Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Чистачки, камера за заден ход- мнения.


dog123

Recommended Posts

http://www.ebay.co.uk/itm/REAR-VIEW-CAM ... 3a636f5e79

 

http://offer.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dl ... ity=1&fb=1

 

Колеги , горното са 2 линка за стоки в ибей.

По ред - чистачки и камера за заден ход.

Някой ако е поръчвал тези или сходни продукти, моля да сподели мнения.

Камерката много ме интересува дали върши работа, имам проблеми с комбитата и паркирането им на заден ход, които съм решавал с монтиране на парктроник. Спомените ми за сваляне на брони, дупчене,кабели и всичките салтанати ме карат да бягам към друг вариант....

Освен това се предлага и същият продукт , камера, но с безжична връзка, което ще спести доста окабеляване.

Мнения и за тази опция са добре дошли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз имам камера за заден ход и мога да кажа, че ми върши добра работа. Например парктроника започва да писка постоянно на около 30-40 см от препятствието, докато с камерата мога да се доближа спокойно и до 5см от препятствието. С камерата си виждам и ръба на бронята. При маневри и паркиране в тесни пространства е много полезно.

Моята е с кабел и прокарването му в свързано с доста неща за разглабвне.

Малко встрани от темата - няма начин да се монтира на ниско и да гледа нагоре макар, че това е полезно само лятото :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Камерата би трябвало да върши добра работа - но ще трябва да я чистиш, защото се цапа! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми ще се чисти, сутринта подпрях друг автомобил на заден ход. Когато препятствието отзад се вижда през прозореца нямам проблем, но някакви тесни малолитражки или пейки ниски препятствия,не се виждат ни в огледала ни през джама, направо карам до упор. Така не бива да продължавам! :-k

Ще намачкам някоя скъпа кола, да ме отупат нейде.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми ще се чисти, сутринта подпрях друг автомобил на заден ход. Когато препятствието отзад се вижда през прозореца нямам проблем, но някакви тесни малолитражки или пейки ниски препятствия,не се виждат ни в огледала ни през джама, направо карам до упор. Така не бива да продължавам! :-k

Ще намачкам някоя скъпа кола, да ме отупат нейде.....

Аз дори с парктроник с аудито хлъзнах задната броня върху едно колче и спря в дъното на резервната гума, добре, че беше с 10 км и само одрасках дъното на бронята- няма 100% видимост- дори някой да гледа отзад, докато ти викне 'СПРИ' и пак може да е станала белята ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай тогава - разумно е!

И би трябвало да ориентира доста по-добре от парктроника - защото той понякога не предупреждава за ниски препятствия.

Един съсед така, с Инфинити - е подмел една бетонна паница..... А хем отзад има поне 6 парктроник-датчика.....

Само сложи отгоре върху обектива едно стъкло, или поне една прозрачна найлонова ципа - та все пак да го защитава!

И да я драскаш ципата - вместо да драскаш лупата. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой ви е дал на вас книжки?! Занасяния, свредели в една друга тема....Кво става тука бе? Парктроници, марктроници, разни асистенти.................. много се разглезихте. Все чакате някой друг да ви свърши работата. Нямам нищо против новата техника, но разчитайте преди всичко на себе си. Предвиждайте нещата, отваряйте си очите!........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре , цапни една smile159 и после една и за мене и върни газта :mrgreen:

Демек, да не ми пука. Може и да си прав. Други си трошат колите smile049

 

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невинаги човек може да прецени какво има отзад.....

И една камера може да се окаже много полезна.

А особено и ако се монтира лесно - си е далавера! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, определно с новите "градски" джипове нищо не се вижда назад, ама които има да му мисли :) Аз имам въпрос един... , коя камера може да се върже към Columbus навигация?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За над 4 години и почти 250 000км с първия ми Супърб съм ползвал парк-асистента около 10-ина пъти, а парктроника почти винаги го игнорирам. За мен това са напълно безполезни екстри, които не си струват парите :smt018

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като собственик на голям седан с нулева видимост в последните 20 см, направо се родих откато имам парктроник.

На Фабията уж го монтирах заради жена ми, но се улавям, че и него го ползвам smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, определно с новите "градски" джипове нищо не се вижда назад, ама които има да му мисли :)..................

Отваряш вратата и гледаш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, определно с новите "градски" джипове нищо не се вижда назад, ама които има да му мисли :)..................

Отваряш вратата и гледаш :)

 

Адаш, стига бе! :lol: Пак нищо няма да види, от опит ти го казвам. Камерата е спасението при разни градски "кютюци" с нулев обзор назад. smile049 Я си представи някоя Х6-ца, примерно, без камера как се паркира. smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е Гога , като им правят прозорци като амбразури и колонки - кютуци , ше си гледат телевизорите и ше се чудят , що това не влая на място за ТИР smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаш, стига бе! :lol: Пак нищо няма да види, от опит ти го казвам. Камерата е спасението при разни градски "кютюци" с нулев обзор назад. smile049 Я си представи някоя Х6-ца, примерно, без камера как се паркира. smile048

Гоше, какво трябва да види? Дай ми някой пример. Ако караш пикап или камион с брезент или фургон, кво ше видиш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, определно с новите "градски" джипове нищо не се вижда назад, ама които има да му мисли :)..................

