Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Интересни ефекти с тоците на колата.


dentist

Recommended Posts

stivi, престани да пишеш глупости! Е ти да видиш кондензатор от 1 Фарад:

 

EscaladeCapacitor.jpg

 

Я ми купи такъв за 10лв! Ще взема 20 smile048 Не ме питай къде ще ги пласирам, при положение, че нормално вървят по 50-100 евро!

 

И понеже това не е първия случай в който подвеждаш хората (как може да пишеш, че си далтонист и същевременно да даваш инструкция на човек кой цвят кабел да свързва !?!??!) официално те предупреждавам да си седнеш малко на д-то и да мислиш повечко преди да пишеш глупости. Всяко нещо има граници, но твоето минава всякакви!

 

И не ми отговаряй нито тук (ще го приема за спам и ще го третирам по съответния начин!), нито на лично (няма да го прочета!).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Prr ако прецениш затвори темата.На мен идеята ми беше колеги с повече опит и подобен проблем да помагат.Така и се случи (marvel и димон).Съветите на stivi не за 1 ви път граничат с фантастиката и няма да ги коментирам... smile149

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПРР, готов ли си да се хванеш на бас - за размерите?

Един любител на басовете вече се отказа......

Тъй че ти ще си вторият - ако се откажеш.

Само за протокола - една сглобка от 9 кондензатора, с обща стойност 1 фарад х 16.5 волта - ще е на размери колкото половината ми юмрук, или още по-малко. И ще излезе 90 лева, или нещо такова.

За справка - виж цените в "Пулсатор", там са и по-скъпички - и пак цената ще е горе-долу такава.

А и други магазини има, където се продават такива кондензатори.

И не е нужно да показваш кондер, предназначен за усилватели - това е некоректно сравнение. То такъв наистина не може да бъде монтиран в таблото......

Но има голяма разлика между кондензатор - и КОНДЕНЗАТОР. А и има значение за какво се използват кондензаторите...... И оттам идва и разликата.

Но няма да задълбавам в това - и бездруга няма да ме четеш, нали?

А утре или вдругиден ще има и снимки. Доказателствен материал!

Че после да няма - ама отказвам сеееее, ама нещо не се разбрахмеееее, ама наистина имало такива кондензаториииии.......

Както знам, че ще кажеш!

Пък после колкото щеш ме трий.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Prr ако прецениш затвори темата.На мен идеята ми беше колеги с повече опит и подобен проблем да помагат.Така и се случи (marvel и димон).Съветите на stivi не за 1 ви път граничат с фантастиката и няма да ги коментирам... smile149

 

Засега само stivi797 получава отпуска, темата си остава отключена smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един човек поне да се беше пробвал да ме разбере - макар и погрешно...... smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е така.

Едно нещо внасям като предложение - и някои хора скачат, и ще ме изядат!

Та един дори ме обвинява и в това, че искам таблото на колегата да съсипя!

Чета си нещата - и нищо такова не виждам. Та дори и обяснявам - каква ми е всъщност идеята.....

И почвам вече и това да си мисля - българинът не иска акъл, на него пари му дай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като съм много упорит :lol: днес ще отида и до специалистите от ЕТ.В последно време забелязвам,че ефекта го има по-осезаемо при пуснато парно.Само там не съм я карал още smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като цял ден вчера беше в ЕТ Пловдив за тест на електрониката или както му викат там препоръчаха хората да си сменя реле-регулатора.Пробвали са я и с нов акумулатор и при продължителна работа на място имало спадове в напрежението.Най-учтиво ми обясниха хората,че при тях няма смисъл да се занимавам,тъй като подменяли направо генератора(и излиза майка си и баща си) да отида в друг сервиз.И накрая не ми взеха и стотинка,което ме изненада приятно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еееееехххх... Закъснях за малко...

Таман щях да ти кажа

Само там не съм я карал още smile091

БАШ ТАМ не я карай... Ама - нейсе... Щом си останал доволен smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-интересното беше че не искаха кинти и чак ме посъветваха че при тях е скъпо :lol:Доволен колко да съм доволен-ключа ми вече има лек луфт,който вчера го нямаше да им го smile150 .

В понеделник ще се сменя реле-регулатора с Bosch и ще се замерват някви си напрежения там(имало диоден блок-неща които са ми много далечни smile091 ).Поддържа ми я форумен майстор за жалост не от нашите-ама в Пловдив това е положението.Някой може да си каже че се занимавам излишно,но в последните сутрини когато е студено и парното е на 3 та степен премигванията се засилват и се забелязват съвсем ясно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе, колко силно е това мигане на лампите при теб ? Я пусни едно видео да видим ! Ако е само в момента след подаване на газ - така си е , но не е силно изразено...Може да се забележи само ако си на място и си играеш с педала на газта и то не всеки път, а поне през 1-2 пъти на форсиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Димоне при пуснато парно и в движение се забелязват колебания по дисплея...Решил съм вече да го сменям.Като я тествали на място падало уж до 12,6 напрежението.Не вярвам да ме лъжат цял ден там ми вися колата.За клипче не знам дали ще имам време и колко качествено ще стане с телефон.Ако минаваш през Пловдив скоро може да ти демонстрирам smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Форумният майстор Люси ли е? Зад гара Филипово?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление след смяна на реле-регулатор,лагерчета ,четков механизъм дори и кабели някакви сменя момчето проблема си остава.И днес се изненадах като видях че в нашия форум има такава тема от януари http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=8&t=24257&start=15.Моля ако има някой добре запознат колега да помага,че ми бръмна главата,а и в последния случай дадох 165 лв за ремонт,който не беше необходим.Разубеждаваше ме майстора,но аз съм твърдоглав и тъпаците от ЕТ ме убедиха,че щяло да се оправи.Дано поне се окаже сега че е от този датчик на хидравликата.Иначе на ваг-ком никаква грешка не излиза ](*,) :smt0344 ](*,)

Определено за мен това не е нормално и не мога да се примиря smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.