Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

OCTAVIA 1 vRS powered by Pepino Racing


sharpshooter_

Recommended Posts

  • Отговори 256
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • sharpshooter_

    84

  • masterOne

    19

  • mRt

    16

  • BlackPearl

    7

Най-много писали в темата

 

Мерси комшо, ес пестИн - пасти да поАпват направо smile091 Съвсем скоро опити за още мунинг с твоя подкрепа smile027

 

 

 

Благодаря, надявам се да има време и за още заигравки smile035

 

smile027

 

П.С. Колеги да ви попитам, как мога да си изчистя грешката на еърбега (без да давам 10-15 жълтици, за диагностика), която ми наби компа, щото дадох на контакт като беше изключено талото ](*,) примерно откачане на акумулатора или нещо такова...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:smt017 , с каквото мога съм на линия .

пп Тази неделя има НИМ ... , че не ти остана много време до Сокола smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега :smt017 Аз вече я минах тази процедура, след което смених още към 120 диода по цялата кола s_flag

Сега ще е по-силничко, димера на минимум и пак ще е по-силничко от преди на максимум. Просто тези диоди са яркосветещи (оригиналните са някакви осрам слабички), ама се свиква. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега :smt017 Аз вече я минах тази процедура, след което смених още към 120 диода по цялата кола s_flag

Сега ще е по-силничко, димера на минимум и пак ще е по-силничко от преди на максимум. Просто тези диоди са яркосветещи (оригиналните са някакви осрам слабички), ама се свиква. :smt017

 

Ще карате със слънчеви очила , бре !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера вечерта я видях на живо и определено не е толкова ярка светлината, станала е уникална s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина на живо изглежда много яко s_flag , може би малко червеното идва по-ярко но ... не е болка за умиране smile049

пп. Маджо , ти май и други неща загледа ... smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След вчерашното нощно житкане, смея да кажа че съм повече от доволен \:D/ Да, определено е по-ярко от преди, но в никакъв случай, не ме притеснява или пък да ми пречи на видимостта smile092 В крайна сметка има една камара нови автомобли, на които таблата им светят не по-слабо smile004 Благодаря още веднъж за добрите думи на всички smile027

 

 

Ще карате със слънчеви очила , бре !

 

Амчи нали сме гъзари, не случайно си правим таблата да светят силно, за да можем да караме и вечер със слънчевите очила smile091

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Чудно свети! Поздравления!

Явно са се взели в ръце чехите и при фейслифта са направили същите "тунелчета" при стрелката за гориво и температура на охладителната течност, каквито има на оборотомера и скоростомера, за да може стрелките да светят с различен цвят. На моята, тази пластмаса е различна и осветлението на циферблата и стрелките не може да е различно...

Поздрави още веднъж за перфектната работа!

Успех и занапред!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудно свети! Поздравления!

Явно са се взели в ръце чехите и при фейслифта са направили същите "тунелчета" при стрелката за гориво и температура на охладителната течност, каквито има на оборотомера и скоростомера, за да може стрелките да светят с различен цвят. На моята, тази пластмаса е различна и осветлението на циферблата и стрелките не може да е различно...

Поздрави още веднъж за перфектната работа!

Успех и занапред!

 

Благодаря колега smile027 Ако действително липсват "тунелчетата" при теб, а имаш мерак за подобно осветление, вариант е да подмениш всички диоди с бели, а самите стралки да са червени. Ефекта няма да е абсолютно същия, но смятам, че все пак ще е много ефектно :smt017

 

Имам и една молба към всички колеги smile049 В борбата си с остатъка от интериорното осветление, продължавам да не мога да разглобя копчето отговарящо за силата на светене на всички копчета. Ако някой се е сблъсквал, да даде акъл, че луд ме направи тая гад ](*,)

 

post-12260-13845347621_thumb.jpg

post-12260-138453476292_thumb.jpg

 

...дотук стигам и не мога да му извадя карантиите, за да стигна до диода и да го подменя!

