Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос относно климатик О2


Metodiew

Recommended Posts

Здравейте. Днес реших да включа климатика да подуха малко на студено, понеже са ми казвали, че е хубаво да поработва от време на време през зимата. Та включих бутона АС и врътнах кранчето на студено, обаче не усетих компресора да включва, както и моментния разход не ми се повиши, отворих капака и видях, че перките не въртят. Да не би да има някакво ограничение на работата на климатика по отношение на външната температура, понеже беше -2 градуса ? Или имам проблем... :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колеги. Успокоихте ме. smile027

 

Освен да чакам да вдигне +4 градуса та да направя профилактиката, понеже като се замисля не съм го включвал от около 3 месеца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като го пуснеш да духа топло, не го ли включваш? Поправете ме, ако бъркам, но климатика работи и в двете посоки, изстудява през лятото и топли през зимата...или?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дискутирахме тук една теория, че на топло бутона АС включвал реотани за подгряване, при положение, че температурата навън е под +4 градуса, на охл. течност под 60 (или бъркам) градуса, както и "кранчето" или врътката е нагласено на топло. При мен обаче това не се включва и допускам, че я нямам тази екстра. Общо взето не усетих нищо да се включва докато си играх днес да натискам бутона АС, не се чува включване/изключване на реле или нещо подобно. :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да чуеш звуков сигнал :) Просто подгрява двигателя и по-бързо загрява антифриза - т.е. като си изпълнил всичко, на първия-втория завой вече духа топличко, не лед-студено :) Това е екстрата. Не почва да духа като от калорифер, ами нещо като сешоар от по-евтините - в началото леко хладко, после затопля и така нататък до достатъчно горещо...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега като се замисля, вероятно наистина го има, щото на минус 2 - 3 градуса за около 5 мин подухва топло при стартиране и работа на място. Знам ли... Тази сутрин пък на минус 7 топлото дойде по-бавно, ама пък и на място стоях не повече от минута. Октавията е "българска" купувана от Еуратек през 2006г., не знам дали за България ги правят с тези екстри. smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на топло бутона АС включвал реотани за подгряване

[-X Пускането на вентилатора ги включва, на студен мотор разбира се и при зададени градуси по-високи от темп. в купето.

На тихи обороти компа, предполагам че следи акумулатора и ги изключва след 10-20 секунди - установява се по моментния р-д.

Ако нямаш реотани, ша усетиш намек за топло чак след 10-15 мин. КАРАНЕ.

П.П. И мойта е от ЕТ - 2006.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм със Стефан-климатика няма логика да играе някаква роля в топлото...Климатроника вече е друга работа :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята е от ЕТ - 2007 и си я има тази екстра с реотаните, след 1 макс 2 мин вече духа по-топло ако не съм цъкнал ECON копчето и навън са - температурите. А за профилактика знам (от Стефан мисля, че се казваше има го в белия списък), че трябва да е поне 10-12 С навън за да се направи, т.е. на пролет вече smile117.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Логично е, да се пускат реотаните само когато не сте на ECON. То нали това му е идеята на ЕКОН-а да е економичен :) Демек пестиш и зъзнеш... или пестиш и се вариш според сезона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тия бутони ECON ми говорите на друг език... нямам такива екстри, колата е с климатик. :oops:

 

Начи като врътнеш да духа топло и вероятно ще пусне и реотаните. Вероятно може да се види на VAG-COM.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Metodiew и аз нямам,не се филмирай ами си карай колата smile092

 

Точно това правя, и не се замислям особено, щото 406 - цата пък загрява 3 пъти по-бавно. :lol:

Лошото е че от както паднаха сериозно температурите спря да пали само с един подгрев, а се налага да подгрявам 2 - 3 пъти... Вероятно някоя свещ е тръгнала, ама тва е друга тема, много се отплеснах. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.