Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пукнато предно стъкло


Freelancer

Recommended Posts

Здравейте колеги,

за съжаление днес сутринта осъмнах с 20 см пукнатина на предното стъкло (която расте). Интересуваме дали знаете как стоят нещата със застрахователя - изплащат ли ги, в сервизите след това поставят ли оригинални стъкла и съответно ако не - дали си заслужава да взема тавана, който дават като сума и да доплатя за оригинално?

Колата е в София, Фабия 2 от 2008-ма с пълно каско в Армеец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има каско ще го платят/сменят в зависимост от условията на договора. Давам за пример мойто каско към Булстрад. Имам право на 2 щети по 4 детайла без да представя документ за птп, а само да опиша как е станала щетата (например съм бил спрял пред нас и някой неизвестен ме е ударил). За прозорците може да кажеш, че е ударило някакво камъче и е тръгнал да се пука. За оригинален май опира до мястото където ще се монтира и с какви материали работят. При мен докато беше по новичка и сложиха оригинално, а сега дават пари и аз се спасявам. Мисля че най-правилно ще е да запиташ директно застрхователя си и като ти предложат нещо спрямо параметрите от договора да си прицениш кое ще ти покрие изискването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щети по пукнато предно стъкло се покриват без документ. Просто задължително в уведомлението трябва да пишеш .... "Карайки по магистрала Тракия зад един ТИР , отхвръкна камъче и се удари в челното стъкло" Примерно smile049 , а за това дали имаш право да ти сложат оригинално стъкло , зависи дали в Армеец имаш право на "Официален сервиз" т.е. Еуратек

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как седи обяснението с пукнатина на задния прозорец? Смисал това с камъчето ще мине ли, че аз не мога да си обясня как се е пукнало иначе, освен да е надрано в някой клон. Моята Фабийка е още лизингова и е в Алианц, предполагам правят ги в ЕТ? Поздрави!

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че може и камъче , при разминаване , просто хвърлено от минаващо МПС... или ледена висулка ,., smile021 , просто трябва да има някакво събитие (застрахователно ) , а за лизингови коли , ако е в гаранция би трябвало ЕТ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята за камъчето е че ако е изпаднало от някой камион при превоз на инертни материали може да извикаш кат да напишат документ за да мине по регрес. В другия случай литнал камък щетата се завежда на теб и при следващо продължаване губиш от отстъпки и др. При мен в общите условия е записано 2 щети до 4 детайла без документ. Предната година имах щети само по регрес и ми дадоха уж 10% отстъпка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес бях в Армеец, за моя изненада одобриха щетата, пък даже и за сервиз в Еуратек.

 

Благодаря за отговорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.