Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна Ключ


petkov23

Recommended Posts

Колеги постоянно ми се въртят разни идеи в главата и последното въведение което искам да направя е Ключ с 3 бутона на фелата, Взех си ключ, тази седмица ще отида и да го нареже някой ключар, но изникна проблем с бутоните, тъй като смятах да ползвам дистанционното на алармата(допълнителна) и да го вградя в ключа, но се оказа с 2мм по-голямо и не влиза, ако имате идеи как мога да сменя примерно платката малко да си поиграя с поялника, понеже доста съм се ентусиазирал в това.Ето малко снимки:

post-10057-138453430537_thumb.jpg

post-10057-138453430544_thumb.jpg

post-10057-138453430548_thumb.jpg

post-10057-138453430552_thumb.jpg

post-10057-138453430556_thumb.jpg

post-10057-138453430561_thumb.jpg

post-10057-138453430565_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам начин дистанционно от МАК да вкараш в тоя ключ. Единствения ти вариант е да ти програмират ново дистанционно, което да влиза вътре. Ама пак не е гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става елементарно.

Отпояват се бутоните и се правят на 'летящ монтаж' посредством 1.5-2см кабелчета.

Залепят се за гумената облицовка бутоните с топъл силикон.

ако трябва, се твори по платката и корпуса на ключа, за да се събере платката.

Батерията също се прави на летящ монтаж с кабелчета, за да се елиминира разместване при тръскане/удар на ключа.

Сглабяме и сме готови.

Ползвам два така направени ключа, макар и с дистанционни на други марки аларми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става елементарно.

Отпояват се бутоните и се правят на 'летящ монтаж' посредством 1.5-2см кабелчета.

Залепят се за гумената облицовка бутоните с топъл силикон.

ако трябва, се твори по платката и корпуса на ключа, за да се събере платката.

Батерията също се прави на летящ монтаж с кабелчета, за да се елиминира разместване при тръскане/удар на ключа.

Сглабяме и сме готови.

Ползвам два така направени ключа, макар и с дистанционни на други марки аларми.

За това не се бях сетил, лошото е че в момента нямам допир до поялник, щом опитам ще кажа какво се е получило, но като се замисля май ще трябва да черпявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...дистанционни на други марки аларми.

Ей тук е разковничето. Тази платка е бая по-голяма от ключа. Естествено, че 2 бутона се поят с по 2 жички, но им трябва твърда основа за натискане. Това също не е толкова голям проблем. По тегаво е с вграждане на 12 V батерия в кутийката. Абе с това дистанционно не става. Трябва ти от по-малките за да го вградиш в ключа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако се резне от платката- виждам доста (около 5мм) площ за рязане в левия край, където е диода?

При мен и диодите са изнесени до 'прозорчетата' на ключа, за да си е съвсем 'оргиналдъ' smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега обаче се получи кофти с лепенето на бутоните понеже самия ключ стърчи навътре около 2мм от пластмасата на бутона, и ще трябва се мисли нещо да се пили от тях ли ....

П.П. С какво да режа платката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти дам една идея (без да мислиш , че се бъзикам) ... в БСМ продават някакви аларми с дистанционно "ключ" (само трябва да си намериш емблема на Шкода , защото ги дават предимно с VW емблеми) , вземаш една такава за около 50 лв. монтираш я на мястото на старата и имаш 2:1 ... отделно таз аларма има една камара функции , като вдигане на прозорци , отваряне на заден капак и т.н. ... ако режеш платката на таз , гледай да е на място , където няма много писти , че после не можеш ги въстанови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти дам една идея (без да мислиш , че се бъзикам) ... в БСМ продават някакви аларми с дистанционно "ключ" (само трябва да си намериш емблема на Шкода , защото ги дават предимно с VW емблеми) , вземаш една такава за около 50 лв. монтираш я на мястото на старата и имаш 2:1 ... отделно таз аларма има една камара функции , като вдигане на прозорци , отваряне на заден капак и т.н. ... ако режеш платката на таз , гледай да е на място , където няма много писти , че после не можеш ги въстанови.

Аз имам емблема на шкода, но смисъла е да избегна тея 50лв за аларма, при положение, че вече имам аларма и функция като вдигане на прозорци трябва освен да пратят човек от магазина да върти ръчките smile091 .

В събота ще се пробвам дали ще стане както колегата Ivo_Dinkov предложи, само нямам пистолет за топъл силикон, но ще измисля нещо до тогава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6лв в кауфланд с 2 пръчки силикон даже.

Долнопробно китайче, но за 2-3 ползвания е идеално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ми трябва и друга батерия тая е много голяма, 12в е батерията 23а, да имате нещо по компактно в предвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Колеги остана ми само проблема с батерията, някой по запознат с електротехниката, няма ли схема да се сложи батерия с по-нисък волтаж, че мисля тази да я одаря 2 пъти с чука. smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.