Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Сьидинител ок 1


agent00007

Recommended Posts

Здравейте. Възникна едно проблемче с моята Октавия 1999 год 1,9 тди 90 коня. Получи се мощно тресене при тръгване от веднъж и трудно включване на предавките. След това и едно ромолене при всяко натискане на съединителя. За мен това е съединител. Но как мога да разбера с какъв модел ми е, защото нямам номер на двигателя и живея вьв Франция. Дали е демпферен или обикновен преди да разглобя колата и какъв е диаметъра на диска. ВАШАТА ПОМОЩ Е ВАЖНА ЗА МЕН, ЗАЩОТО ТУК Е ГОЛЕМ ЗОР СЪС СЕРВИЗИТЕ!

 

Edit: Само защото си във Франция не означава, че не можеш да си кирилизираш компютъра като хората. А по-грамотното писане пък - там вече нямаш оправдание ако ще да си и на Бермудите. Следващ пост няма да "превеждам", а трия директно. :smt034

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По кода на двигателя ще разбереш, виж отзад в багажника под мокета го пише, или пък в талона на колата. Напиши го тука и все някой ще помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съединителя ти е 220 или 228 мм (по вероятно второто). Има вариант на Luk и на Sachs. Продават се както комплект (притискател + феродов + лагер), така и на парче. Маховика e демпферен (dual mass). Важното е маховика и съединителя да са една и съща марка (Sachs или Luk), не могат да се мешат. Това в случай, че сменяш само части де, но щом е изтропал вероятно всичко е за смяна т.е. купуваш това което е по - евтино във Франция.

 

Номерата които ти давам са по VAG. Гледай по картинките където пише AGR, това трябва да е твоя мотор.

 

Номерата по Sachs и Luk са други, трябва да се види в тяхните каталози. Има ги и в нета, ама не ми се търси сега.

 

Имаш вариант да минеш и на плътен маховик, има такъв комплект на Valeo, но не знам прави ли се във Франция тая операция.

 

Приготви се за серозна тесла, но имай предвид, че цените на Sachs са доста под тези на Luk, поне в БГ!

 

Има варианти за купуване на чарковете от Англия, аз така правя, излиза по-евтино, но незнам как ще се оправяш с гаранции и т.н.

Ето пример:

http://www.darksidedevelopments.co.uk/p ... tform.html

 

post-6105-138453435588_thumb.jpg

post-6105-138453435806_thumb.jpg

post-6105-13845343582_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.