Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

И аз вече в клуба на комбитата!


Recommended Posts

Извинявам се на колега, че ще продължа да му спамя темата с моите болежки s_flag

 

 

Милене, споко бре! Още са й много малко 10 000. До към 20 - 25 000 ще си гори, после се отпуска малко и разходът пада. и за антифриза е нормално - долей си малко и няма да имаш проблеми.

 

Ами не е точно така, досега на 10 000 км всичките ми коли са си оправяли разхода (не е било с кой знае колко 0,5-1/100)

Но разхода не ме притесняваше толкова, колкото загубата на антифриз, но след като видях, че и на други колеги се е случвало съм малко по спокоен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Quottzot

    14

  • Milen Dimitrov

    13

  • N.Zlatev

    7

  • Jelio54

    5

Най-много писали в темата

Влез в автомобилният конфигоратор на Шкода и си поръчай L&K. Като минеш стъпка по стъпка, накрая ще ти предложи N1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се на колега, че ще продължа да му спамя темата с моите болежки s_flag

Лаф да става, пък нека се спами наред :D

От доста хора чувам, че разхода падал след известно време на новите коли, но при мен поне, това падане е само до 0.5л/100км smile049 , та разхода в момента ти е най-малкият проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз направих вече 5200 км за първия месец :) , разхода ми е много добър. Средно по-борд 5,6, реално към 6-6,2, карам 90% извънградско с нормални за БГ пътищата скорости-130-140 магистрала, 110-120 по другите места. Прави ми впечатление, че като е по-натоварена , харчи поне 0,5-1 л. повече. Супер съм доволен засега, сложих зимни гуми, пак чешки :D -Конти 850.Само да дойде снега.

 

Конти 850 - това на какъв размер го взе? за 17 цола 225 няма, само 830Р.

За оборудване L&K - няма N1, питали сме официално в CZ... но това беше преди 4 месеца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите са 205-55-16, Амбишън е нивото на оборудването.Гумата прави добро впечатление на сухо и мокро, управляемостта, шум, и т.н. са почти като на летните сток Мишлени енерджисейвър. Вози малко по-дървено, но разликата е приемлива. В крайна сметка най-важно е как ще се представят на сняг, чакам и ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес имах малко работа в Нестле и на влизане минах през кантара и бях доста изненадан като видях, че колата тежи 1760 килограма, като в багагника имаше неща за не повече 40 килограма. И сакто каза човека на кантара бахти и парахода s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес имах малко работа в Нестле и на влизане минах през кантара и бях доста изненадан като видях, че колата тежи 1760 килограма, като в багагника имаше неща за не повече 40 килограма. И сакто каза човека на кантара бахти и парахода s_flag

Еми,тя колата тежи около 1550кг! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Милене, огледай си хубаво колата, това са повече от сто кг. отгоре. Да не е муле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Милене, огледай си хубаво колата, това са повече от сто кг. отгоре. Да не е муле.

 

Мисля, че всичко си е наред все пак имах 100 литра сокчета в багажника smile092

А предполагам, че моята е по-тежка от заводските данни, защото не се знае там, коя ниво на оборудване, с кой джанти/гуми са мерили smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Quottzot колега извинявай за тъпия въпрос, но и аз се ръгнах в сайта за следена на разхода и от една седмица се дзвера на позиция Odometer, гледам всеки пише нещо разлино, но не мога да хвана от къде идва.

Може ли да те помоля да ми обясниш, какво точно значи и какво трябва да се въведе като информация?

 

Мерси предварително smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На позиция Odometer въвеждаш общия километраж на автомобила, когато си заредил. При първото въвеждане на зареждане трябва да избереш от полето под датата, че е първо зареждане (менюто ми е на английски и опцията там е First fueling), при следващото зареждане, сайта смята Trip odometer-а сам - изважда от въведените километри в Odometer, предишните. Например: пишеш в Odometer-а 20 000км, в заредено количество 50л, а предишния километраж в Odometer е 19 000км. Trip odometer-а се изчислява от сайта автоматично -> 20 000km - 19 000km = 1000km. Сайта смята че с 50-те литра, които си заредил, си изминал тези 1000км. Важно е дали си заредил до горе, или не, като трябва да избереш съответната опция, когато въвеждаш данните. Когато избереш опцията, че не си заредил до горе, разхода се смята чак, когато въведеш зареждане до горе.

