Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Лампа за предпазния Колан


plamenparis

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Карам Skoda Fabia 1.2 HTP /12V 2004,много съм доволен от колицата,само имам един въпрос,когато колата е запалена и премахна предпазния колан,не ми се включва лампата за колана,защто ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото най-вероятно няма такава. Производителя е сметнал за излишна или версията която си закупил е без такава екстра. Ако е имала като нова когато си я взел и сега не свети трябва да провериш къде се намира датчика или механизма който засича дали е закопчан колана и да търсиш проблем от него по веригата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята е 2004 декември и такава лампа няма или по конкретно такава екстра няма. Сигурно и твоята е така. Датчика ак има би трябвало да е в закопчаващя механизъм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да си я активираш чрез VAG COM. За целта трябва да влезеш в таблото и да прекодираш функцията.Ако не можеш да се справиш- почти във всеки сервиз могат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами виж дали имаш кабели към закопчалката на колана.Ако няма няма как да стане без интервенции и побългаряване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може с VAG COM. Всички имаме лампа, но тя се захранва директно с 12V. Веригата е много проста, едни 12V от кантакт минават през НЗ контакт в заключването на колана и отиват на лампата в таблото. Но прекарването на проводниците е свързано с толкова разглобяване, че не си струва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е и супер досадно самото подсещане за колана.Накой път примерно се качвам за километър и ме мързи да го сложа-писка 2 минути докато спре... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудя как да го махна това светкане и писукане вие точно обратното smile091 smile091 smile091

Отвори си клюgчалката и вържи кабелите . Или с Vag com-a спри тази опция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.