Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Fabia 1 1.4 Tdi разход


go4et0o

Recommended Posts

Здравейте на всички да се похваля от Пловдив съм и след смяна на почти всички модели коли вече официално от 1 седмица и повече карам Фабиа 1и4 тди 3 цилиндъра 75кс на 100 000 км 2005 год реални км закупих я от първи собственик мой колега много гледана и пазена кола лачена сив металик ксенон спортен салон зимни гуми летни с ляти джанти музичка всичко 6 за мен поне..

Та да си дойда на въпроса след хвалбите първият е разхода на таблото каквото и да правя 6.5 като карам по тежко дори с по тежък крак съм 6.2 направи занулявам и пак 6 и 2 и 5 не пада на 5 както си мислих това е градско без значение разстоянието топла или студена не пада под този разход за инвънградско още незнам а и не карам толкова навън така,че ми е все тая ...нормалнен ли е разхода и ако не е какво трябва да ида да ми проверят и някой читав майстор в града да кажете да не ходя при обичайните за мен като при другите марки коли искам някой който разбира от фабиа примерно .

Другият ми въпрос е за плафона за осветление в купето седи на средно положение като отворя вратите свети супер крушката е сменяна с бяла светлина като затворя плавно изгасва обаче се вижда как минава много слаб ток и жичката все едно е нагрята едно мн тънко бяло като го преместя на 0 гасне и вечер се притеснявам ако я оставя така да тлее слабо ще се отрази ли като падне още температурата доста под 0 та ?

и 3 ти последен за сега въпрос като пускам вода на задната чистачка течноста ми влиза долу до механизмите на багажника и по уплатнението как може да се избегне това ?

Благодаря за вниманието и за отговорите предварително :)

 

http://www.cars.bg/u835816 Това е колата само цената ми е друга :Д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти е честита красавицата и много километри да и навъртиш!

Относно плафона:

viewtopic.php?f=1&t=28024

Когато смениш крушката с нажежаема жичка с диоди се получава това.Може да се избегне когато си вземеш от така наречените диоди без грешки по кан шината.

 

Относно течността на задната чистачка - погледни дали някъде не е спукан маркуча.Ако не се бъркам имаше някъде подобна тема за Фабиа 1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами те дават разхода градско 5,6 л/100км по каталог. И не разбирам защо 6,2-6,5 те притеснява? Много зависи от трафик, маршрута, начин на каране. Може да падне на 5 ама ако караш като на извънградско и не спираш често често. А това трудно става в града.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За гратско е съвсем нормално, карам със същия мотор , а засечи някой ден извънградско там вече ще си доволен,моята извънградско ми дава 3,9л. на 100,при 100-110км/ч , засичах я пълно/пълно лятото натоварена даже ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормален е този разход на градско каране, не се притеснявай, а и все пак не е скутер че да гори 3/100, smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лятото ми е 5,5 - зимата е нормално литър отгоре 6,5 ми дава вече .... стига и 7 понякога !!!

зависи и как галиш педала на газта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като търсех кола, тази беше една от алтернативите, но така и така не остана време да отида да я видя на живо. Все пак предпочитах бензин. Със здраве да си я ползваш и много безаварийни км. Относно теча на задната чистачка, провери да не е от маркуча с кабелите който влиза в самата врата на багажника, около пантите горе в дясно мисля. Доста модели там имат проблеми и с маркучите и с кабелите за третия стоп и т.н.

Разхода е приемлив особено на къси разстояния в града в този студ. Огромно впечатление ми прави това че на всички нови коли докато загреят хубаво (не само до 90*) разхода е убийствено голям. Предполагам че лятото в Пловдив ще ти дава около 5,5, ако пък пътуваш към морето според ограниченията ще падне под 4. При положение че с 1,2 HTP до Балчик с 4 човека и мега много багаж (комби) ми даде 5.2л/100км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За гратско е съвсем нормално, карам със същия мотор , а засечи някой ден извънградско там вече ще си доволен,моята извънградско ми дава 3,9л. на 100,при 100-110км/ч , засичах я пълно/пълно лятото натоварена даже ;)

Праве е колегата. Карай си я със здраве. А понякога карам зимата на къси разстояния 2-3 км. и разхода е към 8-9

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.