Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

"Столичен инспекторат" няма право да глобява за паркиране?


Recommended Posts

"Столичен инспекторат" няма право да глобява за паркиране по ЗДП:

Доходен бизнес от години е глобяването на граждани, с постъпления в общинския бюджет за милиони лева годишно.

В Административен Съд е започнато дело, за забрана на "Правилника за организация и работа на Столичен инспекторат", както и за забрана на самата дейност на тази структура, вън от общината.

Сега знаете, че бележките които намирате по автомобилите си, във вид на призовки за явяване в "Столичен инспекторат", са стъпка в улова на Шарани извън Никулден!

За да се запознаете по- добре и детайлно, проследете линка:

http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?t=52789

 

"Инспекторите" , които поставят тези призовки, са общински , а не държавни служители. Служители на общинско предприятие и субект, нямат и не са имали право да извършва "административно наказателна дейност".

Търси се съдействие, за привличане на разследващи журналисти, които да проследят пътя на мнимите и фалшиви глоби, от които Столичен инспекторат, получава заплати и бонуси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което си публикувал, като заглавие е напълно неправилно. Обжалва се дадена наредба, а дали съдът ще прецени, че жалбата за отмяната и е основателна или не тепърва ще се решава.

Информацията е подвеждаща, че действаща към момента наредба е нелигитимна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D Не си прав!

Съжалявам, но е полезно, че влизаме в правен спор и то по конституцията на страната, която цитирам:

Чл. 4.

(1) Република България е правова държава. Тя се управлява според Конституцията и законите на страната.

 

Законът а не наредбата са фактор в ЗАНН, член втори от който гласи:

Чл. 2. (1) Деянията, които съставляват административни нарушения, и съответните за тях наказания, се определят със закон или указ.

Изрично е изискано наличието на нарушение на ЗАКОН, за определяне на нарушение и съставяне на акта!

 

Цитирам и съдебна практика: Решение от 26.04.2001 г. на СРС по н. а. х. д. № 891/2001 г., районен съдия Мирослава Тодорова чл. 18, ал. 1 ВЗ :

 

Административнонаказателната компетентност се урежда със закон и е недопустимо да бъде разширявана чрез нормативен акт от по-ниска степен. Това е така, защото правните норми, които регламентират компетентност на съответни органи на държавна власт в определена област на държавно управление, са императивни и в този смисъл изчерпателни.

 

 

А в Закона за движението, пълномощия за прилагането му , има само МВР!

Така че , ясно е, "действуващата наредба е нелигитимна" от законова гледна точка, защото никога не е била легитимна по закона. Никой обаче не е оспорвал това.

Това че продавам авточасти и съм от Ем Комплект, не ме прави лесна жертва на глупави общински служители, за които даже няма и закон. :D

Заслужавам една бира, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега се оспорваше синята зона. Сега този адвокат е сменил тактиката и оспорва не наличието на синя зона, а това кой има право да го глобява. Да де, но зоните за паркиране се уреждат с нормативни актове от съответната община, като собственик на пътя. Съответно дали зоните за паркиране са платени или не. Все едно да обясняваш как на частен паркинг няма да плащаш защото частника няма право да ти събира парите. Също е и за глоби за спиране в зелени площи и прочие.

 

Има една книга "Летище" на Артър Хейли и там имаше описан случай как адвокат убеждаваше хората да заведат дело срещу летището и какви обезщетения ще получат, като разчита на хонорарите да води делото без да го интересува дали ще спечели или не. Даже беше наясно, че ще изгуби. Тук ми напомня същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ивчо,

 

Все едно да обясняваш как на частен паркинг няма да плащаш защото частника няма право да ти събира парите. Също е и за глоби за спиране в зелени площи и прочие.

 

Малко странично, но как изобщо ти дойде на акъла да сравняваш ТАКСА (т.е. пари дадени за услуга - паркиране) с глоба (т.е. административно нарушение) !?!??!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А оспорването на наредбата за какво е? Не си си платил в зоната за паркиране, спрял си на зелена площ и т.н. и са те глобили. И се оспорва, че няма право да те глобява общината чрез инспектората, а трябва да е КАТ. Да де но общината те глобява за паркиране на нейна територия на непозволено място. Аз поне така го виждам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А оспорването на наредбата за какво е? Не си си платил в зоната за паркиране, спрял си на зелена площ и т.н. и са те глобили. И се оспорва, че няма право да те глобява общината чрез инспектората, а трябва да е КАТ. Да де но общината те глобява за паркиране на нейна територия на непозволено място. Аз поне така го виждам.

