Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

SPAM: Неправилно отчитане на разхода - какво пише в книжката


stivi797

Recommended Posts

 

Нали имаш памет, която се изтрива сама след 2 часа, бре?!? ](*,) ](*,) Повтарям - тази памет се ИЗТРИВА, ОБНУЛЯВА! И не взима данни от другия "регистър"! ](*,) Като искаш да си гледаш разхода примерно от вкъщи до офиса - гледаш нея. Аман :!:

 

Колега пази сърцето smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 73
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • stivi797

    19

  • PRR

    12

  • Milen Dimitrov

    9

  • Цецо75

    6

Най-много писали в темата

.......Памет за отделно движение – памет номер 1.

Памет за отделно движение събира данни за движение от включване до изключване на запалване. Продължавате ли да се движите с автомобила си по време на 2 часа, след като изключите запалване, новите данни ще се отичат ( явно става въпрос за правописна грешка, правилното е отчитат ) заедно с предходните. Продължавате да се движите с автомобила си по-продължително от 2 часа, паметта автоматично се нулира.

 

Памет за общо движение – памет номер 2.

Паметта за общото движение събира данни от произволен брой отделни движения с автомобила чак до общото продължение на движението в размер от 99 часа и 59 минути или до изминато разстояние в размер от 9999 км. В момент на превишаване на посочените величини паметта ще се нулира, след което ще се провежда ново изчисление.

За разлика от памет за отделно движение, паметта за общо движение не се нулира в случай прекъсване на движението за повече от 2 часа........

 

Ето какво пише, Гога.

В книжката го пише - а съвсем не съм го измислил аз.

Тъй че чети.

И си прави изводи - как са нещата.

 

ПРР, а за думата - обнулява, занулява, нулира...... Каква е разликата? Смисълът не е ли същият?

Шунтираш, и слагаш байпас - думите са различни, а смисълът - пак си е тоя.

А за средната стойност, плюс паленето и работата на студения двигател - добре, съгласен съм, че и това трябва да го има в сметките.

Но защо при едно пътуване, и съответно мерене, след известно време почва да отчита стойност 5.5 литра - а при друго 4.7, примерно?

При същото натоварване, същия път, същата температура, същия маниер на каране, същата скорост...... Хайде сега - не вярвам толкова много да си променяш стила на каране - та разходът да се променя толкова драстично.

Или чак толкова много задминавания да си направил - та разликата да е толкова голяма!

И накрая, като засечеш и от колонката какво си налял - само не почвай сега да ме убеждаваш, че не засичаш разхода от колонка до колонка! - и се оказва, че пак си изхабил същото количество гориво. Или и да има разлика, тя е толкова малка, че едва ли показанията би следвало да се различават с повече от 0.2 литра, да речем.....

РАЗЛИКАТА ОБАЧЕ В ПОКАЗАНИЯТА НА БОРДКОМПЮТЪРА Е МНОГО ПОВЕЧЕ!

Защо?

Но стига съм ви задавал въпроси и стига съм ви посочвал примери...... Че ще вземете да прегреете! :mrgreen:

Пък не искам да става така!

Но който е схванал нещо - добре.

А който не е - нека да продължава с апострофите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Памет за отделно движение – памет номер 1

Не е ли правилно:

При запалване на автомобила започва отчитане на средния разход, ако загасите автомобила за повече от 2 часа , паметта автоматично се изтрива.

Ако отново тръгнете /запалите /автомобила в рамките на 2 часа , продължава отчитането заедно със данните от предходното засичане в памет 1.

Стиви, тая книжка не зная откъде я имаш, но по добре не я цитирай, грешна ми се чини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали наистина точно това пише в книжката, никога не съм я отварял, мойта е на италиански. Ама ако в БГ варианта наистина пише това, тоя преводач може да си върне дипломата. Ако въобще е човек де, а не Гугъл транслатор :)

 

И даже при тая каша от думи, аз не видях никъде да пише, че резултата показван в 1 е изчислен на база данни взети от 2. Просто пише, че ако гледаш 1 и си спрял за по малко от час или два, то следващите данни ще са усреднени с предишните от показание 1.