 

Поздрави s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен осветлението ми е сменено изцяло, но свети оранжево. Както и самия дизайн на таблото - много исках да имам Laurin & Klement логото - светещо пред очите ми :)

Мислех да търся червени стрелки, както предлагаш, но когато го правих не ми изпаднаха и си останаха и те оранжеви. Бялото ми идва много ярко, а и като се добави това, че при Октавия не можеш да обърнеш /както при Голф/ дисплеите долу - да светят цифрите, а фона да е черен...става още по-светло и ми се уморяват очите, когато карам по тъмно. А имаше време, когато доста джитках по нощите!

По въпроса с врътката за фаровете... Не помня точно как беше, мисля, че колелцето трябваше да се освободи и излиза с платката, но ако му отделиш малко повече време - ще стане. Понатисни тук-там и ще видиш къде ще поддаде - и действаш! Ако срещнеш трудности - пий едно кафе с Васко /vassilissa/ - той ще ти покаже как стават нещата :)

 

Ето как е моето. Доста стари са снимките, а и качеството е... Но горе-долу се вижда.

А най-долу е дизайна, който по моя молба направиха и си го кичнах да ме радва, само дето не са му сложили все още логото, когато са му правили снимката. Та ако случайно решиш да сменяш дизайна - тея пичове могат да направят това, което им нарисуваш! Важно е да знаеш, че плаката е доста плътна и при мен се наложи, Васко да сменя и лампичките на индикаторите, че не се виждат през деня...

 

Поздрави!

 

016818361.jpg?r=0

 

016818365.jpg?r=0

 

SKODA1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жестоко ти е станало, не само таблото, а и цялото интериорно осветление :smt017 Надявам се и при мен да се получи добре, но това времето ще го покаже smile049 Относно копчето, бая го помъчих, та викам да попитам, дали има някаква тактика с него, преди да съм го строшил smile004 явно напъванИе му е майката smile035

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Привет колеги s_flag Днес любимата премина през важен и наложителен ремонт/обслужване. Малко предистория, миналата седмица, за около 1-2 дни ми светна ламБата за накладките, поогледах ги аз, външните - поне 5мм докато приключат участие, след което ламБата изгасна и си викам, че нещо се шашка. Докато онази вечер, след като бяхме на гости на Никол, на връщане от Княжево, всичко точно, работа посвършихме, обаче по едно време, едно стържене, едни звуци отпред вдясно :oops: някакъв ужасен ужас - вътрешната накладка на предно дясно колело си заминала. Прибрах се полека-лека на ръчна (не с вратите напред smile091 ) и те така до днес. След внимателно проучвне на марки, цени, мнения и т.н., от днес сме вече с нови ATE Power Disc + ATE накладки отпред.

 

post-12260-138453478595_thumb.jpg

 

Та да споделя вече от опит, не се съмнявайте в ламБата, като мен, тя е ваш приятел smile004

 

Ето и малко снимки от работния процес..

 

ако не сте виждали Октавия РС/Скаут, ей я нА, убавицата

post-12260-138453478457_thumb.jpg

 

post-12260-138453478569_thumb.jpg

post-12260-138453478576_thumb.jpg

 

и вече с новите дискове

post-12260-138453478581_thumb.jpg

post-12260-138453478586_thumb.jpg

post-12260-13845347859_thumb.jpg

 

Надявам се да не ме разочароват тези красоти, но това времето ще го покаже smile021 Това е за сега, надявам се в скоро време и още новости...

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да те разочароват- тези дни сложихме на пасата такива и колата спира превъзходно.

Сменихме и спирачните маркучи, че старите бяха оригиналните smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хората са слагали такива, ама не питаш ;)viewtopic.php?f=44&t=22654&start=195

 

Спират уникално, но тези нарези износват доста бързо накладките и цапат джантите с феродо. По някога от висока скорост, като натиснеш по-силно, се появяват слаби вибрации и шум от нарезите, нормално е!

 

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да те разочароват- тези дни сложихме на пасата такива и колата спира превъзходно.

Сменихме и спирачните маркучи, че старите бяха оригиналните smile048

 

Ако трябва да съм честен, не изпитвам колебания във възможностите и достойнствата на дисковете, а по скоро да не съм попаднал на ментета, нещо от което никой не е застрахован. Наистина доста почетох и не намерих лошо мнение за тях, а прелистих доста форуми. Все пак цената им не е скромна и докато не се уверя, че са истински, ще имам едно такова неприятно чуство в себе си.

