Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Питане за дист. фланци на Ф1


gogo_251

Recommended Posts

Здравейте, колеги !

 

От известно време се чудя дали да си взема дистанционни фланци за моята фабияна - карам я с алуминиеви петолъчки 14-ки (със стандартния размер гуми 185/60). Чудех се проблем ли ще е ако сложа дистанционни фланци, но само с 5мм. дебелина, за да мога да ползвам оригиналните болтове. Имам също така и секретни, и не ми се сменят с по-дълги, защото 20 броя болтове ще струват колкото фланците. Намерих човек от продавалника, който изработва алуминиеви фланци и за този вид фланци ми обади цена 45 кинта.

Ако някой е с подобни фланци нека сподели дали може да се карат със серийните къси болтове ?!

Сутринта хвърлих едно око на единият ми болт, който е в резерва. Забелязах, че на око по следите от навивките, които са се ползвали до сега без тези 5мм. остават да се ползват 6-7 навивки от резбата (опасявам се да не се получи срязване).

Моля, който е с фланци да сподели мнението си по въпроса...

 

Благодаря предварително на включилите се по темата smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се предварително - компа ми нещо заби, когато "поствах" темата и се е появила 2 пъти. Моля модератора да изтрие едната :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж колко витки ти "захващат" болтовете сега и извади 5мм от това. На мен не ми се струва безопасно с оригиналните болтове, но може и да не съм прав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нямам никакъв опит до сега, за това съм пуснал темата. Заслужава ли си ентусиазма. Моля те да споделиш какво точно имаш в предвид... s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както и да са изработени фланците -ще ти тресе

а за болтовете НЕ МОЖЕ ДА ГИ ПОЛЗВАШ С ФЛАНЦИ

трябват ти по-дълги с колкото е фланеца!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега "bega4kata". Сега преброих навивките на болта, които попадат в работната площ са общо 9 на брой. И без тези 5мм. от фланеца остават максимум 5 навивки, което си е почти на половина. Доста незадоволително - няма да имам куража да я карам колата така. Наистина ще бера ядове ако сложа фланците с тези болтове.

 

Благодаря на всички, които се отзоваха smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нямам никакъв опит до сега, за това съм пуснал темата. Заслужава ли си ентусиазма. Моля те да споделиш какво точно имаш в предвид... s_flag

 

Малко късно, ама той колегата бегачката ти е отговорил. А за ползването на фланци, аз лично не съм, но покрай мен доста хора изпищяха ( то и затова не съм ползвал такива екстри). От форума специално познавам един, който се поболя заради тея фланци, стигна до смяна на лагери и така нататък. Важното е че всеки ден ме занимаваше, с джанти, фланци, проблеми и решения да търсим, докато накрая не ги махна и всичко се оправи :) smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за това попитах преди да съм направил някоя глупост smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

над 4 години(2 с фабиа после 2 с кордоба)карам с 20мм отпред 25мм отзад фланци

никога не е тресяло и не съм сменял лагер

58000 км

кордобата ми беше 170кс тди и никога не е имала проблем с лагер или фланец

зависи и от качеството на фланеца smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.