 

:o Колега, " административно наказателната дейност" се извършва по ЗАНН - закона за административно наказателни нарушения и наказания! :D

Това става само тогава, когато е нарушен закон, а във всеки закон, се изброяват държавните служители, имащи пълномощия да прилагат закона и да налагат глоби.

Въобще не стои въпрос за плащане или неплащане.

Общинските служители не са държавни служители, упълномощени от закон, за извършват такава дейност. :D

Щом като искате да спонсорирате Общината, няма проблем- правете го.

Направих си труда, да се разровя и ви покажа съдебна практика по подобен случай.

В мрежата има много такива практики.

Само се поразровете и не бъдете необразовани жертви на общината, които не си знаят правата.... smile091

Лично аз , нямам подобни проблеми, защото съм "нагъл наглец", изпитващ удоволствие да дразни и се гъбарка със "Столичния инспекторат"!

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ивчо,

 

Все едно да обясняваш как на частен паркинг няма да плащаш защото частника няма право да ти събира парите. Също е и за глоби за спиране в зелени площи и прочие.

 

Малко странично, но как изобщо ти дойде на акъла да сравняваш ТАКСА (т.е. пари дадени за услуга - паркиране) с глоба (т.е. административно нарушение) !?!??!

 

:D Когато си на частен паркинг, си плащаш, защото си на частен паркинг. Същото става и когато си на общински паркинг-плащаш си. :D

Но когато не си на "паркинг", няма за какво да плащаш, защото вече си платил пътен данък.

Изключение прави пазар "Илиенци", където пред очите на общината и полицията, мутри си събират пари за паркинг и ако не ги платиш...ще имаш проблем. smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега се оспорваше синята зона. Сега този адвокат е сменил тактиката и оспорва не наличието на синя зона, а това кой има право да го глобява. Да де, но зоните за паркиране се уреждат с нормативни актове от съответната община, като собственик на пътя. Съответно дали зоните за паркиране са платени или не. Все едно да обясняваш как на частен паркинг няма да плащаш защото частника няма право да ти събира парите. Също е и за глоби за спиране в зелени площи и прочие.

 

Има една книга "Летище" на Артър Хейли и там имаше описан случай как адвокат убеждаваше хората да заведат дело срещу летището и какви обезщетения ще получат, като разчита на хонорарите да води делото без да го интересува дали ще спечели или не. Даже беше наясно, че ще изгуби. Тук ми напомня същото.

:D Тук няма адвокати, на които да плащаш. Не съм адвокат, а нагъл търговец на авточасти. :D

Синята зона продължава да се оспорва. Успешно падна като незаконосъобразната наредба за домашните любимци! :smt004

Наредбата за домашните любимци падна, но парите събрани от хорицата във вид на глоби, няма да им бъдат върнати.

Всеки ощетен и глобен от общината гражданин, ще трябва да заведе дело, въпреки че съда осъди наредбата, което няма да се случи, нали? smile175

След като наредбата е незаконосъобразна , защо има наложени глоби?

Глоби има, защото има хора, които не могат да си защитят правата и не знаят как да стане това.

Ще ви информирам, когато правилника на столичния инспекторат падне трябва да бъдат освободени 200-250 рекетьора, които ти слагат бележки-призовки, по чистачките. smile152

А ако искаш, бъди донор и спонсор, което си лично решение.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да има краен ефект трябва да обжалваш пред съда до дупка едно постановление за 50 лв. Разходите за това са повече от 50 лв., а крайния резултат - неизвестен и далеч във времето. Междувременно има общини, които те лишават от административни услуги - не ти издават данъчни оценки, скици, удостоверението за наличие или липса на публични общински задължения може да излезе с дълг и т.н. С една дума може да ти излезе икономически неизгодно да оспорваш едни 50 лв., в резултат на което да пропуснеш много повече от тези 50 лв. Всеки сам да си преценява.

smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали ще падне зависи от съда. Включително и за домашните любимци. И там има още една инстанция. А на мен специално никога не са ме глобявали за паркиране в София или където и да е другаде в България или чужбина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

След като наредбата е незаконосъобразна , защо има наложени глоби?

Глоби има, защото има хора, които не могат да си защитят правата и не знаят как да стане това.

