Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Продажби,покупки и замени на велосипеди и части за тях.


shotik

Recommended Posts

Много от нас вероятно имат стари велосипеди и части от тях,които така си седят някъде забутани по тавани,мазета,гаражи и другаде,без да се ползват.

Предлагам в тази тема всеки,който има такива неща ,да пише тук и всеки на който му трябват да се свързва с този който е дал обява.

 

 

На мен ми трябват три стари звънеца за колела,от 60-те до 80-те години на миналия век.Предпочитам да са от София,от 3 до 5 лв,може да ги подарите или замените с нещо което има аз.

 

Търся предпазител за верига,без надписи,предлагам предпазител с надпис "Минск",ще го снимам утре ,тъй като вече е късно ,а идеята ми дойде ,докато четех за реставрацийката на Макс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже на една от снимките в другата тема видях, че си снимал Турист - имам едно колело, стоящо поече от 10 год. на двора на вилата. Вече е в насипно състояние и естествено порядъчно ръждясало. Ако имаш интерес - само не знам как да ти го докарам. А цената му за теб е 2 кенчета шуменско - 1 за теб, 1 за мен.

 

Отделно от това имам някакви части за велосипеди, които също влизат в тази цена. Ако имаш интерес Тоше само character00272.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го предпазителя ,който предлагам за замяна или за 4 лв.

 

post-245-138453433864_thumb.jpg

 

Имам разни видове кормила,капли с гуми 16",разни други части .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това лято се занимавах с едно старо колелце. Велосипеда е немски, юношески бегач. Когато го взех го разглобих и изтърках до метал. Пребоядисах рамката и вилката. След това започнах сглобката. Подмених всички лагери. Полирах всички алуминиеви части. Никелирах някои неща.

всички консумативи като гумички на спирачки, жила, брони, вътрешни и външни гуми, конуси на курбелите, средно движение, и много други са чисто нови. Подмених осите на каплите занесох ги за изправяне. Единственото което съм променил по него е кормилото. Колелото го правих за майка ми, а на нея кормилото от бегач не и беше удобно, за това сложих нормално право. Оригиналното кормило с ръкохватките за спирачките (те са с 2 позиции на натискане) са запазени.

 

С две думи колелото е практически чисто ново.

 

Майка го кара 1 път в парка около час, каза не ми харесва и от тогава седи на топло в гаража.

 

Инвестицията която съм направил за него, по никакъв начин няма да успея да си я върна, но велосипеда при мен няма да се ползва и само ще ми заема място, за това мисля да го продам.В него съм инвестирал около 180лв (части и материали) и съм го купил за 100лв

Мисля че около 180/200лв е добра цена.(при интерес и оглед цената може да се коригира)

029221947.jpg?r=0

029221950.jpg?r=0

029221956.jpg?r=0

029221958.jpg?r=0

029221960.jpg?r=0

029221962.jpg?r=0

029221965.jpg?r=0

029221967.jpg?r=0

029221969.jpg?r=0

029221971.jpg?r=0

029221978.jpg?r=0

029221982.jpg?r=0

029221984.jpg?r=0

 

Забравих да спомена към велосипеда има и оригиналните алуминиеви калници и никелиран на ново багажник (над задната капла)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно е станало,дано се намери мераклия да си го кара и радва.

 

Аз до пролетта ще опитам да си обновя три еднакви колелета ,но само едно е с надписи и са лепенки,а на най-старото си бяха надписите както сега ги правят с аерограф.Намерих едно магазинче за велосипедни лепенки,но няма за тази марка ,която са моите и ми дадоха телефон на някой си, който им правил,обадих му се ,но нямал време,други причини и така и не се обадих повече.Може би ще направя снимки или ще го закарам някъде ,където да ми направят или ще се опитам по този клипове да си ги направя :

 

 

 

Имам и идея в една фирма за песъкоструене да изчистят рамки ,багажници и др и да ги боядисат прахово,но само с една боя ,не ставало с две.

