Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ОФИЦИАЛНО - Шкода Октавия 3


skodaman

Recommended Posts

Много започва да си прилича със Сеат отвътре и отвън с тези по-остри форми, които те (Сеат) имат от почти 10 години насам. Сеат лично на мен винаги ми е харесвал!

 

Красива е много! На мен ми харесва определено! Жалко, че някой детайли от О2 са оставили толкова дълбоки следи, че О3 директно ги е наследила: например фаровете за мъгла (онова дето на село....), инструментите по таблото, формата на фаровете напомня О2 преди фейслифта (което мен лично ми допада!)...

 

Едно коНби 4х4 + DSG за мен, ако може! Дали бензин или дизел, вече нямам претенция. 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 682
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • shaft

    53

  • VALDO

    52

  • stivi797

    43

  • Milen Dimitrov

    39

Най-много писали в темата

Още малко снимки :

 

http://www.skodamir.ru/foto/promo-photo ... eslav.html

 

Като видях къде са сложили запалката и направо щях да падна от стола.

Може ли всичко друго да са измисли и да са я плеснали по средата на нищото ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още малко снимки :

 

http://www.skodamir.ru/foto/promo-photo ... eslav.html

 

Като видях къде са сложили запалката и направо щях да падна от стола.

Може ли всичко друго да са измисли и да са я плеснали по средата на нищото ](*,)

 

Наследена е от О1 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз едно не мога да видя от тези снимки.Има ли тапицерия на вратите или като синия рапид в ЕТ София е с пластмасови кори?

И другото което ме подразва е,че отново капака е с пръчка не с амартесьори.

 

http://www.skodamir.ru/uploads/posts/20 ... 17d09b.jpg

 

Запалката и на О2 е на същото място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Наследена е от О1 :)

 

Е на единичката си беше при пепелника, поне на моята smile049

 

Зад ръчната е - под подлакътника :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зад ръчната е - под подлакътника :(

 

Да, грешката е моя, беше под подлакътника.

Малко време ми трябваше докато реотана загрее smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И май тоя път озвучаването е мислено от хора с нормални пространствени възприятия. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разширяват още повече пространството за краката на водача (откъм средната конзола), което мен ме кефи! Мое си седнеш кат' бей, дет' се вика и да си мандахерцаш мандрахулите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен точно фактът, че О3 е ръбеста колкото оригиналната О2, много ме зарадва. Стисках палци да не я залижат. Според мен комбито ще е страшно красиво! И аз почвам да събирам от закуски за DSG 4x4, но си държа на тягата на дизела. TSI-тата хич ги няма като чиста двигателна тяга в турбодупките, а и с тоя харч...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета,айде поспрете малко с фантазиите за повече екстри,че какво ще остане за Супърба.

Мисля,че като за класа на Октавията са си повече от достатъчни.Екстра си е колицата! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таблото доста прилича на СуперБ 2, което на мен лично много ми допада. А и ще има 2,0 ТДИ 185 коня :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета,айде поспрете малко с фантазиите за повече екстри,че какво ще остане за Супърба.

Нали ще има фейслифт през 2013-та, пък може да ни изненадат приятно и там :idea:

Иначе, няма да е зле един петак от Ауди да метнат на vRS-а, аз поне бих се радвал на такава в гаража си 8) . Определено ще дръпне доста клиенти от Пасат и А4, понеже Октавията е по-хубава и ще бъде по-евтина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета,айде поспрете малко с фантазиите за повече екстри,че какво ще остане за Супърба.

Нали ще има фейслифт през 2013-та, пък може да ни изненадат приятно и там :idea:

Иначе, няма да е зле един петак от Ауди да метнат на vRS-а, аз поне бих се радвал на такава в гаража си 8) . Определено ще дръпне доста клиенти от Пасат и А4, понеже Октавията е по-хубава и ще бъде по-евтина.