Отваряш вратата и гледаш :)

Колега, ако те влече може и да слизаш да поглеждаш, има вариант и да свалиш някой да ти казва- дай, дай.

Аз комби без парктроник или камера назад, когато препятствието е ниско , не мога да паркирам и нямам срам да го споделя! Нямам предвид 7 метрово място, говорим за Софето , където мястото е напуснато от фиеста и е леко маленко!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, че нещо, ама повечето нови пикапи и камиони, и те са оборудвани с камери. Иначе веднага давам пример, наскоро ми се наложи да паркирам Лексус РХ в центъра на София. Камерата и предния парктроник са безценни - нищо се не види иначе. Тойота Ленд Крузър 150 се кара по малките улички из центъра по слух, ако не бяха трите камери, даващи панорамна картина пред колата. Изобщо, все такива малки глезотийки, които правят живота по-лесен. Прогрес, какво да се прави. smile001 smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми ще се чисти, сутринта подпрях друг автомобил на заден ход. Когато препятствието отзад се вижда през прозореца нямам проблем, но някакви тесни малолитражки или пейки ниски препятствия,не се виждат ни в огледала ни през джама, направо карам до упор. Така не бива да продължавам! :-k

Ще намачкам някоя скъпа кола, да ме отупат нейде.....

Аз дори с парктроник с аудито хлъзнах задната броня върху едно колче и спря в дъното на резервната гума, добре, че беше с 10 км и само одрасках дъното на бронята.............

Нямаше да се обаждам в темата, ама заради тези две случки. Ще ме прощават колегите. Черпя ги по една бира smile159

Не смятам да се обяснявам как се паркира, какво трябва да ти е ясно преди да паркираш и изобщо как се правят маневри. Всеки знае него си. smile049

 

п.п. За новата техника, пак казвам нямам нищо против. Тя е едно улеснение, но не е всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно време имаше полигон и инструктори , които обясняваха при маневри на заден ход кога коя колонка да се гледа , па сега даже и полигони няма , па камо ли инструктори smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това с колонките общо взето е останало в "онова време"

при сегашните дизаини това със колонките е загубена кауза. ще седнеш в Рено Авантайм и ще се чудиш как се паркира това чудо :)

 

от опит знам, че дачия дъстър на заден ход е ужас и безумие, огледалата хем са огромни, хем в тях не се вижда нищо важно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно време имаше полигон и инструктори , които обясняваха при маневри на заден ход кога коя колонка да се гледа , па сега даже и полигони няма , па камо ли инструктори smile049

 

Аз съм карал книжка при тези условия, но НЕ мога да паркирам комби назад ако препятствието е по тясно/от габарита на управлявания автомобил/ и по ниско от задния прозорец.

Поне не мога да си позволя спокойно да приближа на по малко от 20 сантиметра, а който може , да дойде на НИМ да ми покаже, инак,ша помоля да не пише повече в темата, да не си изкара някоя ругатня!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е странно, да не можеш да си паркираш колата без камера или парктроник. Минавайки покрай мястото, виждаш и преценяваш и след като си шофер - би трябвало да разбереш с един поглед влиза или не. Октавията е доста висока отзад, но проблем имах точно един ден, докато свикна с габаритите. А пък комбитата, дето не стига, че имаш още прозорци, ами и са по-ниско и видимостта е по-добра /говоря специално за Октавия!/ са ми още по-лесни за наместване.

Колега, 20 см. са по-малко от педя разстояние! Нормално е, за да може спокойно колата да влезе и излезе без да подпираш никой наоколо. Не знам, защо те притеснява това - според мен е нормално, че паркираш на 20 см. Даже е чудесно, особено като се сетя, какви елементи съм виждал! И за да не си изкарам ругатня - да пиша малко и по темата! Има камери, които можеш да монтираш отвътре на джама и да не се занимаваш да миеш и т.н. Щом си с комби, даже би трябвало да е още по-лесно тъй като прозореца е отвесен почти - демек, видимостта ще е чудесна дори ако монтираш камерата примерно около третия стоп. Иначе под бронята, ключалката на багажника, някъде около рег. номер... Това са местата, където може да монтираш камера и да имаш почти пълна видимост!

И да споделя малко впечатления. Принципно нямам проблеми с габаритите на колата си и 1-2 пъти да ми се е случвало от както карам да подпра някой/нещо докато паркирам. Но ей така за спорта, реших да бодна едни парктроник, които се оказа, че мери доста коректно, даже се изненадах. Ама покрай него станах по-невнимателен - викам си - има там пищялка и ще си каже ако има нещо! И така се случва - казва си! Обаче аз си викам - абе още малко, още малко... И от както имам този парктроник - половин година, сигурно поне 5 пъти съм подпирал колчета най-вече! Ма и аз съм си разсеян в последно време...и броните хич не ги мисля да си призная.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.