Ще ви информирам, когато правилника на столичния инспекторат падне трябва да бъдат освободени 200-250 рекетьора, които ти слагат бележки-призовки, по чистачките. smile152

А ако искаш, бъди донор и спонсор, което си лично решение.

Поздрави.

 

Дали е законосъобразна казва съда а не някакво адвокатче!

Тия 200-250 "рекетьора" имат доста други задължения освен да се занимават с такива дето искат да спират навсякъде и по всяко време.

Лично мен ме дразни че ИЗОБЩО НЯМАТЕ и най малка представа какво и колко вършат тези инспектори , а им лепите епитети !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ай да ги изям и аз. Такива спектори да го д.ат. Никой няма право да глобява по ЗДвП освен КАТ, ако излишно не е упълномощен от министерството и има подписан договор. Упълномощени са РПУ / различават се от кат. нямат ширит / При похождение на спекторите трябва да носят и документ за правомощие. Това дали са служители на община, областна управа няма значение. Говоря от справката ми с последното дело дет щях да бия едни такива с паяк в софия дет бързо забегнаха / като бързи и яростни/ щот щяха да го отнесат. За щастие имаше и свидетели и ги подкарах. Стана ясно, че вашите наречени паркинги и гаражи нямат договорни отношения с министерството и нямат никакви права. Мислех си да ускубя общината ви за злоупотреба ама вие ще платите и се отказах. Та заключението е : АКО БЯХ ОТ СОФИЯ ЩАХ ДА ЗАВЕДА ГРАЖДАНСКО ДЕЛО ДА УВОЛНЯ СЛУЖИТЕЛИТЕ И ДА ГИ ПОДВЕДА КАКТО И КМЕТА ПОД ОТГОВОРНОСТ/понеже той отговаря/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

След като наредбата е незаконосъобразна , защо има наложени глоби?

Глоби има, защото има хора, които не могат да си защитят правата и не знаят как да стане това.

Ще ви информирам, когато правилника на столичния инспекторат падне трябва да бъдат освободени 200-250 рекетьора, които ти слагат бележки-призовки, по чистачките. smile152

А ако искаш, бъди донор и спонсор, което си лично решение.

Поздрави.

 

Дали е законосъобразна казва съда а не някакво адвокатче!

Тия 200-250 "рекетьора" имат доста други задължения освен да се занимават с такива дето искат да спират навсякъде и по всяко време.

Лично мен ме дразни че ИЗОБЩО НЯМАТЕ и най малка представа какво и колко вършат тези инспектори , а им лепите епитети !

 

:D Колега....недей пиши така, без да знаеш:

http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?t=49794

Ето това е дознание, за престъпление извършено от служители на "Столичен инспекторат"!

От 2008 година до момента, се бъзикам със тези "хорица" и шефката им.

Десет служители със заплата от 450 лева, на опашка дават и ще дават обяснения , разпитвани от полицията.

Няма да влязат в панделата, но ще бъдат осъдени и ще им пише - "осъдени".

Имам обясненията и протоколите им за разпит. \:D/

Сега "играта" започва отново.... и ще се точи поне още 4 години, където жертвата са те.smile150

Дълбоко съм благодарен, за това че бяха повод, да се заровя в законите и наредбите!

Ако не бяха те, щях още да съм жертва на представите си, както си ти.

Моля за извинение, че се дразниш, но това си е твоя реакция, а не моя и няма нищо общо с мен.

Заради глупостта и некъдърността им, ги съдя за 14 хиляди лева, които даже и да не ги получа, ще съм с крачка напред, както вече съм.

Ако знаеш, каква е била реакцията им, с техните заплатки от 450 лева, когато са получили иска от 14000 лева....

Юристката им, е много печена и затова получава 520 лева...., което е ужасно много. smile152

На мен обаче ми е много приятно и вероятно се усеща! С някои от "тях" вече се познаваме лично, минават на другата страна на тротоара,заобикалят ме! С други, се поздравяваме и даже си приказваме приятелски.

Като срещнат мой служител ми изпращат поздрави!

Повечето са наясно и дори ме подкрепят, защото в Столичния инспекторат е пълно с бивши пенсионирани ченгета и недоклатки, които ходят като малоумни по улиците, снимат глупости и слагат бележки на баламите.

Та представи си, че получиш Акт за глоба 5000 лева, как ще се чувстваш? Ей така , се чувстват те, милите ми!