 

Най-добре вземете книжката на английски и четете там. Ама и там няма да пише нищо за преход на данни от 2 към 1, щото това е ТЪПО!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно пише, Дог123!

Иначе, Цецо - това за памет 1, и ако спреш за по-малко от 2 часа, или ако спреш за повече, и как са нещата тогава - чел съм го, и то е така.

Но вижте и за втора памет какво пише :

.....събира данни от произволен брой отделни движения - до общото продължаване на движението в размер на 99 часа и 59 минути, и до достигане на 9999 км!

А после вече се нулира и втората!

Аз това и на руски език съм го чел - и пак звучи по същия начин, тоест не особено разбираемо.

Но книжката не е грешна - или поне аз не съм забелязал грешки в нея, като изключим правописните, в някои думи и букви.

А ако искате - моята мога да ви я дам, да я прочетете.

Разбираме се, казвате къде да се видим - и я давам, на който поиска да я чете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе, Цецо - това за памет 1, и ако спреш за по-малко от 2 часа, или ако спреш за повече, и как са нещата тогава - чел съм го, и то е така.

Да се върнем на памет 1. Стиви , какво искаш да кажеш в цитираното изречение?

Нещо или ти не се изразяваш правилно , или аз съм глупав и нищичко не разбрах!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си глупав! [-X

Ти пък - глупав бил..... Как пък го каза!

Ето това имах предвид - ......ако загасите автомобила за повече от 2 часа , паметта автоматично се изтрива.

Ако отново тръгнете /запалите /автомобила в рамките на 2 часа , продължава отчитането заедно със данните от предходното засичане в памет 1......

Ама от желание да го намаля броя на думите - и направих боза! smile091

Нали тук се ценят кратките постове - и реших и аз моя да го посъкратя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Но защо при едно пътуване, и съответно мерене, след известно време почва да отчита стойност 5.5 литра - а при друго 4.7, примерно?

При същото натоварване, същия път, същата температура, същия маниер на каране, същата скорост......

 

Очевидно условията не са били същите! Изглеждат ти еднакво, но не са! В единия случай си стоял 30сек преди да потеглиш, в другия 10. При стоене на място моментния разход е безкрайност (сам си отговори защо) и тия 10 сек при продължителност на карането от 60сек са си едни 15%. Ами горе долу толкова е разликата между 4.7 и 5.5. И твоите теории за еднакви условия стават на пух и прах!

 

Изобщо се чудя на акъла си изобщо да ти пиша. Очевидно си човек без работа, чиято цел е да пише ... независимо колко вярно е това което е написал smile049

 

PS: Както съм го написал са си 30% и грешката е дори по-голяма smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си глупав! [-X

Ти пък - глупав бил..... Как пък го каза!

Ето това имах предвид - ......ако загасите автомобила за повече от 2 часа , паметта автоматично се изтрива.

Ако отново тръгнете /запалите /автомобила в рамките на 2 часа , продължава отчитането заедно със данните от предходното засичане в памет 1......

Ама от желание да го намаля броя на думите - и направих боза! smile091

Нали тук се ценят кратките постове - и реших и аз моя да го посъкратя.

 

Виж, че можеш и кратко и като махнеш още някой ред и ще си цар smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-малкото се опитвам!

А ти къде си го заравял така Суперба в снеговете?

Та чак и джантоците си ги напълнил със сняг.

Явно яко е копал, милият! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-малкото се опитвам!

А ти къде си го заравял така Суперба в снеговете?

Та чак и джантоците си ги напълнил със сняг.

Явно яко е копал, милият! :smt017

 

Колега ако вместо да пишеш романи, четеше внимателно, щеше да знаеш, че снимката в аватара на колегата не е на неговата кола, поне не и на тази от подписа му, да не говорим и че тази снимка му е от миналата година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако вместо да пишеш романи, четеше внимателно, ...

 

stivi797 писател, stivi797 не читател smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-малкото се опитвам!

А ти къде си го заравял така Суперба в снеговете?

Та чак и джантоците си ги напълнил със сняг.

Явно яко е копал, милият! :smt017

 

Колега ако вместо да пишеш романи, четеше внимателно, щеше да знаеш, че снимката в аватара на колегата не е на неговата кола, поне не и на тази от подписа му, да не говорим и че тази снимка му е от миналата година.

