Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Относносно покрив на къща.


bega4kata

Recommended Posts

Благодаря за коментарите и съпричасноста.Проблема е че под керемидите има вентилация тоест кухина,където ветровете се гонят.

Решихме да не слагаме перлит в замаската,а само варов разтвор за мазане.Така ще стане както си е бил покрива.

Тези нови технологии с вентилация да им го набухам в оная работа.Гледам че на някои къщи краищата на керемидите са подмазани,а на моите си влиза свободно въздух.Както отпред от челната дъска,така и от страни,където са рязани/защото покрива не е прав навсякъде/.

Чувам вятъра който влиза под керемидите имам чувството.Мисля ,че ако се направи плътно това празно пространство с варов разтвор,нещата ще станат както преди.

Не са нарядко гредите,а покрива стана супер лек и като влезе въздух между керемидите и шуми-бучи по скоро.

Просто покрива кънти от силен вятър.

На първите две снимки разкриваме стария покрив,на другите е с новите керемиди и продължението.

post-2454-138453435207_thumb.jpg

post-2454-138453435209_thumb.jpg

post-2454-138453435212_thumb.jpg

post-2454-138453435217_thumb.jpg

post-2454-138453435222_thumb.jpg

post-2454-138453435225_thumb.jpg

post-2454-138453435228_thumb.jpg

post-2454-138453435232_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 57
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    14

  • димон

    9

  • Toshiro

    9

  • PRR

    5

Най-много писали в темата

Ква я мислих, а тя ква била :) Разкрий само последните два-три реда от керемидите по всички страни на покрива и налупкай само там варов разтвор. Не го у?тежнявай излишно покрива. Въздуха под керемидите има по-нисък коефициент на топлопреминаване от варовия разтвор и ще ти е по-комфортно така. Ремонтопригодността на покрива също е по-добра. Не се вкарвай излишно във филми! Ако поне още един човек потвърди мнението ми, може и да съм прав :) Поздрави и успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бях ти казал плоскост и после покритие. Сети се. Помисли. Плоскост газопламъчно. Най-тънко е на изола без посипка и после друго като искаш. Перлита е за под и на таван ще подскача всичко. Преди да пипаш подмажи само капаците и последните керемиди до стрехите за проба. Няма се е..т ветровете / аз съм на по-проветриво/ Старото няма аналог. Може да ползваш кал и слама/нарича се керпич. хем топло хем тихо/ вместо хоросан/той е за мазилка/ на твоята подложка няма да хване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз смятам, че първо можеш да опиташ с подмазване или лепене само на крайните керемиди. При системата на "Ондулин" се предлагат специални дунапренови ленти за запушване на покрива при стрехата и билото (снимка 1). Въпреки всичко се препоръчва по керемидите да има въздушно пространство, за да може да се изпарява и обдухва образувалият се конденз. Колкото до топло и шумоизолацията съм твърдо убеден, че при гредоред, се поставя под дъсчената обшивка - между ребрата. При Самуил, проблема е, че отдолу вече е накована ламперия. Тук може да се види подобно изпълнение - снимка 2.

post-11849-138453435249_thumb.jpg

post-11849-138453435259_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми е проблем да разкова отдолу...но съм сигурен,че ако заменя стиропора с вата ,пак ще се чува този шум :cry:

А за това че трябва да диша покрива,мисля че хоросано си е абсолютно дишащ материал.

Ще направя първо по-трудното,и пак ако се наложи ще разковавам отдолу.

А новата част,ще я оставя отгоре с кухини и отдол ще набухам вата както е новата технология да видя какво ще се получи,и ако не стане и там ще разкривам и с хоросан под керемидите.Въпреки че там не са спални помещения и няма да чвам толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай за СПАМА,

Но да беше излял плоча направо отгоре.... smile159

 

като гледам какъв труд и средства си вложил...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми е проблем да разкова отдолу...но съм сигурен,че ако заменя стиропора с вата ,пак ще се чува този шум :cry:

А за това че трябва да диша покрива,мисля че хоросано си е абсолютно дишащ материал.

Ще направя първо по-трудното,и пак ако се наложи ще разковавам отдолу.

А новата част,ще я оставя отгоре с кухини и отдол ще набухам вата както е новата технология да видя какво ще се получи,и ако не стане и там ще разкривам и с хоросан под керемидите.Въпреки че там не са спални помещения и няма да чвам толкова.

Човече, не го утежнявай излишно покрива, подмажи го по края само и доволен ше останеш:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес,разкрихме целия и направихме без последните 4-5 реда.От сутринта ,до вечерта пак съм бил на покрива.Казвам пак,защото предния майстор ме остави с разкрит покрив в най-големия дъжд и цялата ми къща се наводни....НАЙ НЕПРИЯТНОТО НЕЩО КОЕТО СЪМ ПРИЖИВЯВАЛ ....но това е др.тема.

След като положихме около 3.5-4 кубика хоросан между летвите които държат керемидите,настана ГРОБНА ТИШИНА.Коренна разлика.Дори е по-тихо и от преди май,защото нямаше толкова много материал.Или защото е още мокър материала....?Незнам ама много тихо стана.Пак си има разстояние между хоросана и керемидите,но е доста по-малко естествено.Тоест хоросана ще си "диша".Много съм доволен и съм се успокоил вече. smile152

Утре ще довършим и ще подмазват краищата.Керемидите бяха ковани! и се счупиха 32 само.

