Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Акумулатор за 1.9 СДИ


acioice

Recommended Posts

Здравейте Колеги,

 

днес за 2-ри път ми падна акумулатора (след зареждане на зарядно на 100%) явно ще се купува нов , на стария не виждам какво пише и т.н. и е от както съм взел колата. Колата е 1.9 СДИ 2001 моля за инфо какъв акумулатор да си взема и колко ампер часа.

 

Благодаря предварително

 

П.П. Моля за предложения които са в добро съотношение цена-качество всички знаем кои са Бош и Варта :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Banner или Varta. Бош е малко надценен за качествата си (сменили са технологията :roll: ).

На Аудито съм с Banner, на Шкодата купих Varta, а пасатчето го търкалям с Бош smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на Seat-а сложих Berga Power Box (3 години гаранция) , Exide и Varta също не са лоши. Ако не ти се дават много пари и нашите Monbat стават и идват с 2 години гаранция и ще изкарат около 4-5 при нормална употреба. На Шкода-та съм все още с оригиналния но вече дава леки признаци за наближаването на края.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах такъв 74Ah. Четири безпроблемни зими. Петата му дойде в повече (колата нощува на улицата). Иначе в един сайт пише:

"Акумулаторите PERION се произвеждат в заводите на VARTA - Johnson Controls в Чехия".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ценови клас banner е добре http://www.akumulatori.bg/117/Category/ ... randAnshor може и монбат високия клас цената му е без конкуренция http://www.akumulatori.bg/140/Product/8 ... rmula#info

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го видях това в Сайта, а това което казваш като опит е супер като гледам май такъв ще вземам. Ако не предложат нещо друго ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ценови клас banner е добре http://www.akumulatori.bg/117/Category/ ... randAnshor може и монбат високия клас цената му е без конкуренция http://www.akumulatori.bg/140/Product/8 ... rmula#info

 

Монбат тотално отпада не чух днес нито една хубава дума за тях. А и цената е с 15лв разлика и незнам дали си заслужава .... За Банер ще видя дали ги имат налични , сега вече има дилема

Банер или Перион. ще видим моя майстор какво може да достави и на каква цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, дано да ти издържи дълго време.

Сега ако кажеш и за колко го взе, темата ще бъде с една идея по-полезна.

 

74 а/h -168 лева с вземането на колата от нас ..... връщане колата пред нас (аз само си платих моя майстор свърши всичко останало). Стария е в багажника и се чудя какво да го правя!

 

П.П. Това става въпрос за София

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... Стария е в багажника и се чудя какво да го правя!...........

 

Изкупуват ги. Ще изкараш 10-15лв. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

За мен много важни неща за издръжливостта на един акумулатор е правилната поддръжка и дългия пробег/щофиране на дълги разстояния/. С Монбат съм правил рекорд 8 год. Но на всеки 6 месеца съм проверявал нивата на електролита, всяка есен дозаряд на същия съотносимо към ампеража, проверки за отечки и ако се ползва аларма, музика или други консуматори задължително с поне 10 ампера по - голям от предписания. Средно на година пробег между 20 000 - 30 000км. Вече пета год. съм с оригинален на Фабия - Варта 44 амп. с око, но продължавам да спазвам горното. Дори сего окото е зелено, Макар, че спрямо предходните години пробега ме и спаднал драстично 12 000 - 15 000км. При тези цени на бензина може да падне и още :( .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави се така :

Като минат 4-5 години с Варта ( но не 6) - отиваш и си взимаш нов от приятел , който ти прави 30% отстъпка. Старият му оставяш да продаде като 2-ра употреба за около 60-80 лв ( с 2 мес. гаранция) . В резултат получаваш нов акумулатор на 50 % цена с 3 г. гаранция . Не чакай "окото" да почервенее !!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е лошо като идея, проблема е дали наистина имаш такъв приятел :D !Аз лично нямам! Така, че ще се придържам към сентенцията - "Икономията, майка на мизерията!"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.