Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Счупено делко


Boss

Recommended Posts

post-8406-138453432907_thumb.jpgpost-8406-138453432907_thumb.jpg

Днес както си карам,колата започна адски много да прекъсва.Едвам се прибрах,отворих капака,махнах капачката на делкото и не видях проблемът да е в нея.Реших да сваля и самото делко, като развих двата болта то излезе на парчета.Какъв зор може да е видяло,че да се счупи така.Става ли делко от Форман или трябва да е същото от Фелиция.

post-8406-138453432906_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този ефект съм го преживявал с 1000МБ-то. Блокирал центробежен регулатор и от там превърта цялото делко и чупи оста smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени основата на делкото с нова. Провери как работи центробежния регулатор на делкото. Това става като се задържи оста на делкото и се зарърти палеца по посоката на въртене(на дясно). Ако палеца се завърти и се върне на първоначалното си положение всичко е добре. В противен случай се сменя цялото делко. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени основата на делкото с нова. Провери как работи центробежния регулатор на делкото. Това става като се задържи оста на делкото и се зарърти палеца по посоката на въртене(на дясно). Ако палеца се завърти и се върне на първоначалното си положение всичко е добре. В противен случай се сменя цялото делко. Успех.

Направих това което ми каза колегата и ще трябва да търся друго делко.Трябва ли да търся същото от 1.3 карбуратор или може от 1.3 МПИ.Ако някои колега има 2ра ръка нека пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре търси само от карбураторна Шкода , че от моноинжекция разпределителя е празен само с палец , а на MPI -то малко са го икономисали smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре търси само от карбураторна Шкода , че от моноинжекция разпределителя е празен само с палец , а на MPI -то малко са го икономисали smile049

Това е лошо,че като гледам обявите в раздел продавам няма за карбуратор,повечето са моноинжекция,а в магазина на сточна е 140 кинта новото мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става не се кахъри .

Малко ставам нахален за което съжалявам,но преди известно време,когато видях,че делкото отива на зле,реших да го сменя понеже имам делко от форман пикап.Да обаче като извадих сегашното и опитах да сложа това от формана не стана.След като го разгледах видях,че ще стане ако разменя тези части на снимката.След като ги размених и сложих новото делко колата не можеше да хване обороти,въртях наляво-надясно,ама нъцки все същтото прекъсва та се скъсва.Дали не съм го зацепил както трябва или друг е проблема

post-8406-13845343294_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами защото има две места на зацепване - едното е колелото на разпределителния вал и другото на остта на маслената помпа ... ти си уцелил разпределителния вал и си опрял в остта на помпата ... при слагане нагласи шлица на маслената помпа под ъчъл отговарящ на ъгъла на шпонката в зъбното колело на делкото и тогава зацепвай и още нещо ...след смяна на делко е желателно да се мине на стробоскоп да се направи центровка ... по белези се прави само колкото да стигнеш до майстора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами защото има две места на зацепване - едното е колелото на разпределителния вал и другото на остта на маслената помпа ... ти си уцелил разпределителния вал и си опрял в остта на помпата ... при слагане нагласи шлица на маслената помпа под ъчъл отговарящ на ъгъла на шпонката в зъбното колело на делкото и тогава зацепвай и още нещо ...след смяна на делко е желателно да се мине на стробоскоп да се направи центровка ... по белези се прави само колкото да стигнеш до майстора.

smile126 Благодаря за изчерпателната информация,утре няма да мога да го погледна,но в неделя ще опитам да го зглобя.Само трябва да взема нова снова,че тази нали е счупена.Благодаря ти отново и ще пиша в неделя резултата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

............................................................................................................

........................................................,а в магазина на сточна е 140 кинта новото мисля.

Нещо бъркаш в цената - 59,00лв е ефтиното , а 260,00лв е чешкото .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

............................................................................................................

........................................................,а в магазина на сточна е 140 кинта новото мисля.

Нещо бъркаш в цената - 59,00лв е ефтиното , а 260,00лв е чешкото .

 

 

ЕФтиното излиза скъпо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.