Ако някой друг освен мен и malkiq се занимава с такива неща ,ще съм благодарен да сподели опит по тези процедури.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате Тошко имам идея за тези надписи, но става дума за лепенки...

 

За песакоструене и прахово работя с едни момчета на военна рампа. Работят добре и на ниски цени. Ако държиш на двуцветното боядисване, защо не добра подготовка и авто боя с хубав лак отгоре (както е моето)

 

За моето колело наистина се надявам да отиде при ценител. Поради тази причина не съм го пускал никъде до сега за продажба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При неограничен бюджет - http://www.ewertlak.com/. Не вземат скъпо за работата, която вършат, но за нас простосмъртните си е бая скъпо. Праховата боя дори и лакирана не е устойчива на всички химии срещащи се в бита. Удариха ми на пясък един мотоциклет (дъртак), боядисаха го прахово и го лакираха така. Когато му сипах бензин и понеже съм с две леви ръце олях се получи по-матово където бяха капките бензин. Гадно е. На времето боядисвах моторетки и с лепенки изрязани от фолио ставаше приемливо, но самото фолио е доста дебело и не знам на велосипед как би станало. За да се скрие границата м/у боята и фолиото се лакира, шкури и пак се лакира-става супер. За работа с аерограф май трябва подготвен човек, аз си взех, за да се убедя в това, че съм с две леви ръце. Ако искаш за стикери пробвай мотоарт Иван, мисля че работи на бул. България. Ако той е човека, който не ти е свършил работа пиши-брат ми има познат, който също се занимава със стикери. За оригиналните стикери знам, че имат микро перфорация, за да излезе въздуха и да няма балончета ама това в БГ няма кой да го направи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.aerogresia.com/ - тези хора са царете на аерографа - ползвал съм услугите им. :smt017
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А нещо такова харесва ли ти? Почни от началото и ако не можеш да си представиш крайния резултат-ще го представя.

 

018069580.jpg?r=0

 

http://vankovarnata.snimka.bg/motorcycl ... 8.18069580

 

дето ти казах, ако имаш интерес, ще ги пратя.Горе говорим за целия проект. Говорим за база,перла, стикери, лак. Пипаш и няма ръб :) като магистрала на бат бойко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,чудесна е синята боя,в събота или в понеделник ако успея да стегна оригиналното пони ,което е при мен в работата ,ще го натоваря и ще го докарам да го видиш и ще говорим.Снимките са преди разглобяването.

post-245-13845343524_thumb.jpg

post-245-138453435242_thumb.jpg

post-245-138453435244_thumb.jpg

post-245-138453435246_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
  • 3 седмици по-късно...

Купувам части за велосипед балкан, ето и някои:

- преден и заден хромиран калник 18'

- хромиран предпазител за верига

- чантичка за инструменти

- жило и ръчка за спирачка

- седалка ако е в добро състояние

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

Тези дни спасих един Школник, на мен ми е непотребен спасих го за каузата. Дадох за него 20 лева.

 

Който има интерес към него нека си отправи предложенията и да се занимава с реставрацията му.

 

029745884.jpg

029745885.jpg

029745886.jpg

029745887.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

търся снимки на стикери за велосипед балкан от 70-те, сгъваемите,стикера под седалката с шарката, и под кормилото ето за какви стикери става въпрос -> http://hristo2518.snimka.bg/motorcycles ... kan.731897

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моля да не публикувате мнения и снимки на велосипеди за ремонт в тема, която има конкретна насоченост, а именно-продажби, покупки и замени. Целта на молбата ми е да ограничим спама в раздела, тъй като самата тема поражда такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...
аз пък търся задна капла,и скорости за ,,феникс".Търся стари ретро велосипеди,за части

 

Предлагам ти да напишеш къде живееш,а за части ако си от София може да се видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[attachment=0]DSC0201.JPG[/attachment]Ако на някой му трябва старо балканче, да идва и да го взима smile117

Като отговор на личните съобщения, които получих: 1.с куриери не се занимавам smile049 2. шкодаджиите са с предимство s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.