Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дневни светлини от Еуратек


kiril_kirilow

Recommended Posts

Здравейте колеги,не знам дали сте запознати, но в момента във Шкода има сервизна акция за монтаж на модул или реле за дневни светлини.

Доколкото си спомням,от плаката залепен на шоурума цената за оригинално реле е около 100 лв,а за "неоригинален" модул е 70 лв със монтажа.

Карам служебна Шкода Фабия 2 1,4 TDI и от петък ( 15.11.2012 ) ми монтираха подобен "неоригинален" модул.

На първо четене е добре.Когато запалиш автомобила святкат късите светлини на произволно избрана мощност.На мен ми ги оставиха на 60%.НО светят само късите,не светят габаритите ( нито предни,нито задни ) не светят и лампичките по таблото.На таблото свети само лампичката за включени "къси светлини"

Фаровете святкат постепенно няколко секунди след запалване на автомобила.Тоест получава се ефект все едно въртиш потенциометър.По същият начин и загасят ( постепенно ),след като загасиш.

Самият модул има и други функций - "изпрати ме до вкъщи" и др.,настройва се от светлинният клаксон след поредица от звукови сигнали.

Когато решиш да включиш нормално светлините - въртиш копчето модула се изключва и си имаш нормални светлини.

При монтажа във сервиза ми сложиха допълнителен бушон, който ( както ми обясниха ) ако нещо се прецака самият модул, се маха и се изключва модула.

Системата е още съвсем нова ( аз бях втората кола на която монтираха подобен модул,след служебната им ) и явно искаха да се застраховат.

 

Пускам тази тема,защото това е доста често коментирано във последно време и навсякъде се предлагат всякакви варианти.Това все пак се предлага от официалният сервиз и се предполага,че можеби ще бъде една идея по добро или по пригодено за Шкода.

 

Другото е,че се монтира на служебна кола и през работната седмица ще му направя доста сериозен тест.Говорим за поне 30 паления на колата през деня и съответно поне 30 задеиствания на модула.

 

Ако имате въпроси,с радост ще отговарям.

Хубава вечер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали можеш да качиш една снимка на корицата на инструкцията. Така както го описваш по функции много прилича на CarDRL, а доста колеги са с такива, други сме с подобни.

Все пак е напредък, защото преди няколко години категорично отхвърляха идеята да монтират каквото и да е неоригинално на колите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега ,най-после разбрах за какво ми искат близо 100 лева.

А разликата между оригиналния модул и този който сложи обясниха ли ти каква е ,освен че е предполагам много по-надежден( повече функции ...) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано нямах никакъв избор,фирмата беше решила кой да сложи.

По-евтиният естествено.:)

Въобще не съм питал каква е разликата м/у двата варианта.

Ето тук има снимки на инструкцийте към модула:

http://kirilkirilow.snimka.bg/automobil ... 4.29041983

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е модул на CarDRL. А това е описанието на модела, който са ти монтирали CarDRL3. Ако цената е 70 лв. с монтажа е добре. Ако е само модула човека, който ги произвежда, ги продава на половин цена или там някъде. astankov му е ника тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко това на фабия 2 не може ли да стане през компютъра? Иначе аз съм с такъв модул от няколко години и съм много доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената е 70 лв. със монтажа.

 

Специално при моят модел ( Fabia 2 преди фейслифта ) не можело да стане през компютъра,защото му бил стар софтуера - така ми обясниха от сервиза.

На Fabia 2 Фейслифт това става през компютъра,но там си има и допълнителни светлини,доло до халогените за мъгла.

Опитах се и да ми задействат "Комфорт" функцията ( да ми вдига стъклата при заключване от алармата ) но пак същият отговор.Стар софтуер = не може.

Интересното е,че когато задържиш ключа във ключалката прозорците се вдигат/свалят. Това е описано в книжката,описано е и как се задейства,пробвах но Цък.... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможностите не са лоши, но цената...... Направо си е висока!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможностите не са лоши, но цената...... Направо си е висока!

 

Цената е заедно с монтажа и е точно 68,40лв. с ДДС според сайта на ЕТ и си е съвсем прилична. Иначе ако модулът е CarDRL3 (както е написал колегата ID A) цената му е 36 лв без доставката (производителя е от Пловдив).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих да питам.Казаха ми че имало ограничено количества с модула и се спирало да се предлага тази функция от тях след свършването на модула в избрания от нас Шкода сервиз.Така че аз ще си купя един модул за 36 лева и ще си го направя при доказан сервиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих да питам.Казаха ми че имало ограничено количества с модула и се спирало да се предлага тази функция от тях след свършването на модула в избрания от нас Шкода сервиз.Така че аз ще си купя един модул за 36 лева и ще си го направя при доказан сервиз.

Аз си купих същия от astankov, поръчах го на 6 август през сайта, на 19 септември го получих. Успех и повече търпение! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих да питам.Казаха ми че имало ограничено количества с модула и се спирало да се предлага тази функция от тях след свършването на модула в избрания от нас Шкода сервиз.Така че аз ще си купя един модул за 36 лева и ще си го направя при доказан сервиз.

 

:o - да не би на приемчика да не му се е занимавало ?

Това ми звучи като,че не искат да ти вземат парите.

Е**ти и търговската политика,толкова бързо ли са докарали "комунизма" ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.