Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна крушки на къси светлини


nikolov.ivan

Recommended Posts

Здравейте! Изгоря ми ляв къс и трябва да го сменям. Свалих го и видях, че е с крушка OSRAM H3. Проверих същото и при другия - и той е с OSRAM H3. Само че в книжката ми пише, че късите светлини трябва да са с крушка H7, а дългите да са с H3. Това доста ме обърка - бихте ли ме посъветвали какви крушки да купя за късите? H3 или H7? Има ли значение? А вие какви модели ползвате за къси и дълги?

 

Ориентирал съм се пак да купя на OSRAM, заради съотношението цена/качество. Или има и по-добри?

 

Питам, защото не ми е изгаряла крушка доста и ми е интересно, защо е различен модел самата крушка. Търсих 30 минути тук из раздела за подобна тема, но не намерих - явно само аз не разбирам от крушки smile021

 

Извинявам се на екипа, ако отварям безсмислена тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:smt017

Първо сподели модела на колата годинки и т.н. Второ да не си изкарал дългите вместо късите крушки :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://elsaweb.spaghetticoder.org/doc/C ... 32683908/3

 

2 от картинката е къса светлина н7 а 8 дълга и е н3

Аз както и да го погледна двете крушки са напълно различни и няма как едната да сложиш на мястото на другата освен ако не си факир

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май колегата се е заблудил наистина smile009

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам да можеш да сложиш Н3 крушка на Н7 цокъл. Н3 е с по-малък цокъл, но винаги някой може да е предобрявал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лампата за късите светлини за твоя модел е H7!

При изискването за целогодишно шофиране с вкл.къси светлини добре е да заложиш на Osram Ultra Life.

post-1874-138453434526_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много готино сайтче за крушките:

http://www.pal-guide.com/philips/search ... &crit=1594

 

Не си купувайте евтините крушки от Метро (8лв коплект от 2x H7) , карат около година. Osram не ги харесвам като производител, особенно за домашни крушки. Philips са май най-добре, но са си $$$.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много готино сайтче за крушките:

http://www.pal-guide.com/philips/search ... &crit=1594

 

Не си купувайте евтините крушки от Метро (8лв коплект от 2x H7) , карат около година. Osram не ги харесвам като производител, особенно за домашни крушки. Philips са май най-добре, но са си $$$.

 

Буукмаркнах си сайта. Иначе си взех накрая една Osram крушка от магазина пред блока. Бързах и няма друга възможност.

 

Благодаря на всички за помощта! Все пак се оказа, че съм объркал диаграмите/инструкциите за светлините, които съм гледал. Резултатът е, че си имам една резервна H3 крушка. s_flag

 

Весели празници на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.