Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Относносно покрив на къща.


bega4kata

Recommended Posts

Да знаете ДА НЕ СИ КУПУВАТЕ ПЯСЪЧНО-ПОЛИМЕРНИ КЕРЕМИДИ.НЯМА ПО-ГОЛЕМИ БОКЛУЦИ ОТ ТЯХ!!!!!

Аз пак свалях керемиди за 3-ти път вече!!!! Защото тези нямат отводнителен канал и при силна буря протичат.Освен това и навява сняг под тях,защото нямат и защита от навяване.А и наклона ми е нисък.Заради некадърни майстори ми побеляха косите вече.Не мога да спя заради този покрив,не разбрах от празника ,направо бях посърнал.Днес пак цял ден на покрива редих керемиди.Купих други ,подходящи за наклона и с нужните канали и т.н.Станах специалист на керемиди и покриви заради тъпия майстор.Направих си шаблон от едно осб ,наковах летви на него и ходих по борсите да редя керемиди да гледам как пасват.В нета по цели нощи съм чел за керемиди.А това не ми е работа след като си плащам на майстори ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) Полудях накарах ги боси да работят!!Макар и тези да не са виновни.Утре продължавам с долния покрив,но вече съм по-спокоен.

Стана СУПЕР със Сръбските керемиди! smile152

Тествах-поливах с маркуча,няма подлизване и пропускане.

 

не искам да изпадам в положение на суперразбирач.Но съм направил доста покриви включително и с тез керемиди дето ги сменяш.Това за наклона е вярно.В определени граници на наклона има определена застъпка.В интерес на истината аз не съм я спазвал и винаги съм се презастраховал застъпвал съм повече.Досега е изключено при дъжд колкото и силна да е бурята да протече.Ако са спазени правилата абсурд е.В най големите порои съм ходил по покривите да ги гледам и съм ревал от яд.Не мисля че проблема ти е в керемидите.Изглежда просто покрива ама хич не е.Колкото майстори да питаш толкоз мнения и аргументи.Аз се учих от Павел.Това е човека на Брамак дет отговаря за североизточна българия.Той не продава плаща му завода само да ходи по покривите и да открива грешки.Между другото най големия тест на покрива ти предстои и това е пролетта или когато почне да се топи леда.Е тогава протичат.Леда може да се промуши и под керемидите и тогаз се разбира дали покрива е добър.Издържи ли голямото ектремно топене на леда няма проблеми и спиш спокойно.Следващите грешки са с улуците

И те изглеждат прости ама хич не са.Аз ги учих по трудния начин.Ако наблизо има и дървета или има възможност да се пълнят с листа и боклуци или пък са на ниска височина задължително се правят така че да има защита от преливане.

И още нещо.Когато завали сняг през зимата и се задържи ако се качиш на покрива и огледаш всички покриви наоколо и ако видиш гол покрив тоест да няма сняг значи тоз покрив е калпав.Твоя покрив трябва последен да топи снега.ориентиравш се по другите.Ако е гол значи е топъл губи топлина не е изолиран.Хиляда чалъма има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 57
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    14

  • димон

    9

  • Toshiro

    9

  • PRR

    5

Най-много писали в темата

Относно изолацията няма проблеми.Изброявам пластовете.

-керамични керемиди

-хоросан с малко перлит

-битум на Изола Петров 3кг. на м2

-гумена мембрана

-черна хартия

-плътна ламперия

-изолация/стиропор/

-въздушна възглавница

-вагонна шарка

Много е топло,стените ми са санирани със 6см.,дограмите ми са четворни-тоест 2 двойни стъклопакета един след друг сложени.Нямам проблеми с изолация,просто ми капеше на главата.А преди това 20 години не е капвало-преди да сложа полимерните боклуци.Тази сутрин ,понеже продължихме с другия покрив,единия беше с керамични другия с пластмасите,като надигна пластмасовите кереми-отдолу мокри,а другите сухи.Правете си изводите сами.Правят конденз пластмасите,а керамиката диша.

Днес вече и двата покрива са готови.Дано никога през живота си повече не докосвам керемида.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

определено

тази нощ имаше много силен вятър,а нищо не се чуваше.Ама нищичко-хем не е подмазано отстрани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе, във Варна на кое казвате "вагонна шарка " , че ми стана интересно...? :) - хънтър ли ?

http://www.google.bg/search?q=%D0%B2%D0 ... 24&bih=607

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Анастасе,наистина да е за последно.

А ,щом стана въпрос за улуци....и от улуци разбирам smile091 -скоби,казанчета,капаци,колена на 45 на 90 ,съединители на улуци,съединители на тръби,скоби за тръби и т.н. Аз купих пластмасови на Деворекс-дават им 50 год.гаранция.Не знам дали е добре ,че съм се спрял на такива....ама....вече не смея да казвам нищо.Иначе лесно се слагат.

Кат заправя и аз покрива на вилата ше ти се обаждам за съвети. И ше черпя обещавам, че нещо много почнах да те търся за съвети и мнения.

 

Весели празници Сами.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе, във Варна на кое казвате "вагонна шарка " , че ми стана интересно...? :) - хънтър ли ?

http://www.google.bg/search?q=%D0%B2%D0 ... 24&bih=607

 

аха, демек ламперия :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.