Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

блокирала задна врата?


terzo

Recommended Posts

задната дясна врата на колата се заключи с двойното централно и няма отваряне.Някой сблъсквал ли се е с проблема и как го реши?Няма как да се свали кората без да се кърти ,ток до машинката идва ,но бравата не се чува да щрака при закл и отключване с алармата или само с ключа.

/ smile150 май флекса му е майката./

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

намерих стара тема за такъв проблем ,но не ми стана ясно в крайна сметка чупена ли е кората/за машинката ясно/?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 години по-късно...

Колеги, натъкнах се на същия проблем... ключалката на задната лява врата блокира и ни от вътре ни от вън.. Идеи какво да се направи? Имам достъп до ключалката, но не мога да и въздействам по никакъв начин. Изглежда че ключалката работи, защото с централното се мести палчето, но на практика, вратата е като заварена. Всякакви съвети приемам. Благодарности. Вече останах без идеи, тези кухи лейки от ФВ са сложили една кора вътре, която е алуминиева и е занитена, вместо старата пенеста изолация, че и нитове пробивах.. ако някой се чуди с Ф10 се махат. А че и релсата на прозореца е занитена за нея просто са прекрасни, нянам, думи. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи колеги, виждам че колективния мозък не помага тук. Успях сам да се справя с помоща на Ютуб, да са живи и здрави момците. Ситуацията при мен беше много запечена да не кажа брутална. Ключалката е абсолютно функуцинална в пълно работно състояние, вратата е изпаднала в т.нар. deadlock... кошмар, какво не пробвах, не и не и не, 8 часа загубих вчера и днес и не, бях подготвил флекса..?Но накарая направих пробив, благодарение на един американец, който ми подаде голям жокер в ютуб. Проблема се оказа в жилото, което свързва външната дръжка и ключалката. То се беше преместило 2мм от оригиналното си положение, и това не позволяваше на палеца да се върне в изходно положение и да се преведе в работна готовност и я държеше постоянно заключена. Показвам ви снимка с единствена цел да спася някой в бъдеще... жилото трябва да слезе до зелената стрелка за да работи ключалката.

 

vfy3ya.jpg

 

Та след като разкачих жилото, вратата мигновено се отвори, все едно нищо не е било.. ☠️.. после е въпрос на обратно сглабяне, което благодарение на гнусните нитове Ф6мм е поредното психопатично занимание.... особено с релсата на прозореца.. но не е непостижимо.

Редактирано от paradox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.