Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Качество и цени на оргинални рез.части


KikoTM

Recommended Posts

Здравейте,

 

Искам да попитам какво ви е мнението за оригиналните резервни части от Еуратек?

 

Карам Ауди А6 2.5 тди и дойде време за смяна на ремъци. По принцип колата се обслужва в Порше, а когато не е там, резервните части пак са оригинални. Интересното е, че 2.5 двигателя е идентичен с този на Суперб и Пасат, а цената на ангренажния комплект в Порше е 815 лв, в Еуратек е 490. Познати, които се занимават с части, коментират, че тези на Шкода са с по-лошо качество от тези в Порше. Което ме хвърля в разни размисли и страсти :-k А разликата не е за пренебрегване.

Споделете вашето мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никаква разлика, колега. Частите са абсолютно идентичнии и като качество...при тази огромна разлика в цените не знам какво го мислиш... s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше доста статии, че Шкода (като цяло) е на челни позиции по надеждност и най-малко сериозни технически проблеми в Европейски мащаб, това едва ли се дължи на некачествени части и консумативи. Съжалявам, че в момента не мога да открия линкове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Искам да попитам какво ви е мнението за оригиналните резервни части от Еуратек?

 

Карам Ауди А6 2.5 тди и дойде време за смяна на ремъци. По принцип колата се обслужва в Порше, а когато не е там, резервните части пак са оригинални. Интересното е, че 2.5 двигателя е идентичен с този на Суперб и Пасат, а цената на ангренажния комплект в Порше е 815 лв, в Еуратек е 490. Познати, които се занимават с части, коментират, че тези на Шкода са с по-лошо качество от тези в Порше. Което ме хвърля в разни размисли и страсти :-k А разликата не е за пренебрегване.

Споделете вашето мнение.

еднакви работи ли включват???Едва ли

я виж колко неща имаш отпед след радиатора :D

2.5 тди

-ангренажен ремък-31

-ангренажен ремък-48

-ролка ангренаж-120

-ролка ангр.-87

-ролка ангр.-100

-петлето за обт.ролка-65

-абтегача на ангр.ролка-162

-водна помпа-77

-пистов ремък-40

-пистов ремък-16

-обт.ролка пистов ремък-60

-обт.ролка пистов ремък-74

-ролка пистов ремък-27

-ролка пист.ремък-53

-аморт.обт.ролка пистов ремък-196

-обтегач пистов ремък-89

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук визирам само ангренажния комплект, който се води май repair kit и включва само ангренажния ремък, ремъка на помпата и трите ролки към тях. Проверката я правих по телефона, по парт номера от етка-та и не съм уточнявал, че става въпрос за ауди.

Иначе да, цялата "смяна на ангренажен ремък" е още един куп части. Проблема е, че в Порше цената без дори болтовете и разни допълнителни материали е скромната сума от 2700 лв само части, без труд. Ползвам там 10% отстъпка, която е максималната за физическо лице, но и с нея този кит ми се връзва на 735 лв. Разликата е достатъчно фрапантна, което доведе до отваряне на конкретната тема. Държа на оригинални части, но не държа да плащам за едно и също нещо 2 пъти по-висока цена.

Инак казано да разчитам ли, че частите са едни и същи, но цените им са определени спрямо марката автомобил?

Благодаря на колегите изразили мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм купувал комплекти за 1.9 от ЕТ и от Порше и не съм забелязал да има разлика. Ролките и в двата комплекта са INA, водните помпи бяха еднакви. Ремъците не помня дали имаха производител отбелязан. Сега дали са правени в един и същи завод, няма как да знам, ама досега никой във форума не е изревал от некачествени ангренажни комплекти, а повечето ги взимат от ЕТ, явно са читави.

 

Между другото подобен разнобой в цените е често срещан. Често е и обратното, аз например като търсех компресор за климатика, в Порше ми дадоха доста по - добра цена. Дебитомера в Порше също беше на по-добра цена. Затова винаги като купувам нещо проверявам и на двете места и взимам от по-евтиното. И досега оплаквания нямам. Но все пак ти си решаваш - парите са си твои, колата също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Държа на оригинални части... Инак казано да разчитам ли, че частите са едни и същи, но цените им са определени спрямо марката автомобил?...

Зависи какво разбираш под оригинални части. Тез части в повечето случаи са произведени от реномирани производители на лагери, ролки и ремъци и опаковани в "оригинални" пакети с каталожни номера. Възможно е и Ауди в един момент да са вграждали примерно ролки INA, а в друго време SNR. Или по-натам FAG или Koyo. Въпрос на техен бизнес. При Шкода смятам че е същото, едва ли някой ще си позволи да продаде или вгради във фирмен сервиз ролка Бреда или лагер Оптимал примерно, още повече са в един концерн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм купувал комплекти за 1.9 от ЕТ и от Порше и не съм забелязал да има разлика. Ролките и в двата комплекта са INA, водните помпи бяха еднакви. Ремъците не помня дали имаха производител отбелязан. Сега дали са правени в един и същи завод, няма как да знам, ама досега никой във форума не е изревал от некачествени ангренажни комплекти, а повечето ги взимат от ЕТ, явно са читави.

 

Между другото подобен разнобой в цените е често срещан. Често е и обратното, аз например като търсех компресор за климатика, в Порше ми дадоха доста по - добра цена. Дебитомера в Порше също беше на по-добра цена. Затова винаги като купувам нещо проверявам и на двете места и взимам от по-евтиното. И досега оплаквания нямам. Но все пак ти си решаваш - парите са си твои, колата също.

 

Именно - дори и номерата на частите са същите!

А ценовата политика на ЕТ - какво да я коментирам? Явно се правят на много велики..... Това е повече от ясно.

А тая на Порше - ами явно гледат по-реално на нещата!

Тъй че ще се купува от там.

Пък дали две части са произведени в един и същ завод - гледат се кодовете. И ако са еднакви - явно и заводите-производители са еднакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.