Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Стана по-шумна след смяна на масло


Hooligan2012

Recommended Posts

Здрвейте Колеги имам няколко проблема ако можете да ми помогнете ...

 

1. Преди няколко дни смених масло със същото с което карах до сега и ми прави впечатление , че колата ми стана доста по шумна включително и като се включи турбото свири доста по силно от преди ... от какво може да е това ... ( със смяната на маслото си сложих и нови зимни гуми ако това има някакво значение ама надали :) )

2. Подгрева на задното ми стъкло ту работи ту не работи ходих на Еладжия каза ми че там където се захваща стъклото в единия край към тоците нещо е окъсило и не можело да се бръкне там да се оправи трябвало да си сменям стъклото ( даже ме пита дали имам каско направо да си го счупя и като ми слагат новото да ми го оправят ) иначе стъклото си било наред ...... мисълта ми е не може ли да се свали това стъкло и да се оправи ....

 

Ако нещо не съм написал както трябва моля да ме извините за първи път пиша във форума ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нещо не съм написал както трябва моля да ме извините за първи път пиша във форума ;)

 

Като за начало прочети правилата! Наблегни на секцията относно заглавията на темите!

 

Относно шума - зимната гума е по-шумна от лятната, т.е. нормално да е по-шумна. Но това не се отнася до турбото. Там да кажат специалистите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво масло сипа? А какво беше преди това? А каква е колата?

 

На какъв боб предпочиташ да ти хвърляме - бял или смилянски, че цената е различна...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли точно да отличиш шума на гумите от шума на турбото?

Ако можеш - лелееее, човек, ти имаш страхотен слух!

Сега, за турбото - а какъв точно е шумът му?

И при натискане на газта - чува ли се нещо като засилващо се свирене, или не се чува?

Но хубаво си помисли какво точно чуваш - и тогава отговаряй.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е Октавия 1 1.9 tdi 90 к.с. , маслото е Кастрол 5w40 diesel само с такова е карана колата до момента ,

 

Stivi : Ами според мен успявам да различа шума на турбото от всичко останало , чува се едно свистене или свирене което се засилва с натискане на газта , а от скоро се чува доста по отчетливо от преди звука наподобява звука на духане във празно шише ако ме разбираш какво имам впредвид :)

 

Цецо : Ще извиняваш забравих да напиша първоначално инфото за колата и маслото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и при мен миналата година след смяната на летните със зимни гуми,се появи странен шум,или преди не му бях обърнал внимание.Оказа се лагер на главината.От кой град си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.