Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странно "свирене" от таблото!?!


lasho

Recommended Posts

Здравейте,

 

моля за малко помощ, че Фелицията нещо не е в ред. Преди няколко дни на колата се появи някакво странно свирене от таблото пред шофьора. Появява се само като се вдигнат някъде над 80 км./ч. И сега съм в шах. Звучи като от от някое електромоторче. Възможно ли е да е от моторчето на парното или знам ли? Почти нищо не разбирам от коли. Свири и при включено и при изключено парно, така че може да не е от това, ама... Друго за което си мисля (не знам дали е възможно подобно нещо въобще) да не е нещо от жилото на километража. Преди да се появи това свирене сменяхме маслото на двигателя, на скоростната кутия и антифриза. Та се чудя може ли нещо да не е затегнато или е презатегнато по жилото в скоростната кутия... Друг вариант за който си мисля е нещо по спирачките, но Април сменях предните накладки, а и свиренето се чува от таблото. Иначе колата си се държи и върви нормално.

 

Ще съм благодарен за всякакви идеи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега относно моторчето на парното, ако не си пуснал парното няма как да свири, може някоя накладка да задържа, пробвай като я пуснеш някъде на лек наклон как върви по инерция, на скорост ли си като вие ? Много неточно е да кажеш че свири таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да на скорост е. Свиренето започва като се ускори над 80 км. По инерция си върви нормално. Не се усеща някакво задържане. Ако е от накладките дали свиренето ще се чува точно отпред от таблото? Защото е от там. Поне така се чува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитай да смениш позицията на духане на парното, понеже фелата дори да го спреш пак вкарва въздух в купето, като почне да свири го промени дали в краката да духа или горе на стъклото, пробвай няколко различни позиции, студено-топло, и на коя скорост си като вдигаш 80км/ч опитай да караш на 4та до 90км/ч и тогава да включиш 5та и обратното да включиш 5та някъде на 70км/ч и тогава дали ще свири. Виж под капака как са нещата, нещо да не опира някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ключа за пускането на вентилатора ти е докрай на ляво - не пропуска въздух, но на следващата позиция (преди първа скорост на вентилатора) отваря клапата и имаш въздушен поток при движение. Единият вариант е да не ти затваря хубаво клапата. Освен това зад средните духалки има пластмасов фланец, който уплътнява духалките към въздуховода - да не би да не ляга добре и да свири въздуха. Другото, за което се сещам е самият вентилатор - дори да е изключен при по-висока скорост е напълно възможно да започне да се върти от струята и ако са ти тръгнали втулките........

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да откачиш жилото на километража от към скоростите и да покараш за проба, ако е от километража ще изчезне ако не е ще намалиш една от възможните неизправности. Аз лично съм имал свирене от километража но на ладата, на шкодата не знам дали се случва но не е изключено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, мисля че парното го елиминирах като виновник. Въртях го на всякакви комбинации и пак си вие. Ще се търси някой майстор явно, че мен ме няма по тая част.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като отвориш предния капак - запуши плътно решетката на парното и опитай пак. Ако клапата не уплътнява, както и да въртиш копчетата, пак ще си свири.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.