Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как мога да си направя 6-та скорост на Октавия 2 1.9 TDI 105


donvencone78

Recommended Posts

Някой правил ли е до сега 6-та скорост на 5 степенна скоростна кутия на Октавия 2 1.9 TDI 105к.с.

Понеже карам много км. извънградско и карам със скорост от 80-90км./ч. около 1800-1900 об./мин.Така ми гори около 4.5-5.0л.на 100км.Ако имах 6-та можеше да карам с около 110-120км. при същите обороти и същият разход на гориво.

Ако някой знае нещо по темата ще съм много благодарен да сподели. smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и на 6-та предавка няма как да ти се запази същия разход при 110-120км./ч.Оборотите ще са същите,но въздушното съпротивление при 120 км./ч. е над 2 пъти по-голямо от това при 80 км./ч. и това няма как да не увеличи разхода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм правил, но и аз да кажа.... Имам няколко приятели които имат шеста скорост, не са шкоди /бмв-та, фордове и други/, и казват, че излиза по-скъпа от пета. Шеста най-много да ти даде повече мегдан за по-висока скорост, въпреки, че мотора стоково много няма силите... Иначе е така, по-голямо съпротивление и оборотите се вдигат, съответно и разхода.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой правил ли е до сега 6-та скорост на 5 степенна скоростна кутия на Октавия 2 1.9 TDI 105к.с.

Ако някой знае нещо по темата ще съм много благодарен да сподели. smile126

 

Aз знам. :D Чувал съм от мой познат, който има сервиз за Шкоди (от Варна) , че може , но е свързано с много пари. Първо трябва да се набави 6 степенна кутия. Следващите неща са полувалове - 2бр., съединител комплект , навярно жилата за управлението на кутията , имаше и още неща мисля... :)

 

Забрави ! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..., и казват, че излиза по-скъпа от пета. Шеста най-много да ти даде повече мегдан за по-висока скорост, ...

 

Шестата е за икономия. Сваля оборотите и подобрява комфорта. Излиза по-скъпо защото се опитват да изпреварват без да сменят. Освен това най-често шестата е "по-бавна" от 5та защото мотора няма сила да изпълни оборотомера.

 

По-темата - няма начин 5ца да я направиш 6ца. То ако имаше всеки щеше да го прави smile049 Варианта е да си купиш кутия 6ца и да ги смениш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[По-темата - няма начин 5ца да я направиш 6ца. То ако имаше всеки щеше да го прави smile049 Варианта е да си купиш кутия 6ца и да ги смениш.

 

Бе не е ясно. За 1.8 бензин например някъде из нета съм виждал кит да добавиш 6та скорост в 5 скоростната кутия. Ама струваше колко 2бр. 6 скоростни кутии на старо :)

 

По темата - не си заслужава гимнастиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой правил ли е до сега 6-та скорост на 5 степенна скоростна кутия на Октавия 2 1.9 TDI 105к.с.

Понеже карам много км. извънградско и карам със скорост от 80-90км./ч. около 1800-1900 об./мин.Така ми гори около 4.5-5.0л.на 100км.Ако имах 6-та можеше да карам с около 110-120км. при същите обороти и същият разход на гориво.

Ако някой знае нещо по темата ще съм много благодарен да сподели. smile126

плуг енд плей става 6-степенна от Туаран и др.примерно 105 коня но тя е пак по-къса от на 140.Тоест файда няма.6-тата на 105 е равна на 5-тата на 105
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
Някой правил ли е до сега 6-та скорост на 5 степенна скоростна кутия на Октавия 2 1.9 TDI 105к.с.

Понеже карам много км. извънградско и карам със скорост от 80-90км./ч. около 1800-1900 об./мин.Така ми гори около 4.5-5.0л.на 100км.Ако имах 6-та можеше да карам с около 110-120км. при същите обороти и същият разход на гориво.

Ако някой знае нещо по темата ще съм много благодарен да сподели. smile126

плуг енд плей става 6-степенна от Туаран и др.примерно 105 коня но тя е пак по-къса от на 140.Тоест файда няма.6-тата на 105 е равна на 5-тата на 105

така е слушаи хората

аз исках от 6 на 5 да ходя и да слагам обикновен съединител ма голяма игра ще карам с 6 сега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.