Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

И аз вече в клуба на комбитата!


Recommended Posts

След като слязох на "долния етаж" с бензиновия си Супърб, колата меко казано стана неподходяща за съпругата ми, понеже тя я караше, което доведе до нуждата от ново возило. Имаше един момент, в който си мислех да си продам бензиновия Супърб, но преди месец-два "налях" доволно много пари в него, а и освен това е на почти 250 000км. Дори да го бях обявил за продажба, то мераклия едва ли щеше да се намери, а не искам да го "подаря" на някого за смешна сума. Мислех да сложа обикновено окачване отново, като това, може би, щеше да е най-удачният вариант, но уви, днес станах собственик на Супърб комби 2.0TDi 170к.с. 4х4, произведен в края на 2011, уж на реални 24 000км, за което се съмнявам доста, ниво на оборудване Exclusive, което е над Елеганс и май се предлага само за Чехия.

Доста се колебаех, дали да го купя, понеже исках автоматик, за да може съпругата ми да го кара, но сега ще трябва да й дам служебната, а аз да карам Супърба, което напълно ме устройва.

Хич не ме бива в снимането, а и с телефон с камера 3Мр в моите ръце, се получава това:

post-11184-138453430179_thumb.jpg

post-11184-13845343031_thumb.jpg

post-11184-138453430313_thumb.jpg

 

P.S. Между другото, май беше на нощен режим настроена камерата на телефона ми, затова са излезли толкова тъмни, и без това калпавите снимки. :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Quottzot

    14

  • Milen Dimitrov

    13

  • N.Zlatev

    7

  • Jelio54

    5

Най-много писали в темата

Честито колега, цвета е много приятен s_flag

А това кйкво да очакваш от колата си го знаеш smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, ще имаме поне какво да коментираме \:D/

Цвета е май от така наречените Zvlastni lakovani, но не знам кой точно.

Намерих още една от снимките:

post-11184-138453430318_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много му ходи цвета.

Супер е със здраве да си го караш.

Много трябва да пазиш слона :smt018

доктор Сами,имаш в предвид салона ,нали? :D

Щото си помислих да не си " кръстил" Супърб-ите комби слонове.

Поздравления и от мене за покупката на автомобила!

Супер е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за пожеланията!

За салона, разбира се че трябва да се пази, но като го налазят децата, едва ли ще му се размине. И на другия ми Супърб съм с такъв светъл салон, но поне целия е от кожа, а този с алкантарата... Препарати има бол, автомивки също. Това да му е проблема smile049

Само какво "пазарене" падна вчера, чак съпругата ми я досрамя, ама предимството да си обграден със Шкоди навсякъде, е че може доста да свалиш от цената. Специално този Супърб съм ходил не веднъж да го гледам и с колеги. Беше се заседял от началото на лятото, а и с моята неотстъпчивост :mrgreen: , свалих цената с 3500 :o ойро, което е направо шокиращо и ме навежда на мисълта че може да е скрита "лимонка", но нали има 4 години гаранция...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти кво ся?!Някъв луд фен на 4x4 ще излезеш! smile035

Веднъж близнал от меда, не мога без него вече. smile001 Аз на каква Октавия vRS, от последните с помпа-дюза и бъкана до горе с екстри, точих зъби, ама като чаках толкова време, някой друг сега й се радва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за покупката! Имам същите джанти и са супер. Хубавото за БГ на комби е N1 регистрацията ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много красива кола, smile126 , браво, да ти е честита, само радост и удоволствие от шофирането да ти носи. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

N1 регистрацията я има за всички модели, вкл. L&K.

 

За съжаление на L&K оборудване няма N1 или поне ЕТ не правят. Много спорихме с тях по този въпрос, но си останах без L&K оборудване и трябваше да се плаща по отделно за допълнителните екстри, което излиза по-скъпо. Но поне данъка ми е 15 леве, успокоявам се с това :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам тази категория и на седана :idea: , а и по принцип си се предлага.

След около 500км преход днес, излезе наяве, може би, единствения недостатък, като цяло - прекалено къси скорости.

След повече от 2 месеца каране на Е250CDi, май съм се разглезил, защото като му сложа 170км/ч на темпомата и на 7-ма скорост с 2500об/мин. забравям за двигател, за странични шумове и не усещам кога съм пристигнал, а сега със Супърба, като поддържам тази скорост съм на около 3300-3400об/мин, ако не се лъжа. Между другото, бях забравил колко е хубаво да караш кола с ръчна скоростна кутия smile049 Нека това е единствения минус, иначе нямам никакви забележки, само надграждам добрите си впечатления към модела.

 

П.П. При първото засичане на разхода, съм изненадан - 7л/100км - около 100км градско, 200км първокласни пътища и около 450км магистрала, като докато свикна на ръчката ми отне малко време.

