Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

смяна на крушка на заден стоп на О2


Doychin

Recommended Posts

Здравейте,

ако някой може да сподели безценен опит относно смяна на крушка на заден стоп на О2 ще съм му много благодарен. Днес при стартирането на двигателя забелязах да свети една лампа на таблото - символът е ел крушка с удивителна посредата вътре в нея. Излязох да погледна дали всичко свети и установих, че на задния ми десен стоп не свети крушката най-горе. Отворих багажника, но се оказва, че всичко е на една платка и не може да се извади много лесно, заради корите.

 

Та в тази връзка, ако някой е сменял такава крушка молбата ми е да разкаже от къде се купува, евентуално ориентировъчна цена и дали все пак е възможно да се смени без да се ходи в специален сервиз. Аз не съм голям специалист, но все да развия някое болтче и да го завия след това, бих се оправил. До Еуратек не ми се ходи чак толкова, тъй като последния път ме излъгаха, че ще ми запазят зимни гуми, а и ми е доста далеч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич не е трудно - на сивата плочка има едни пластини, които трябва да натиснеш за да я извадиш.

Пъпките на крушката не са точно на 180 градуса, за това я извади и я покажи като купуваш нова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

ако някой може да сподели безценен опит относно смяна на крушка на заден стоп на О2 ще съм му много благодарен. Днес при стартирането на двигателя забелязах да свети една лампа на таблото - символът е ел крушка с удивителна посредата вътре в нея. Излязох да погледна дали всичко свети и установих, че на задния ми десен стоп не свети крушката най-горе. Отворих багажника, но се оказва, че всичко е на една платка и не може да се извади много лесно, заради корите.

 

Та в тази връзка, ако някой е сменял такава крушка молбата ми е да разкаже от къде се купува, евентуално ориентировъчна цена и дали все пак е възможно да се смени без да се ходи в специален сервиз. Аз не съм голям специалист, но все да развия някое болтче и да го завия след това, бих се оправил. До Еуратек не ми се ходи чак толкова, тъй като последния път ме излъгаха, че ще ми запазят зимни гуми, а и ми е доста далеч.

 

Може да погледнеш и в книжката как точно се сваля куплонга, а на всяка бензиностанция има крушки само трябва да провериш, каква точно ти трябва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето от тук си избираш твоят модел и период на производство http://www.skoda-auto.com/en/service/documentation/octavia/pages/05-2012.aspx Смяната на крушки е около стр. 200

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, аз моята днес я изкарах от магазина и... изгоря крушка на преден десен мигач, ама нещо по книжката не можах да извадя фара...

 

Първо честито колега със здраве да си я караш.

На твое място ще отида в понеделник да ми я сменят гаранционно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, аз моята днес я изкарах от магазина и... изгоря крушка на преден десен мигач, ама нещо по книжката не можах да извадя фара...

 

Първо честито колега със здраве да си я караш.

На твое място ще отида в понеделник да ми я сменят гаранционно.

 

Благодаря!

Абе и аз така мисля, ама съм от Пирдоп, докато стигна до София... Да не се нанери някой чичко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Благодаря!

Абе и аз така мисля, ама съм от Пирдоп, докато стигна до София... Да не се нанери някой чичко...

 

Признавам, че не съм запознат с мигачите, но си мисля, че не бяха с крушки, а с диоди.

Но за да си сигурен и да не разкарваш напрано се обади в ЕТ, но настоявай да ти я сменят гаранционно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... но си мисля, че не бяха с крушки, а с диоди.

[-X Диоди са само в огледалата. Във фара и стоповете са си обикновени лампи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... но си мисля, че не бяха с крушки, а с диоди.

[-X Диоди са само в огледалата. Във фара и стоповете са си обикновени лампи.

Извинявам се,

не знам защо остах с впечатление, че става въпрос за сраничните крушки на мигачите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма значение каква е крушката - има шест месеца гаранция за всякакви крушки по автомобила (диодните са отделни). Въпроса е, че за една крушка PY21W нещо не му излиза да се разхожда от Пирдоп до ЕТ в София, нищо че ще му я сменят безплатно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

   Здравейте! Ще използвам темата да питам и аз относно смяната на крушките. Не ми светят двете лампи в най- външната част на стопа, дето са една върху друга. Как се стига до тях и нужно ли е да се сваля стопа. При сваляне на пластината се сменят тези кружки в бялата светлоотразителна част на и както гледам няма прорез, откъдето да се бръкне за тези в оранжевата част.

Редактирано от sotef
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, аз моята днес я изкарах от магазина и... изгоря крушка на преден десен мигач, ама нещо по книжката не можах да извадя фара...

Колега, каква е твоята кола?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Хич не е трудно - на сивата плочка има едни пластини, които трябва да натиснеш за да я извадиш.

Пъпките на крушката не са точно на 180 градуса, за това я извади и я покажи като купуваш нова.

Привет колега,

 

тези четирите крушки лесно. Но не мога да разбера и тигна до страничните на стопа. Имаш ли идея как става?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, те стоят забити като габаритни крушки отстрани на стопа. Проследи кабелите, които отиват настрани и ваденето става с дърпане и сложно словосъчетание, в което участва "майката"  :D . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, те стоят забити като габаритни крушки отстрани на стопа. Проследи кабелите, които отиват настрани и ваденето става с дърпане и сложно словосъчетание, в което участва "майката"  :D . 

Много благодаря. Извадих ги. Станното е, че и двете не светят. Смених ги  - отново не светят :wacko_1: . Може ли да е предпазител и то само за левия стоп. Модела е О2 2008 16 MPi

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря. Извадих ги. Станното е, че и двете не светят. Смених ги  - отново не светят :wacko_1: . Може ли да е предпазител и то само за левия стоп. Модела е О2 2008 16 MPi

Преди малко едната светана за малко. Извадих крушката сложих и пак не свети. Може ли да е кофти маса и къде се намира за задните стопове?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко едната светана за малко. Извадих крушката сложих и пак не свети. Може ли да е кофти маса и къде се намира за задните стопове?

Напръскай с контактен спрей и пак си провери бушоните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.