Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с парно на Фабия


hrugudugala

Recommended Posts

Здравейте колеги. Имам проблем с парното на фабия - 1.9 сди - 2004г.

Няма достатъчно силна въздушна струя. Като си сложа ръката в дупката на кабинния филтър има силна струя. Всички степени на вентилатора работят перфектно. Радиаторчето е ново. Въртя врътката на клапите - стъкла, крака и т.н. мести ги, но на всички степени през крайните дупки работи все едно е само на първа степен.

Дайте някаква идея ако може, че се видях в чудо.

Вторият ми въпрос е....под самото радиаторче има още едно подобно което е само с кабели, нещо като нагревател или.... и аз не знам. Какво точно е това и каква функция изпълнява?

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офф оправих го. Тапанарите като са сменяли моторчето на парното и са обърнали кабелите, а от там и посоката на въртене. И се оказва че то не духа на вън ами смуче. Вече ми е топло в колата.

Интересно ми е само другото подобие на радиаторче под това с няколко кабела излизащи от него каква роля играе. От обща култура просто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Интересно ми е само другото подобие на радиаторче под това с няколко кабела излизащи от него каква роля играе. От обща култура просто.

По всяка вероятност виждаш резисторите с които се определят скорости 1,2 и 3 на вентилатора. Те отделят доста топлина и затова се обдухват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офф оправих го. Тапанарите като са сменяли моторчето на парното и са обърнали кабелите, а от там и посоката на въртене. И се оказва че то не духа на вън ами смуче. Вече ми е топло в колата.

Интересно ми е само другото подобие на радиаторче под това с няколко кабела излизащи от него каква роля играе. От обща култура просто.

 

Тъпанарите не са объркали кабелите ами са ти сложили от англичанка и те въртят на обратно ама кой да обърне внимание...Е как не са го пробвали?!?! :D Ест. като обърнеш кабелите и се оправя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Интересно ми е само другото подобие на радиаторче под това с няколко кабела излизащи от него каква роля играе. От обща култура просто.

По всяка вероятност виждаш резисторите с които се определят скорости 1,2 и 3 на вентилатора. Те отделят доста топлина и затова се обдухват.

Днес на колега се получи проблем с парното и след обстоен преглед се оказва че това подобие на радиаторче си е чист допалнителен електрически радиатор!!!Кабелите му отиват на реле което го задеиства и подгрява допалнително сега остава да разберем какво задеиства релето,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Абе то мойто парно за сега духа доста топло, но ми се струва че може да е ощи по топло. Ако разберете това допълнително чудо и това реле как се замерват дали работят ще е доста добре. Да проверя и аз моето дали работи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво реле какви електрически радиатори ??? Да не е запушен радиаторчето на парното и те така да се губи топлината ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво реле какви електрически радиатори ??? Да не е запушен радиаторчето на парното и те така да се губи топлината ?

колега като невярваш защо не провериш !!! Аз нямам време в момента да проследявам !!! А за водния радиатор неспоря може и да е запушен :smt017 междо другото като се включи релето принодително температурата се покачва чувствително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма какво да проследявам защото го открих и просто ми стана интересно затова имаше въпрос от мен. Ето я гадината под номер 2 http://elsaweb.spaghetticoder.org/doc/C ... 28386976/3 и се монтира като допълнително оборудване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И са кво ше рече това...че има парно , веднага след като запалиш...почти , а?

 

А как се разбира дали дадена кола го има това...не че храня особено големи надежди , моята "постна" Шкодиларка да го има?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
няма какво да проследявам защото го открих и просто ми стана интересно затова имаше въпрос от мен. Ето я гадината под номер 2 http://elsaweb.spaghetticoder.org/doc/C ... 28386976/3 и се монтира като допълнително оборудване.

 

Това чудо и аз го имам но не знам как да разбера дали работи. Колата има парно след като загрее, но не ми пари на рацете като си ги сложа а само е топличко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.