 оборота при набиране....Лично на мен много ми допада FSI, само дето не може да се сложи газ както на MPI.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.