Малко объркано го написах, но ако имаш още въпроси относно въвежданията, пиши, ще се опитам да разясня още по-разбираемо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На позиция Odometer въвеждаш общия километраж на автомобила, когато си заредил. При първото въвеждане на зареждане трябва да избереш от полето под датата, че е първо зареждане (менюто ми е на английски и опцията там е First fueling), при следващото зареждане, сайта смята Trip odometer-а сам - изважда от въведените километри в Odometer, предишните. Например: пишеш в Odometer-а 20 000км, в заредено количество 50л, а предишния километраж в Odometer е 19 000км. Trip odometer-а се изчислява от сайта автоматично -> 20 000km - 19 000km = 1000km. Сайта смята че с 50-те литра, които си заредил, си изминал тези 1000км. Важно е дали си заредил до горе, или не, като трябва да избереш съответната опция, когато въвеждаш данните. Когато избереш опцията, че не си заредил до горе, разхода се смята чак, когато въведеш зареждане до горе.

Малко объркано го написах, но ако имаш още въпроси относно въвежданията, пиши, ще се опитам да разясня още по-разбираемо.

Мерси колега обяснил си го супер, утре ще си коригирам данните :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...
След компенсацията - продължението:

[attachment=0]1.jpeg[/attachment]

Честито!

Разкажи малко за колата s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще бъде новият детевоз - 2.0тди 4х4 DSG 140к.с., Лаурин и Клемент, произведена 1-ва седмица на 2013, с новия скоростен лост на DSG-то. Батерията на лаптоп-а ми падна, а съм забравил зарядното в офиса, така че повече снимки утре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще бъде новият детевоз - 2.0тди 4х4 DSG 140к.с., Лаурин и Клемент, произведена 1-ва седмица на 2013, с новия скоростен лост на DSG-то. Батерията на лаптоп-а ми падна, а съм забравил зарядното в офиса, така че повече снимки утре.

Супер дано с тази всичко е наред.

На мен в ЕТ ми казаха, че и фейслифта бил готов, защо не поизчака за него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не ми пречи да сменя сегашния за фейслифт, когато излезе. Този може би ще се задържи около половин година при мен, след което ще може да бъде засичан из Варна. Мисля да го предам нататък по семейната линия - на баща ми, пък ще видим как ще стане. С този няма как да не е наред всичко, взел съм мерки след кофти-случката.

post-11184-138453451804_thumb.jpeg

post-11184-138453451839_thumb.jpeg

post-11184-138453451845_thumb.jpeg

post-11184-138453451851_thumb.jpeg

post-11184-138453451859_thumb.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси,

Предишната + бензиновия ми Супърб, бяха откраднати от дома ми в Прага, покрай Коледа, докато си бях в България. :cry:

Не можаха да ги открият, а с част от обезщетението от застрахователите купих този, новия. Всъщност не е точно чисто нов, но беше с огромна отстъпка, само на 355км.

 

П.П. Доста се учудих, че е със старата емблема, а с новия скоростен лост :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ау съжалявам. Там при вас явно доста ги крадат. Тук не съм чувал. Моята я взех до известна степен и точно за това, не вярвам някой да краде шкода в БГ. Пък да я откраднат, много и здраве. Ще я сменя с някой Форд или Рено 8)

Тук сега БМВ-тата са на мода и ги крадат доста. Макар че имам и 2-ма познати с откраднати базови нови Астри, което доста ме учуди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОЛАТА Е БРУТАЛНА! Само хубави емоции да ти носи! Най-хубавото на стъкления покрив е, че не остават следи от токчета smile092 !

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.