Ако почна да публикувам обясненията им тук, ще разбереш за какво иде реч.

С уважение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе момчета на собствен терен нищо не става. Много трудно ще изръчкаш държавата, ако не е осрала всички много видимо. В момента пържа топлофикация софия в международния по простата причина че имам патент , а те гледат как да бегат и да изперат лев. Не спорете. Имам решение не е спазено ай отатък и в ефир. Най лесно е. Пък кой кой бил и кое кво е го знайм. Имам решение кмета не изпълнява. Жалба до министру държавата не изпълнява решение с искане за промяна на закона за държавния служите- един ХУЙ. Еми бой на подчинения и дело където трябва/то ще се спечели/ и после иск и оня на околовръстното да изкара лев.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2008 година до момента, се бъзикам със тези "хорица" и шефката им.

Това, че си имаш разправии с общината, съвсем не значи че тези, които са паркирали неправилно не трябва да си плащат. Въпрос на време е да се уточни законосъобразният начин на плащане, но едва ли ще е проблем, защото това си е практика във всички цивилизовани държави...

 

Дали ще падне зависи от съда. Включително и за домашните любимци. И там има още една инстанция. А на мен специално никога не са ме глобявали за паркиране в София или където и да е другаде в България или чужбина.
:smt017
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2008 година до момента, се бъзикам със тези "хорица" и шефката им.

Това, че си имаш разправии с общината, съвсем не значи че тези, които са паркирали неправилно не трябва да си плащат. Въпрос на време е да се уточни законосъобразният начин на плащане, но едва ли ще е проблем, защото това си е практика във всички цивилизовани държави...

Това че общината правят каквото си искат не значи че е законно и не заслужават за бой. Погледни какво писах. Отнася се за софия. От всички писали не видях някой да си търси правата, а аз съм от ВАРНА И ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ НАКАЗВАМ ОБЩИНАТА ВИ. Незнам как се помирявате с подобно нещо АМА СТЕ МИшКИ ЯВНО и само драскате тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2008 година до момента, се бъзикам със тези "хорица" и шефката им.

Това, че си имаш разправии с общината, съвсем не значи че тези, които са паркирали неправилно не трябва да си плащат. Въпрос на време е да се уточни законосъобразният начин на плащане, но едва ли ще е проблем, защото това си е практика във всички цивилизовани държави...

 

Дали ще падне зависи от съда. Включително и за домашните любимци. И там има още една инстанция. А на мен специално никога не са ме глобявали за паркиране в София или където и да е другаде в България или чужбина.
:smt017

 

 

:D Що за човек си?

"Правилно и неправилно паркиране" като понятия,не съществуват в ЗДП!

Чудя се, от къде ги измисляш тези думички,спориш след всичко това, което ти цитирах и линковах, закони и съдебна практика. :?:

България не е цивилизована държава, защото хората тук и общинарите, не са цивилизовани.

Ако бяха цивилизовани, нямаше да рекетират гражданите си!

Няма повече да си губя времето тук, даже и бира не ме черпи за лекцията!

Аз те черпя тогава- smile027

Ей това е България! smile175

Айде, чао че си имам работа, а ти си ходи в общината, да те доят, да ги спонсорираш или да им даваш пари!

Чао!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

!

TИ па се жалваш като стара мома за УЙ. Кат си тарикат и силен ги накажи в съда, посни решението и помоли всеки да си търси правата и нареди. Няма нужда да ръчкаш форумите заа коалиция и я свърши. Постъпи като при мен НАСТЪПИХА МЕ БОЙЙЙЙЙЙЙЙЙ ДО ИЗТРЕЗНЯВАНЕ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БГ законодателството е като швейцарско сирене. Цялото е в дупки. Ако си пада човек малко тарикат и има желание да се занимава с глупости - почти няма административна отговорност , която да не може да избегне. Ако не с търсене на пробойна в закона, то с давност. Познавам доста хора застанали срещу държавата в явни според мен нарушения - всичките са спечелили "битката".

 

Това е трагично де, щото малкото хора, на които им се живее в нормална държава, страдат от това... Аз обаче почти съм изгубил надежда, че това може да се оправи, просто такъв е манталитета на масовия българин - нещо средно между Ганьо и Андрешко.