 

Признавам си без бой, това на аватара не е моята кола, най-малкото моята е лилава smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стиви, нека обобщим.

 

Цялата тази тема , и една друга тръгнаха от това че един компютър не отчита вярно разход на гориво.

Ако приемем казаното от теб за чиста монета, и правим занулявания по твоя метод, то разхода на въпросният комп. ще е още по малък в литри /100км.

А компютърът и в момента дава по малък от реалния разход.

:idea:

Уважавам желанието ти да бъдеш активен във форума, предполагам и в живота си такава натура.

 

Съжалявам че болшинството от форума не се опитва да ти покаже истината със същия плам с който те подиграва.

Къде подмолно и заобиколно , къде директно в очите.

С най добри чувства smile027 !

 

Момчета, хора , коледа идва нека бъдем добри!

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стиви, нека обобщим.

Момчета, хора , коледа идва нека бъдем добри!

smile159

 

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прр само не схванах защо намеси нас бакшишите в безмисления ви спор все пак ние седим кротко в страни и не се месим smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, съжалявам, ако съм бил много упорит - и ако съм скъсал нервите на модераторите и на някои други хора!

И на никого не се сърдя - дори и на ония, които са си оправили настроението за моя сметка!

Просто това исках да ви кажа - че ако занулявате, или обнулявате, или нулирате старите показания на бордкомпютрите - те ще мерят много по-точно.

Дали в момента ви занижават или ви завишават показанията - ами различно се получава. Посочил съм и какви са причините за това - но хайде да не ги преповтарям пак.

Какво съм осъзнал, в резултат на наблюдения, а и в книжката съм прочел какво пише, а и хора съм питал - че ако човек много-много не си променя стила на каране, ако натоварването е същото, ако кара все по един и същ маршрут - вероятно тия грешки ще са минимални.

Но ако внасяте промени в стила си на каране - както съвсем реално става - грешките, естествено, ще растат!

И ще се получава такова нещо - да карате бързо, а компът да дава нереално малък разход.

Или да карате много кротко - а компът да ви дава разход до небесата!

В резултат на което ще си кажете - ами той компът не мери точно!

Ами нормално е - и би трябвало да се направи нещо.

Някого всичкото това може и изобщо да не го интересува - примерно, който въобще не поглежда показанията на бордкомпютъра.

Или който гледа само колко гориво му сипват на бензиностанцията.

Или който има петролно кладенче - и разходът изобщо не го бърка......

Но останалите - предполагам ги бърка.

И затова бях толкова упорит - защото се постарах да ви заинтересувам.

Ако сте се чудили как да ми се надсмеете - ами добре, значи пак съм ви бил полезен - като съм ви разсмял.

Но ако сте се замислили над казаното от мен - значи съм успял да ви бъда още по-полезен - което ми беше и целта!

И с най-добри чувства към всички! smile027

Как беше онова, от котарака Леополд - Ребята, давайте жить дружно!

А за колата в аватара - еееее, нека това да ми е най-големия кусур! :mrgreen:

Хайде сега - не е толкова голям, нали?

Но аз виждам само с едното око - тъй че се надявам това, за колата, да ми го простите!

И чао - за момента!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къцун явно и чете само с едното око през ред през три, само т'ва дето му изнася, а инъче "приказва" с десетте пръста, без да "слуша" с едното око туй дето е казал :smt034

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тогава недейте да пишете неща, които ми изнасят!

Но явно нещата са такива...... Тия, които ми изнасят.

И съответно, вие ги и пишете! :smt017

И браво на Цецо, че си признава - книжката му е на италиански, и затова не я е чел. :smt017

Друг някой нещо да признае?

Например, че макар и да е на български - пак не я е чел?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо в една друга тема си призна, че и на БГ не чете книжките! Независимо дали става въпрос за колата, телевизора, лаптопа или мобилния телефон. Нещата дето Цецо го интересуват вътре не ги пише, а пише неща дето на Цецо не са му интересни.

 

Ама не правете като Цецо, де, давам го като отрицателен пример :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах те. smile091

Но дори и отрицателният пример - пак е пример!

Тоест, дори и лошата реклама - е по-добра от липсата на такава!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.