Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 1 светеща лампа за нивото на антифриза!


Lonev

Recommended Posts

Здравейте колеги. От 1 година имам октавиа 1 тди 110 коня. Много съм доволен от колата, но сега ми се появи следния проблем. Сутрин, когато е студено като запаля колта и ми светва лампата за нивото на антифриза, изгасва след 5 минути като колата си работи през това време, нивото е на максимум в казанчето, антифриза ми е червен (знам че имаше значение цвета). Ако някой е имал такъв проблем или знае как може да се оправи моля да помогне, предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сипи антифриз около 0,5 - 1 см. над чертичката MAX и всичко би трябвала да се оправи, поне примен така оправих проблема

 

p.s. ако продължава проблема пиши, имам чисто ново казанче купувано заради същия проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодря за мненията. Ново казанче да сменям не виждам защо, това е здраво,преди 1 година е сменян антифриза и си стои на максимума, може малко да налея да видя дали ще се оправи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при Октавия 2 също го прави тоя проблем казанчето...... И то не толкова рядко. Не знам защо - но е така.

smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , при мен имаше същия проблем - зимата. Нивото беше ОК , но си свети и "писка" :-k и ... доливаш малко (същия цвят) и действаш . За смяна на казанчето немога да дам мнение , при мен се оправи при доливането :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коментирано е вече доста пъти - това с доливането е малко или много временно решение. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчик в разширителния съд.

Ново 'казанче' е решението.

 

Абе, ясен е тоя номер.

Но човек нали все гледа икономията......

Ала следващия път - вече ще го разбишкам датчика!

Не вярвам да е чак пък такава сложнотия. [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Ала следващия път - вече ще го разбишкам датчика!

Не вярвам да е чак пък такава сложнотия. [-X

 

Стиви, казанчето е излято заедно с датчика. Ма нищо, ти обичаш нищоправенето - опитай. smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ново казанче

Е това е решението взима се ново казанче или си доливаш всяка зима и проверяваш всеки път като писне и се правиш на клошар за 40-50лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво като писка? Антифриз нали си има.

Това пискане е само при първия старт за деня и то не всеки път. Ако нямаше антифриз щеше да писка нон-стоп и да загрее. Вярно, че някой може да си изкара акъла рано сутрин преди да си е изпил кафето, но така се трупа опит и човек си опознава колата.

При първия рестарт лампата си гасне и дори не записва грешка.

Аз като съм така от 2 зими и нищо не се е променило към по-лошо защо тогава да се филмирам?

Ако почне да писка по-начесто тогава ще има смяна на казанче, разбира се.

Аз така си мисля. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така и така датчика е прецакан, защо не го откачите? Нямах такъв датчик на старата кола и не беше никакъв проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях го вече това - че е излято заедно с датчика.

Ами тогава ще се мисли и за друго казанче - в което датчикът да е отделно! :mrgreen:

Ще се приспособява нещо!

А иначе и аз засега съм минал с доливането!

Абе, хубава кола иначе - но тук-таме много здраво са икономисвали пари, когато са я правили. Не са много тия места, за щастие - но ги има.

И, Гога - няма нищоправене, тъй мисля. Залудо работи - залудо не стой!

Познато ли ти е това?

Пък така и колата може да я опознаеш по-добре - което може да е само от полза!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 дни налях антифриз над максимума и от тогава нямам проблем :)

Слабото място на Октавиата е електрониката(сменях централно ,ела го оправиха че отказа ,както и шибедаха и алармата ),иначе всичко друго е супер двигател,окачване!!!!Наи-много ми харесва ,че за 110 коня 6 на 100 градско ми дава ,което е супер!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 дни налях антифриз над максимума и от тогава нямам проблем :)

Слабото място на Октавиата е електрониката(сменях централно ,ела го оправиха че отказа ,както и шибедаха и алармата ),иначе всичко друго е супер двигател,окачване!!!!Наи-много ми харесва ,че за 110 коня 6 на 100 градско ми дава ,което е супер!!!!

