Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Темпомат О2...


volodia85

Recommended Posts

Здравейте колеги.Днес сложих темпомат на моята О2 2005г.Голямо разглабяне падна но се справих.Темпомата работи но няма никаква индикация на таблото.До колкото знам трябва да свети жълта лампа след като задам скоростта.Не че е проблем но все пак...Моля ако някои знае решение на проблема да пише.Благодаря !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ти е проблем опиши го в "сам се справих". Ако имаш и снимки още по добре. Не за друго, ами да трошим по-малко пластмаси :-)

 

Кабела поръчва ли го или нещо пригоди?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно е за описване с думи :lol: голяма игра е.Успях да не счупа нищо, но и не снимах.Кабел не съм копувал.Намерих си една кабелна обувка за буксата под волана, а при чистачките се реже и е хубаво да се запои.Ако някои колега ще слага темпомат ще помогна с удоволствие.Снимковия матерял на bega4kata е напълно достатъчен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е да нямаш индикация на таблото.Трябва си още едно прекодиране ,освен другите 2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е да нямаш индикация на таблото.Трябва си още едно прекодиране ,освен другите 2.

 

 

bega4ka ако не е много сложно, може ли да ми обясниш как се прави? smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е да нямаш индикация на таблото.Трябва си още едно прекодиране ,освен другите 2.

 

 

bega4ka ако не е много сложно, може ли да ми обясниш как се прави? smile126

Това е все едно да отидеш на зъболекар и да го питаш "А как да си пломбирам зъба?"

Все пак човека с това хляба си вади smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,не става всичко което знам да го правя достояние.

Все едно ,да взема да обясня най подробно и как най-добре се чипосва тази кола.

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не няма проблем, просто най-любезно попитах.С удоволствие бих отскочил до варна, ама нямам как за една лампа.Благодрая на всички smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък квото знам всичко казвам . Дори и с това да си вадя хляба - не ми пука. Дори ми доставя удоволствие когато помагам. :)

Нали затова е форума - да си помагаме. И без това членовете на форума са само един много малък процент на фона на всички собственици на шкоди... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък квото знам всичко казвам . Дори и с това да си вадя хляба - не ми пука. Дори ми доставя удоволствие когато помагам. :)

Нали затова е форума - да си помагаме. И без това членовете на форума са само един много малък процент на фона на всички собственици на шкоди... :D

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък квото знам всичко казвам . Дори и с това да си вадя хляба - не ми пука. Дори ми доставя удоволствие когато помагам. :)

Нали затова е форума - да си помагаме. И без това членовете на форума са само един много малък процент на фона на всички собственици на шкоди... :D

 

Същата работа и аз :) Никой не може да те измести, нито да ти вземе хляба, ако си достатъчно свестен.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък квото знам всичко казвам . Дори и с това да си вадя хляба - не ми пука. Дори ми доставя удоволствие когато помагам. :)

Нали затова е форума - да си помагаме. И без това членовете на форума са само един много малък процент на фона на всички собственици на шкоди... :D

 

:smt017 Най-добрия вариант!

Когато обменим познания - всички ще знаем повече!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ама сиренето е с пари... като ида в магазина, не ме питат дали искам да обменяме знания, а ми викат дай 10лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш принципно да нямаш индикация (крушка) на таблото за темпомат. Аз си сложих също на моята, но дори след кодиране за активация + пускане на индикация, такава няма на таблото.

 

На предната ми кола (VW Bora) беше аналогичен случай, че дори там под силно слънце/светлина можеше да се види, че физически липсваше индикация за темпомат на самото табло. На Шкодата не съм се мъчил да гледам дали е така или не, но и не ме интересува честно казано, защото така винаги го държа включен и не ми боде очите някаква индикация, била тя и светеща в зелено ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....На Шкодата не съм се мъчил да гледам дали е така или не, но и не ме интересува честно казано, защото така винаги го държа включен и не ми боде очите някаква индикация, била тя и светеща в зелено ;)
На Шкода индикацията светва не когато бутнеш лостчето на ON, а чак когато зададеш скорост чрез бутона SET или след натискане на спирачката чукнеш RES. В началото ми беше странно, защото до сега всички коли с темпомат които съм карал светват веднага след натискане бутон ON, при това в жълто-оранжево!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След демонтаж и разглабяне на таблото, установих, че лампата (крушката) липсва.Спирам да се занимавам с темпомата а и без това ми писна.Започвам да мисля за някоя друга екстра smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, важното е да работи! :smt017

Китайците какво са казали - не е важно дали котката е черна или бяла, а е важно да лови мишки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След демонтаж и разглабяне на таблото, установих, че лампата (крушката) липсва.Спирам да се занимавам с темпомата а и без това ми писна.Започвам да мисля за някоя друга екстра smile159

 

Aми запой един смд диод !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След демонтаж и разглабяне на таблото, установих, че лампата (крушката) липсва.Спирам да се занимавам с темпомата а и без това ми писна.Започвам да мисля за някоя друга екстра smile159

 

Aми запой един смд диод !

Честно казано не смея.Но сигорно ще се пробвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам темпомат без никаква индикация на таблото.

Хубаво е да има такава

Какъв е символът на тая ламБа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам темпомат без никаква индикация на таблото.

Хубаво е да има такава

Какъв е символът на тая ламБа?

 

Голям оранжев кръг със стрелка вътре. Малко дразни големината и цвета му. Напомня за нещо и по-скоро за авария, отколкото да е индикация за нещо. :)

Големината му е горе-долу колкото ей това : smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.