Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Избор на зимни гуми


Recommended Posts

Здравейте,

може ли някой да ми даде съвет за добри зимни гуми. Под добри имам предвид оптимално съотношение между цена - качество. Досега съм гледал в интеренет евтини, средни и по-скъпи варианти. Така и не мога да реша обаче. Примерно за размерите, които ме вълнуват - 195/65/15, евтин вариант е Barum за по 87 лв. от Еуратек или Debica за по 90 лв. от Кауфланд или Dayton за 100 лв. Средните варианти за мен са цени от 110 - 115 лв., а скъпите по 120 лв. и нагоре.

За сега се колебая между евтиния вариант и средния. Идеята ми е да приключа с този разход с 400 - 450 лв. всичко.

Много се изкушавам да си взема едни барумки и да приключа въпроса, ама пък от друга страна си мисля, че за 50 лв. отгоре бих могъл да си взема нещо много по-добро.

 

В заключение молбата ми е някой да сподели впечатления от сервизи и марки зимни гуми. Предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оптимално съотношение цена-качество няма. Бих казал че нещо такова може да е някакво средно положение на цена с компромиси в качествата. Колкото плащаш- толкоз получаваш. Таз година Барум Поларис е високо оценена от ADAC. Но има и поне още 10 гуми в нейния клас, с които можеш да се обуеш прилично за зимата. Само не и Дейтън, Тигър и Траял- тези са чиста проба дърво и никак не струват.

Пък на лед всички се пързалят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите.

 

Днес ходих в един сервиз за смяна на гуми, който е наблизо в квартала и предложенията бяха - Дейтън 102 лв.; Файърстоун - 118 лв. и Нокия - 125 лв. Цените са с демонтаж и монтаж. При това положение реших да се насоча към Барумките. В Еуратек за Поларис 3 искат по 87 лв. + 8 лв. за монтажа се вързва на 95 лв. Надявям се, че при каране предимно в града все ще ме изкарат някоя и друга година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нокия звучи интересно. :D Сигурно си имал предвид НОКИАН? :-k Аз бих избрал тях от изброените. Дано все пак си доволен от барумките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво им е на Барумките? Есента на 2005 си избрах зимни Барум Поларис 2 и вкл. и миналата зима не се е налагало да ме бутат. За този сезон си взех нови четири Барум Поларис 3 и днес не ме разочароваха. А и са доста по-тихи от предишното поколение. Нямям оплаквания и на дъжд по Тракия. Размерът на зимините ми е 165/70 14".

 

Каквито и гуми да избереш, поискай оферта от колегата MasterOne. Няма да те разочарова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм много доволен от GoodYear UG7, миналата година ги взех и нямах никакви проблеми. Сега гледам в Диана са 106 лева парчето за UG8, което мисля е добра цена. Но оттам само ги вземаш, слагането при колегата MasterOne ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето всяка гума която е чисто нова е хубава едно време като карахме с Вида–гланц през зимата и се чудехме ще спре или няма да спре то сега поне има избор.

И да незабравя честит ви първи сняг и много да му се радвате!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нокиан - много добри!

Клебер - мноооого прилични, като за цената си!

Барум - ще ти свършат работа!

Това е, накратко.

А личните отзиви - аз съм със средните, сега им е пета зима - и са с 5 мм грайфер.

И снощи без никакъв проблем се качих до Щастливеца!

Тъй че това би трябвало да говори за качествата на гумите! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заровете са хвърлени. Този път ще заложа на Барум. Живот и здраве, следващите ми зимни гуми ще са по-готини. Все пак съм доволен, че поне се поориентирах горе-долу кои марки как се класират спрямо други.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.