 

И аз това направих - долях антифриза над максимума.

Но ако пак почне да прави проблеми - вече ще мисля нещо да правя.

Алармата и централното - ами и те също дават фира в Октавия 2, и също не толкова рядко.

Иначе за мотора и шасито и аз съм на същото мнение - че са много добри! А и разхода на гориво - и той е приятно нисък!

Но то пък ако колата е идеална отвсякъде - че то това ще е Мерцедес бе! И съвсем ще забравим какво има под капака! smile091 Тотално ще се разглезим!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Но то пък ако колата е идеална отвсякъде - че то това ще е Мерцедес бе! И съвсем ще забравим какво има под капака! smile091 Тотално ще се разглезим!

Ама идея си нямаш в каква огромна заблуда си относно споменатата марка. Освен ако автомобила не е преди 2000 година...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Но то пък ако колата е идеална отвсякъде - че то това ще е Мерцедес бе! И съвсем ще забравим какво има под капака! smile091 Тотално ще се разглезим!

Ама идея си нямаш в каква огромна заблуда си относно споменатата марка. Освен ако автомобила не е преди 2000 година...

 

:smt017 Както се казва "Имало едно време Мерцедес" ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със светенето на лампата при 1вото палене сутрин зимата и при мене го има ,ама сега от известно време стрелката за температурата ми мърда когато си иска ,един ден работи, два не,та ще ползвам темата на колегата да попитам къде е на октавия 1 датчика за температурата да хвърля едно око. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със светенето на лампата при 1вото палене сутрин зимата и при мене го има ,ама сега от известно време стрелката за температурата ми мърда когато си иска ,един ден работи, два не,та ще ползвам темата на колегата да попитам къде е на октавия 1 датчика за температурата да хвърля едно око. smile027

Зад предната броня, над лявата решетка за халогени, виж тук (означен е с номер 7): http://elsaweb.spaghetticoder.org/doc/C ... 34464984/3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зад предната броня, над лявата решетка за халогени, виж тук (означен е с номер 7): http://elsaweb.spaghetticoder.org/doc/C ... 34464984/3

Васко е добро момче принципно... Не го карай да се гъзи под колата и да рови зад бронята, за да разбере, че това е сензора за климатика, а не за охладителната течност. Може и аз да бъркам, но това ми се струва по-правилния линк:

http://elsaweb.spaghetticoder.org/doc/C ... 33190707/3

14. Coolant temperature sender -G62-

with coolant temperature gauge sensor -G2-

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Васко е добро момче принципно... Не го карай да се гъзи под колата и да рови зад бронята, за да разбере, че това е сензора за климатика, а не за охладителната течност. Може и аз да бъркам, но това ми се струва по-правилния линк:

http://elsaweb.spaghetticoder.org/doc/C ... 33190707/3

14. Coolant temperature sender -G62-

with coolant temperature gauge sensor -G2-

Ами от поста му

да попитам къде е на октавия 1 датчика за температурата

останах с впечатление, че пита за датчика за външна температура, грешката е моя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, вие не знаете какво е при другите автомобили!

Свикнали сте с ВАГ Гроуп - че са надеждни и достъпни.....

Добре че нямате Хонда, примерно - че тогава щяхте да видите служба! Или някоя друга прехвалена марка! Там да видите как са нещата! :mrgreen:

Ама Шкодите като са прилично направени - и няма такива грижи. Или има по нещо отвреме-навреме - колкото да не е без хич!

Иначе вероятно О1 е била по-надеждна от О2 - но все пак последната е по-сложна, с повече екстри, с повече електронни джвъчки - и е уместно да дава и малко повече проблеми.

Но един датчик - не е толкова много. И още няколко характерни проблема, като ключетата във вратите, да речем...... Ееееееее, съвсем прилично е!

Това да са й кусурите на колата! :smt017

Все ще ги изтърпим!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.