ако искате мога и снимка да постна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Да знаете ДА НЕ СИ КУПУВАТЕ ПЯСЪЧНО-ПОЛИМЕРНИ КЕРЕМИДИ.НЯМА ПО-ГОЛЕМИ БОКЛУЦИ ОТ ТЯХ!!!!!

Аз пак свалях керемиди за 3-ти път вече!!!! Защото тези нямат отводнителен канал и при силна буря протичат.Освен това и навява сняг под тях,защото нямат и защита от навяване.А и наклона ми е нисък.Заради некадърни майстори ми побеляха косите вече.Не мога да спя заради този покрив,не разбрах от празника ,направо бях посърнал.Днес пак цял ден на покрива редих керемиди.Купих други ,подходящи за наклона и с нужните канали и т.н.Станах специалист на керемиди и покриви заради тъпия майстор.Направих си шаблон от едно осб ,наковах летви на него и ходих по борсите да редя керемиди да гледам как пасват.В нета по цели нощи съм чел за керемиди.А това не ми е работа след като си плащам на майстори ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) Полудях накарах ги боси да работят!!Макар и тези да не са виновни.Утре продължавам с долния покрив,но вече съм по-спокоен.

Стана СУПЕР със Сръбските керемиди! smile152

Тествах-поливах с маркуча,няма подлизване и пропускане.

post-2454-138453437527_thumb.jpg

post-2454-13845343753_thumb.jpg

post-2454-138453437532_thumb.jpg

post-2454-138453437534_thumb.jpg

post-2454-138453437536_thumb.jpg

post-2454-138453437539_thumb.jpg

post-2454-138453437545_thumb.jpg

post-2454-138453437548_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...наклона ми е нисък.Заради некадърни майстори ми побеляха косите вече.Не мога да спя заради ...

 

1. Наистина наклона ти е малко малък, но не е фатално. При мен е още по-малък, но съм с подобни керемиди (като македонските) и нямам проблем 10-на години. Пясъчните наистина предразполагат към "връщане" поради липсата на защитен канал и ръб отгоре.

2. Косите ти не може да са побеляли щото нямаш коса.

3. И аз не съм спал заради керемиди ...ще се оправиш ... smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навремето имаше едно кълнене - "Да ти влезнат майстори в къщата"... Не е като да няма защо. Аз също псувам от покривни майстори. Дадох торба пари да сменя олуците с безшевни и ... сега всички ъгли текат ](*,) :smt0344 Пролетта ще викам пак "майстори" да сменят пак олуците и да оправят крайния ред керемиди (водата тече между улука и керемидата)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR, навярно не са ти сложили поли след улуците. Ъглите няма как да текат, ако са ти сложили цели - щамповани ъгли - пернишко производство. Освен това новата технология при улуците е да не се запояват , а да се лепят със силикон за улуци (сив). Много е здрав и не се напуква с течение на времето. :)

 

Няма нищо по-лесно и интересно да си сложиш сам улуци. И да се направят като хората. Това лято правих на едни съседи , за кеф , 55 м , с щамповани ъгли , дълги улуци ( 4 м) , силиконово лепило, поли зад улуците 20 см , нови скоби. Цялата работа се вързва за около 5 лв/м , 6 часа работа + един съсед за помагач. :D "Майсторите" не работят достатъчно качествено по моя тертип, а и взимат почти ТРОЙНО за тоя дето духа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Викам ти "майсторе", защото не ти знам името :lol:

Нормалния начин е да платиш на някой, който би трябвало да знае по-добре как се правят нещата, а ти да изкарваш пари от това, което умееш най добре.

За съжаление у нас това носи голям риск.

Затова аз лично предпочитам да си правя всичко сам, доколкото позволяват уменията ми и екипировката с която разполагам. Вярно, по-трудно и по-бавно е, но поне ще се старая за себе си. Пък и ако нещо не стане точно както съм го намислил - сам съм си виновен :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова аз лично предпочитам да си правя всичко сам, доколкото позволяват уменията ми и екипировката с която разполагам.

 

:smt017 , и аз така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

100% съм съгласен, ... но! Първо ме е страх от височина. Второ с дясната ръка съм малко "куц" и сам не мога да се оправя. Та затова си плащам smile049 А следващото оправяне ще е със задържане на част от сумата до проверка на изпълнението (т.е. силен дъжд). За да няма повече изненади smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...да се лепят със силикон за улуци ...

С битумен кит се прави фантастична сглобка но е черен. Затова пък се чисти с бензин. Иначе като си омажеш ръцете където и да пипнеш остава черно, а връзките между парчетата стоят като прашки на дамско дупе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сами, спокойно, защото има още много вътрешна работа. Пази си нервите , че там ще ти трябват, то мазилки, подове, боядисване и т.н.

А дали във форумите на стройтелите се оплакват от Майсторите по автомобилните сервизи??? smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Модовете са си обикновени потребители, т.е. пише. Ама кой ли ти гледа какво пише горе в ляво smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Анастасе,наистина да е за последно.

А ,щом стана въпрос за улуци....и от улуци разбирам smile091 -скоби,казанчета,капаци,колена на 45 на 90 ,съединители на улуци,съединители на тръби,скоби за тръби и т.н. Аз купих пластмасови на Деворекс-дават им 50 год.гаранция.Не знам дали е добре ,че съм се спрял на такива....ама....вече не смея да казвам нищо.Иначе лесно се слагат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.