 

Никой да не се засяга, не е лично, просто си разсъждавам на глас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БГ законодателството е като швейцарско сирене. Цялото е в дупки. Ако си пада човек малко тарикат и има желание да се занимава с глупости - почти няма административна отговорност , която да не може да избегне. Ако не с търсене на пробойна в закона, то с давност. Познавам доста хора застанали срещу държавата в явни според мен нарушения - всичките са спечелили "битката".

 

Това е трагично де, щото малкото хора, на които им се живее в нормална държава, страдат от това... Аз обаче почти съм изгубил надежда, че това може да се оправи, просто такъв е манталитета на масовия българин - нещо средно между Ганьо и Андрешко.

Никой да не се засяга, не е лично, просто си разсъждавам на глас.

:D Ти си прав, но донякъде! Тук въобще не опира и до "законодателство", поради липса на закон!

Нека не се обиждаме на "българин", еле пък, на "масовия българин".... smile096

Не съм засегнат от този намек, ако е по мой адрес!

Написаното тук, няма идеята да събирам "чета" недоволни, а просто да ви информирам че бандата на "Столичния инспекторат" няма статут по закон, както и права да глобява.

За тези, които са глобени вече, могат да се използуват прилагателните "българин" и "масов българин" , защото тези прилагателни, са синоними на правна неграмотност.

http://www.segabg.com/replies.php?id=129701

"Откритието" , както виждате, не е мое. Не се засягайте от това, че цитирам разисквания и факти! smile175

Разходите ми / да заплатя удоволствието си за "бъзика" със Столичния Инспекторат/, надвишават 5000 лева, но не пия, не пуша, не ям готвено, нямам други големи разходи и рядко ходя по заведения- не от липса на финансова възможност.

Ето защо, не влизам в класацията за "Ганьо и Андрешко", която напълно отговаря на представите ми за народа. smile175

Всяко удоволствие се заплаща. Моето ,е по смислено от това, да тунинговаш някой автомобил, да се занимаваш с ретро-глупости или да плащаш глоби на глупави общински глупаци, нали?

Цитирам: "Въпрос на време е да се уточни законосъобразният начин на плащане" ...хе хе хе Когато закон няма, как се уточнява "законосъобразния начин"?

За да се предпазя от глупостта, понякога нося каска прОтив глупост! smile150

Дали успявам?

post-250-138453434717_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БГ законодателството е като швейцарско сирене. Цялото е в дупки. Ако си пада човек малко тарикат и има желание да се занимава с глупости - почти няма административна отговорност , която да не може да избегне. Ако не с търсене на пробойна в закона, то с давност. Познавам доста хора застанали срещу държавата в явни според мен нарушения - всичките са спечелили "битката".

 

Това е трагично де, щото малкото хора, на които им се живее в нормална държава, страдат от това... Аз обаче почти съм изгубил надежда, че това може да се оправи, просто такъв е манталитета на масовия българин - нещо средно между Ганьо и Андрешко.

 

Никой да не се засяга, не е лично, просто си разсъждавам на глас.

 

Много вярно, но щом държавата работи с такива приоми ще и ние да не ползваме. ТЯ ни пържи и ние нея. Кофти е че народа плаща. Още няма дело от държавата към някой злоупотребил с дадената му власт. Лошото е, че като ги осъдиш си получаваш пая и няма насрещен иск за него от държавата и се получава прееби другарче. Аз с мойте пари се съдя срещу мойте пари. Нека от виновните си потърсят загубите и няма да има толкова злоупотреби и натискания за държавна длужност. Нали се сещаш че като няма облага няма интерес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще кажа МЕРСИ за темата и инфото! Имал съм си вземане-даване с такива служителки пред вратата на къщата ми. Не ме глобиха, но се поразправях 15 минути. Сега вече ще знам ако ги видя - директно как да ги подхващам! Наздраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Чл. 2.

(1) Деянията, които съставляват административни нарушения, и съответните за тях наказания, се определят със закон или указ.

 

(2) Когато нарушението на закон или указ е обявено общо за наказуемо с определено по вид и размер административно наказание, Министерският съвет и членовете на правителството, ако са овластени със съответния закон или указ, могат да определят съставите на конкретните нарушения.

(3) (Изм. - ДВ, бр. 59 от 1992 г.) Общинските съвети при издаване на наредби определят съставите на административните нарушения и съответствуващите на тях наказания, предвидени в Закона за местното самоуправление и местната администрация .

 

Извод: "Общинарчетата" имат ПРАВОТО да си правят, каквото си гласуват в Общинския Съвет!!! smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.