Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със скоростния лост


Kuonyy

Recommended Posts

Здравейте,

проблемът се появи изведнъж, като ще опиша два реда по-надолу какъв е. Става въпрос за Октавия 2 от 2006-та, 1,9 дизел, с 5 скорости.

Проблемът е следният - първоначално не можеше да се включи на 5-та предавка. С малко зор влезе, но тогава започнаха леко да заяждат 3-та и 4-та. Лостът не се връща сам в неутрално положение, като го дръпна и трябва леко настройка от страна на ръката, за да влезе в правилното място.

Не знам дали разбирате за какво става въпрос, но скоростите влизат, някои малко по-трудно. При включване на задна, ако не се върне до неутрално положение лоста остава в дълбочина и повторно включване (в случай за 1-ва) - пак влиза на задна.

Като цяло трудно влизат скоростите и с малко нагласяне.

 

Някакви идеи какво може да е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със скоростния лост явно е често срещам проблем при шкодаците. При мен се проявява по малко по-различен начин. От време на време имам проблем с комбинацията задна, 1 -ва. По някога ще иска за изключи от задна а след това може и да не включи на 1 -ва.

От това което изчетох като информация за проблема тук и по разни чужди форуми разбрах, че решението на проблема не е еднозначно.

С удоволствие ще следа темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В събота проблеми нямаше. В неделя започна да заяжда лоста. Не знам дали е той виновен или нещо по скоростната кутия. Влизат всички скорости, но не така леко и плавно, както преди. Трудно е. Неприятно е да се кара така, защото трябва време, за да се уцели правилното място.

Дано някой даде идея какво е. Колата е поддържана в ЕТ и скоро ще ходи натам, за да видим какъв е проблемът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.