Не знам защо сравняваш Октавия с Пасат. Голф7 ще е по-добрата покупка според мен спрямо Октавия 3. smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голфа е малък, тесен и скъп - кое му е по-доброто?

За семейство с дете/деца не става, аз пълня комбито догоре, като пътувам семейно. В Голф ще събера 1/2 от нещата, които побирам в Октавиата. Пък и О3 изглежда като автомобил един клас над Голф 6/7 smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехх, тези Голф-чета, след Глоф 1 и 2 няма модел които може да се сравнява с тях.... Сега просто са един от многото модели на VW.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новата Octavia ще разчита само на двигатели с турбокомпресор, като най-икономичната версия (1.6 TDI със 110 конски сили) ще консумира 3.4 л/100 км, а най-мощната ще разполага със 180 конски сили.

 

Това изречение от статията на Капитал много ми хареса. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

........А и ще има 2,0 ТДИ 185 коня :P

 

И специална версия за Варна 2.0 ТДИ 250+коня smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

........А и ще има 2,0 ТДИ 185 коня :P

 

И специална версия за Варна 2.0 ТДИ 250+коня smile049

 

Гледах, че официлано за Супърб 3 ще има 2,0 ТДИ 235 коня, така че се надявам Сами поне на 250 да вдигне 2-та литра :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Гледах, че официлано за Супърб 3 ще има 2,0 ТДИ 235 коня, така че се надявам Сами поне на 250 да вдигне 2-та литра :)

 

Само не знам от къде ги гледате тези двигатели при положение, че от Шкода още не са обявали официалнно двигателите smile027

Журналистите си пишат разни неща, но официално нищо няма (осввен Голфовите).

Иначе аз чакам дизелов 4х4 Супърб с около 200 коня и DSG с минимум 7 предавки и вискчи глезотии от новата Октавия + още. Ама съм и скромен smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Гледах, че официлано за Супърб 3 ще има 2,0 ТДИ 235 коня, така че се надявам Сами поне на 250 да вдигне 2-та литра :)

 

Само не знам от къде ги гледате тези двигатели при положение, че от Шкода още не са обявали официалнно двигателите smile027

Журналистите си пишат разни неща, но официално нищо няма (осввен Голфовите).

Иначе аз чакам дизелов 4х4 Супърб с около 200 коня и DSG с минимум 7 предавки и вискчи глезотии от новата Октавия + още. Ама съм и скромен smile048

 

В пред последнят брой на AutoBild BG където имаше голяма статия за Шкода, на края на статията - VW махат "големият" 3,6 V6 двигател, а на негово място слагат 2,0 TFSI с 300к.с., и 2,0 ТДИ са 203 и 235 к.с. - може да бъркам конете с 1-2 , защото пиша по памет. Само искам да кажа, че 2013 година ( ако не стане апокалипсис до тогава :) ще е много интересна!

А не може ли да се предкочи не добре представящия се DSG 7 и направо да сложат 8 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8-степенното май не е DSG и се събира само в Туарег...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8ст. автоматици са производство ка ZF и със сигурност не са тип DSG,а и не знам дали имат вариант за напречно разположени двигатели!

А относто надеждността им и при тях има проблеми,които се отстраняват!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Skoda показа Octavia RS без да иска

 

Снимките на модела бяха пуснати на словенския сайт на марката, а после изтрити

Компанията Skoda по погрешка показа снимки на „заредената” версия на новото поколение на Octavia. Изображенията се появиха в онлайн-конфигуратора на словенската страница на марката, при това в раздела на друг модел – Fabia.

 

http://www.automedia.bg/news/article_18312.html

 

http://www.autoforum.cz/predstaveni/sko ... eho-eresa/

 

Skoda_Octavia_III_RS_2013_nova_unik_konfigurator_02_800_600.jpg

 

Skoda_Octavia_III_RS_2013_nova_unik_konfigurator_01_800_600.jpg

 

Skoda_Octavia_III_RS_2013_nova_unik_konfigurator_04_800_600.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.