П.П.1 Електрическото отваряне на багажника е голямо улеснение s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

П.П. При първото засичане на разхода, съм изненадан - 7л/100км - около 100км градско, 200км първокласни пътища и около 450км магистрала, като докато свикна на ръчката ми отне малко време.

 

Вече започвам да си мисля, че имам някакъв проблем с моята колата, като чета какъв разход ти дава на теб и на други колеги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече започвам да си мисля, че имам някакъв проблем с моята колата, като чета какъв разход ти дава на теб и на други колеги.

Гори ти повече или по-малко? :?:

Ако ти се струва моя разход твърде висок, не съм най-подходящия човек за сверяване. За последната година стилът ми на шофиране се промени коренно. Щом мога да докарам разход над 20л/100км средно градско за 200км с бензиновия ми Супърб, и при мен кола с каталожен разход 4.2л/100км гори 6,8-7л/100км извънградско, за какво става дума :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече започвам да си мисля, че имам някакъв проблем с моята колата, като чета какъв разход ти дава на теб и на други колеги.

Гори ти повече или по-малко? :?:

Ако ти се струва моя разход твърде висок, не съм най-подходящия човек за сверяване. За последната година стилът ми на шофиране се промени коренно. Щом мога да докарам разход над 20л/100км средно градско за 200км с бензиновия ми Супърб, и при мен кола с каталожен разход 4.2л/100км гори 6,8-7л/100км извънградско, за какво става дума :oops:

 

Ами точно обратното моя е доста над това, което се пише.

Градско си ми гори около 9/100 извън градско около 7,5-8,5/100 като като не карам над ограниченията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ел. багажника си е голяма гъзария :) Хубавото е, че може и в ръчен режим, да успокоя тези които ще кажат - ами като се прецака :)

Аз съм с DSG и направих опит с зареждане - от пълен резервоар до пак пълен, на една и съща бензиностанция - Лукойл - Екто дизел.

Разбрах, че борд компа ме лъже с минус около 0,4-0,5 литра и друго, ужасно много зависи как я караш, особенно за автомата и дали я караш на малко разстояния особенно сега - докато е студена. Може от 6,5 до 9-10 градско за цял резервоар. Иначе след първите 5000км се отпусна и мисля, че е по-пъргава или просто аз и свикнах :)

6,4-6,5 се постига мъчително и плавно каране, и като имах късмета да не пътувам в часовете със задръствания. DSG-то ако караш много леко включва 6-та на 70км на 1200-1300 обр/мин.

Това за оборотите - мисля че поне DSG-то можеше да е по-разтоварено, ако можеше да е 7 скоростно или с дълга 6-та.

140км/ч - 2600 обр/мин - 6,8-7,2 реален разход за 3000км само магистрала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами точно обратното моя е доста над това, което се пише.

Градско си ми гори около 9/100 извън градско около 7,5-8,5/100 като като не карам над ограниченията.

 

На колко километра си? Не ми се струва нормално да ти гори толкова много :-k Напъни я поне веднъж на магистрала над 160км/ч и я дръж във високи обороти (над 3500 до към 4500), та може да се отпуши и да почне да ти гори нормално :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

На колко километра си? Не ми се струва нормално да ти гори толкова много :-k Напъни я поне веднъж на магистрала над 160км/ч и я дръж във високи обороти (над 3500 до към 4500), та може да се отпуши и да почне да ти гори нормално :idea:

 

Стана на 10 000 км, като вървеж не се оплаквам не веднъж съм я карал над 160 км, просто като реша да карам спокойно на магистралата пак си гори и това ме озадачава. А и дпес установих, че част от антифриза е изчезнал, което ме узадичи още повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на 15 000 за 4 месеца. Но първите 1500км я пазих.

Това с антифриза дано да е нещо дребно ... иначе няма да е приятно.

Дали ти надува водната система когато е студена? Това хора като Сами могат да ти го обеснят по-добре.

До колкото знам при горене на антифриз DPF филтъра го отнася, освен и другите проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз направих вече 5200 км за първия месец :) , разхода ми е много добър. Средно по-борд 5,6, реално към 6-6,2, карам 90% извънградско с нормални за БГ пътищата скорости-130-140 магистрала, 110-120 по другите места. Прави ми впечатление, че като е по-натоварена , харчи поне 0,5-1 л. повече. Супер съм доволен засега, сложих зимни гуми, пак чешки :D -Конти 850.Само да дойде снега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Милене, споко бре! Още са й много малко 10 000. До към 20 - 25 000 ще си гори, после се отпуска малко и разходът пада. и за антифриза е нормално - долей си малко и няма да имаш проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.