 

Хората са слагали такива, ама не питаш ;)viewtopic.php?f=44&t=22654&start=195

 

Спират уникално, но тези нарези износват доста бързо накладките и цапат джантите с феродо. По някога от висока скорост, като натиснеш по-силно, се появяват слаби вибрации и шум от нарезите, нормално е!

 

smile027

 

Не питам, защото гуглето беше така любезно да те предостави, като резултат от търсенето smile004 Разбира се че прегледах и темата ти, което също ми помогна да направя избора :smt017

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

Браво за избора :smt017 Сега вече можеш да спираш така както трябва ... и да смениш грамотата smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

Браво за избора :smt017 Сега вече можеш да спираш така както трябва ... и да смениш грамотата smile001

 

За сега силови промени, в близкото бъдеще, не съм планирал и освен ако догодина няма състезание по "спиране", ще продължа да си се задоволявам с тази грамота smile004

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Привет колеги, макар вече по колата да се работи с доста по-бавни темпове, все пак успявам да й заделя по малко време и на нея. От известно време съм с пълен комплект клубни идентификационни принадлежности, или казано иначе лайсни и стикер, а все още не съм се похвалил smile092 Искам да изкажа огромни благодарности на колегите които съдействаха - gogata, mRt и разбира се iavkata smile126 Ето го и документирано, ако някой се зачуди какво е това под прахоляка :-k ...да това е тя...

 

post-12260-138453486265_thumb.jpg

post-12260-13845348647_thumb.jpg

 

Най-накрая успях да си сложа касетофона, който чакаше търпеливо при баба Астра и така вече хем звука се подобри, хем имам богат набор от музика (USB smile035 ), хем напаснахме цветово централната конзола...ето и 1-2 снимки..

 

post-12260-138453486474_thumb.jpg

post-12260-138453486482_thumb.jpg

 

И като за финал на поста, ето един подарък който получих днес и на който не мога да се нарадвам smile152

 

post-12260-138453486488_thumb.jpg

 

..ето го и "монтиран", за да се знае че има малък шкода фен в колата..

 

post-12260-138453486492_thumb.jpg

 

За сега ще спра до тук, в най-скоро време, още...

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, вече мога да се похваля с готов проект по смяната на осветлението в цялото купе smile152 С гордост заявявам, че всичко си правих съвсем сам, а поялник бях хващал 3-4 пъти преди да започна smile092 Ето и няколко снимки...

 

post-12260-138453488245_thumb.jpg

post-12260-138453488283_thumb.jpg

post-12260-138453488289_thumb.jpg

post-12260-138453488294_thumb.jpg

post-12260-138453488328_thumb.jpg

post-12260-138453488331_thumb.jpg

post-12260-138453488298_thumb.jpg

post-12260-138453488302_thumb.jpg

post-12260-138453488306_thumb.jpg

post-12260-13845348831_thumb.jpg

 

За мен, резултата на живо е повече от задоволителен smile035 За съжаление на снимките изглежда по ярко от колкото е в действителност, но с фотото съм "до тук", по хубави снимки не мога smile049

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алилуя, повелителю на диодите smile126 smile126 smile126 Обаче на снимки няма нищо общо с това, което е на живо. На живо изглежда в пъти по-добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно голямо: БРАВО!

 

Много добре се е получило.

 

П.С: Ако направиш и климатроника.......... smile004 всичко ще бъде завършено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

smile027

 

Едно голямо: БРАВО!

 

Много добре се е получило.

 

П.С: Ако направиш и климатроника.......... smile004 всичко ще бъде завършено.

 

Благодаря smile027 Да разбирам, че не ти допада климатроника smile021 понеже си е готов от всякъде smile049

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега като се вгледах снимката (със скоростният лост) забелязах , че е направен и той. Самият дисплей е излязъл много ярко на снимката и снощи като гледах съм останал с погрешно впечатление...

 

smile027 Много добре! Перфектен е! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.