Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какъв акумулатор да взема?


Recommended Posts

Днес изпаднах в стрес - акумулатор на точно 3 годишната (купена декември 2009) служебна Октавия 2.0 ТДИ свети червено. Ето това въобще не го очаквах. Възможно ли е да е от това, че е само 70 Ah? Извинявам се предварително, ако задавам тъпанарски :oops: въпрос!

 

Кое свети в червено? Прозорчето на акумулатора или някаква лампа по таблото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прозорчето на акумулатора е червено. Че и пали доста трудно за разлика от преди. Едно от всеки 4-5 паления трябва да въртиш по 3-4 пъти (според този който я кара). И цитирам пък същия: "на дисплея изписва нещо си failure когато не ще да запали". Обаче аз като седна в нея пали всеки път, само дето върти малко повече от нормалното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами прилича като да е умрял, но не е привично да стане само след 3 години. Но това е служебна кола, та незнам, зависи как е карана. Та не е виновен, че е само 70 Аh, скапал се е или от експлоатация или от дефект в зарядната система или просто сте уцелили глухата акула и ви се е паднала свирка без топче :)

 

За всеки случай като го смените (което явно ще трябва да направите преди да е свил големия студ), да замерят дали зарежда като хората и дали няма някакви паразитни консумации. То така или иначе, за да важи гаранцията на акумулатора се правят тези замервания в сервиза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също мисля, че е умрял. Но ми се искаше някой да ме обори :( Пращам го в ЕТ, само че да сложат нещо по-голямо. Че от това което четох по другите теми за акумулатори и в Мечо Пух: "колкото повече, толкова по"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Злокк, Цецо и Махорек - ееее, взехте ми думата от устата!

Нищо не мога да кажа повече!

Колеги, може ли така? smile091

Изолини - провери го твоя акумулатор, и пробвай да го заредиш!

И ако не държи на заряд..... Няма как - ще трябва нов да купуваш.

Като и с вилката го пробвай, разбира се - дали дава ток.

И чак тогава вече мисли какво да правиш.

Знам, че е кофти - но после поне четири години дори няма и да се сещаш за него. А може би и пет.

Иначе моя - все още деяни..... Въпросът е докога.

И като издаде екипа - ще стигна и аз до максимата на Мечо Пух - Колкото повече, толкова повече.

Иначе и Ексиде, и Варта - са много добри.

И Ексиде са маааалко по-ефтини - а сивата им серия е с по-голям стартов ток - точно като за дизели.

Тъй че явно това ще е моят мечешки избор.

Иначе оригиналните акумулатори във ВАГ, колкото са били такива - са Варта и Бош. :smt017

Ексиде не съм виждал - честно си казвам.

Но може би не съм обръщал толкова внимание.......

Работят - и какво да ги гледаш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Злокк, Цецо и Махорек - ееее, взехте ми думата от устата!

Нищо не мога да кажа повече!

Колеги, може ли така? smile091

Изолини - провери го твоя акумулатор, и пробвай да го заредиш!

И ако не държи на заряд..... Няма как - ще трябва нов да купуваш.

Като и с вилката го пробвай, разбира се - дали дава ток.

И чак тогава вече мисли какво да правиш.

Знам, че е кофти - но после поне четири години дори няма и да се сещаш за него. А може би и пет.

Иначе моя - все още деяни..... Въпросът е докога.

И като издаде екипа - ще стигна и аз до максимата на Мечо Пух - Колкото повече, толкова повече.

Иначе и Ексиде, и Варта - са много добри.

И Ексиде са маааалко по-ефтини - а сивата им серия е с по-голям стартов ток - точно като за дизели.

Тъй че явно това ще е моят мечешки избор.

Иначе оригиналните акумулатори във ВАГ, колкото са били такива - са Варта и Бош. :smt017

Ексиде не съм виждал - честно си казвам.

Но може би не съм обръщал толкова внимание.......

Работят - и какво да ги гледаш?

 

Е уж нищо повече не можеш да кажеш, а си изсрал още 20-тина реда ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също мисля, че е умрял. Но ми се искаше някой да ме обори :( Пращам го в ЕТ, само че да сложат нещо по-голямо. Че от това което четох по другите теми за акумулатори и в Мечо Пух: "колкото повече, толкова по"

 

То много повече от 70Аh няма как да влезне вътре така или иначе :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.